Fórum pridal Sianagirl245, 5. 10. 2019 16:01 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Máte vysokú školu? + ste s tým aktuálne spokojní?

0
Sianagirl245

18 ročné dievča

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Tak štatisticky ma zaujíma koľkí ľudia dnes dokončia školu + do komentu môžte uviesť či ste spokojní s tým čo ste zaškrtli alebo ste to plánovali inak a pod.
  2. 2
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Posledná možnosť: Mám aj 3. stupeň VŠ alebo viac titulov z rôznych škôl, ešte študujem no už mám nejaký titul
  3. 3
    Billyjoe

26 ročný muž
    Irithyll of the Boreal Valley

Momentálne pracujem na treťom stupni. A áno, som spokojný, aj keď to nie je vždy ideálne.
  4. 4
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@billyjoe to je posledná možnosť ale nevadí nebolo vidno..ideálne to nie je nikdy hlavne že si spokojný ;)
  5. 5
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

Mám 2. stupeň VŠ, aktuálne pracujem na 3-ťom. Som spokojná, ale ešte spokojnejšia budem, keď úspešne dokončím aj ten 3tí stupeň. :)
  6. 6
    Paracelsus

28 ročný muž
    Weltschmerz

Mám 2. stupeň. Nie som spokojný. Zvažujem možnosť rozšíriť si vzdelanie o ďalšiu VŠ externe.
  7. 7
    Misfit44

8 ročné dievča

vyska ma pripravila na pracu, ktoru chcem vykonavat tak 5%ne :D (v odbore)
    titulom nepripisujem velmi hodnotu, hlavne ked vidim tie individua, ktore ho dostavaju tiez..
    vacsinu vysokych skol by mali zrusit a malo by to byt nieco vynimocne studovat na vs.. ako privilegium
    a tiez by som zrusila gymple bez nejakeho speci zamerania, lebo su to zbytocne skoly
  8. 8
    Grinder

27 ročný muž

Príde mi logické dokončiť si druhý stupeň. Keď má človek Bc., tak to je ako keby školu ani nedokončil. Spokojnosť? So životom popri škole určite, nemám rutinu. So školou? Niečo je dobré a niečo zlé. Kto chodil na slovenské štátne vysoké školy, tak vie. Uplatnenie odboru je momentálne veľmi vysoké a do budúcnosti je to záruka príjmu. Ale po doštudovaní možno budem robiť niečo úplne iné, lebo ma to nenapĺňa.
  9. 9
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

Mam maturitu
  10. 10
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Jasné a zabudla som doplniť možnosť že aktuálne študujem na Bc no ešte nemám titul
  11. 11
    Drazoal

24 ročný chalan
    Zvoľen

Raz mozno budem mat bc a potom na to uplne jebem, na studium perspektivnych odborov nemam a kokotiny ma studovat uz nebavi, pojdem pekne do fabriky a bude mi dobre.
  12. 12
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@drazoal prečo si myslíš že nemáš? Možno to treba len skúsiť ak je niečo z toho čo by ťa bavilo :)
  13. 13
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@sianagirl245 ja mam vysoku skolu zivota
  14. 14
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

ja som jednu vystudoval, ukoncil mgr a teraz po par rokoch si chcem ist urobit dalsiu aspon bakalara externe toho co ma zaujima a naplna.
  15. 15
    Dwarvax

32 ročný muž

Pokial ma moje rozhodnutie nedokoncit VS nebude nijak obmedzovat, tak je mi to takmer uplne jedno (priznavam, ze ma to trochu mrzi, ale fakt len trochu).
  16. 16
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

a kde je moznost ze este nie som bc ale budem a studujem? :D
  17. 17
    Campino

26 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

odsťahovali sme sa a tak som po BC s tym sekla.. a som spokojna :)
  18. 18
    Annyejnji

21 ročné dievča

som v 1. ročníku na vš :D
  19. 19
    Yoss

28 ročný muž

Asi tak, že tí čo nešli na vš si mohli omnoho skôr zariadiť život, osamostatniť sa...a tí, čo šli zarábajú rovnako ako tí, čo nešli, lenže robia, to, čo ich "baví", aj keď väčšina nerobí to, čo vyštudovali... (hehe)
  20. 20
    Annyejnji

21 ročné dievča

@19 no na niektoré profesie tú vš proste musíš mať :D nepustia ťa byť lekárom so strednou :D
  21. 21
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@gnomeslayer @10 :D
  22. 22
    Arywian

19 ročné dievča
    Praha

študujem Bc a nemám titul
  23. 23
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Študujem Bc a nie som spokojný. Ale to nemá nič spoločné so školou. Je jedno, kde by som bol, či by som dojebával štúdium na nejakej inej škole, či by som dojebával veci v práci... Vždy by som bol ten istý kokot.
  24. 24
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@primitiv a kedy by si bol spokojný?
  25. 25
    Primitiv

25 ročný muž

Asi nikdy :D
  26. 26
    Primitiv

25 ročný muž

Teda, ak by som nebol kokot. Ale to by som sa musel ešte raz narodiť, s inými vrodenými inteligenčnými predispozíciami.
  27. 27
    Aeria

18 ročné dievča

Až keď vyrastiem. :(
  28. 28
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

Nemám, ani nechcem.
  29. 29
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

som Ing. a do 2 rokov by som už mala byť aj PhD. :D a pracujem v odbore, resp. to PhD. mi pomôže dostať sa z asistentky na odbornú asistentku
  30. 30
    Yoss

28 ročný muž

@annyejnji jasne, to máš pravdu, papier nepustí, no niekedy život tak zamieša kartami, že všetky pravidlá "ako by to malo fungovať" sú hodené cez palubu
  31. 31
    Annyejnji

21 ročné dievča

@Mariquittka to čo študuješ? o.O :D
  32. 32
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

@annyejnji
    ekonomiku & manažment a učím mikro & makroekonómiu semináre
  33. 33
    Tomtoylc

hrá sa, že má 0 rokov

vlastne 6 rokov som zabil zbytočne
  34. 34
    Slackerbitch

38 ročná teta

Planovala som mat druhy stupen, dokoncila som ho a som spoko aj s vyberom odboru
  35. 35
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

som Mgr. a velmi ma bavilo to, co som studovala a som neskutocne stastna a vdacna vsetkym (teda fakt vsetkym), ktori mi dovolili venovat sa mojej laske - Japonsku <3 a este ma v tom aj podporovali. Dokonca sa mi stalo aj take, ze som fakt mala radost z ucenia sa na skusku, lebo to bol taky super predmet, ze ma to tesilo nesmierne velmi. A aj ked momentalne nepracujem a pravdepodobne ani nikdy nebudem v odbore ktory som vystudovala, tak aj tak sa uz dlho pohravam s myslienkou, ze si spravim PhDr. alebo PhD., ale to tiez len preto, ze mam v hlave napad na jednu strasne super pracu, ktoru by som strasne strasne velmi chcela napisat, ale nemam dovod, tak aby som nejaky mala :D ale mozno ju zbucham aj tak a poslem mojmu milovanemu docentovi, aby sa potesil <3 :D

A ktovie, moj kamarat (ano, ten s pivom :D) mi stale veri, ze za 5 rokov budem na korejskom velvyslanectve. Preto sa s nim kamosim uz 15 rokov! :D A este preto, ze sa za mna nehanbi a sam sa ma spyta, preco som nesla na Yonggukov koncert! :D A este stale verim, ze ma mozno raz pozvu na moju alma mater dat novy. studentom nejaku mega super prednasku o japonskom alebo korejskom politickom systeme, ale to je tak strasne nerealne ze az :D

ale zaver je taky, ze sice v zivote nerobim nic spolocne (okrem osvety okolia) s tym, co som vystudovala, tak ma to strasne bavilo (takych 80%), lubim to a stale sa nejako okolo toho krutim. A keby sa narodim este raz, tak to studujem este raz, ale aj spolu s jadrovou fyzikou a na univerzite v Tokiu alebo Seoule :D

som sa tu riadne opustila, idem asi radsej spat :D (letim)
  36. 36
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@kakofonicka toto je tak zlaté :D :D
  37. 37
    Grinder

27 ročný muž

@kakofonicka ak toto nie je fetiš, tak uz nic..
  38. 38
    Robinsonleon

23 ročný chalan
    mimo všetkých predstáv o dobre a zle

Skolu som nedokoncil ale tata je za vodou takze pohoda ;-)
  39. 39
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@grinder fetis je, ze ma bavilo to, co som studovala? :D lol, nie, to bolo len stastie v nestasti, ja som na tej skole skoncila velmi velkou zhodou okolnosti a povodne som chcela studovat nieco uuuuuplne ine :D

ale precitala som si tvoj koment a chapem :) ty studujes nieco, co ta nebavi, ale mozes mat z toho prachy :D ja som velmi skoro nastastie pochopila, ze prachy mozem mat aj bez VS, tak som si dokoncila taku, ktora ma bavila a kde sa aj k studentom nespravali ako iba k cislam :D (viem porovnat, chodila som predtym na inu VS)
  40. 40
    Pupinkavec

23 ročné dievča
    Banská Bystrica/Lučenec

Študujem bc. ročník a už teraz viem, že ďalej pokračovať nebudem. Nebaví ma učiť sa, nebaví ma nemôcť si poriadne zarábať, keďže som stále v škole. Nebaví ma stagnovať, nakoľko vyučujúci na našej katedre na VŠ (väčšina) vedia menej ako ja ešte zo strednej školy(umelecky smer), nikam sa neposúvam a mňa nebaví len tak tam tráviť svoj voľný čas, čo by som mohla využiť zmysluplnejšie... aj tak väčšina ľudí nebude robiť v živote to, čo vyštudovali..
  41. 41
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@pupinkavec to tak asi nie je len na vašej katedre ale celkovo na tej škole :D a vlastne na mnohých iných najmä sk školách bohužiaľ :-/
  42. 42
    Antifunebracka

30 ročný muž
    vreskot birdzu

Som Mgr. Funebrák http://www.reactiongifs.com/r/kbs.gif
  43. 43
    Majky538

25 ročný muž

mohol som po Bc skoncit a teraz mat radsej viac skusenosti ako titul na papieri, ktory nikoho nezaujima .. ale tak na nieco to bolo dobre i ked to zabralo dost vela casu a nervov... som rad ze nemusim chodit v nedelu vecer plnym vlakom na intrak :D
  44. 44
    Kerrang

27 ročný muž

Mám 2 stupeň VŠ, no s momentálnou prácou nie som prakticky vôbec spokojný, lebo je to podradná robota a robím prácu, čo robia aj učňovkári ...sústavne ale hľadám inú prácu, hlavne v odbore keby najlepšie a chodím na osobné pohovory (?)
  45. 45
    Kerrang

27 ročný muž

Tú prácu som už od nástupu nebral ako niečo stále a počítal som s tým, že po 2, 3. mesiacoch to pracovisko opustím sám, lebo ani tá drina v škole, kopa energie a úsilia mi za tú prácu nestojí.. ...aj čo sa týka lepšieho platu u mňa dosť zavažuje, takže prácu čoskoro budem meniť
  46. 46
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@kerrang tak hádam nájdeš niečo poriadne :)
  47. 47
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

Študujem dvoch magistrov, jeden je viac o tom, čo ma baví. Druhý je o tom, čo ma až tak nebaví, ale skôr si s tým nájdem prácu. A nie, nie sú to nekvalitné školy, len spolu súvisia a preto študovať 2 naraz nie je až také ťažké.
  48. 48
    Zrkadlovka

21 ročné dievča
    pod lamelou

študujem Bc a je to ako na horskej dráhe, občas si hovorím že je fakt fajn študovať to čo ma baví, užívam si to tam, lenže potom prídu tie horšie dni kedy si hovorím že načo tam vlastne som, nemám s tým budúcnosť, mohla by som to robiť aj bez školy,..neviem veru či budem pokračovať s Mgr
  49. 49
    Kerrang

27 ročný muž

@sianagirl245 To dúfam aj ja s úpenlivým dúfaním 0:) ...ale ja ti neviem.. ja mám pocit, že asi som v hľadaní nešťastný človek, keď v hľadaní a nájdení roboty, tak ako ako frajerky som nejaký zakliaty a nešťastný a neviem to nešťastie premôcť nech sa akokoľvek už snažím :(
  50. 50
    Kerrang

27 ročný muž

*aj
  51. 51
    Padlyanjel

24 ročné dievča
    z Xibalby

Neštudujem na VŠ, čo ma zaujíma si vyhľadám aj sama a s prácou som spokojná, baví ma (rofl)
  52. 52
    Chrystyna

22 ročné dievča
    Bratislava

študujem bakalára a baví ma to, plánujem pokračovať aj na master degree ale či aj ďalej... nemyslím si ale nikdy nehovor nikdy