Fórum pridal Athenodora, 31. 8. 2019 20:22 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ktorú knihu by ste odporučili každému prečítať ?

0
Athenodora

17 ročné dievča

Prečo by ste ju odporúčali ? Akú knihu by ste označili za brak a myslíte si, že jej čítanie je zbytočné ? Napíšte niečo z deja v oboch prípadoch, aby sme vedeli. Rada si prečítam vaše odpovede.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Odporúčam každému prečítať Bibliu
  2. 2
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

Odporúčam prečítať Sofiin svet.
    Za totálny brak pokladám čokoľvek od Kariku, aj keď ho všetci vyhajpovali.
  3. 3
    Majmarad

36 ročný ujo

Irina Semina - Obchod so šťastím (odporúčam)

Prezenčná kniha nášho parlamentu (čítanie je zbytočné - dej nie je potrebné uvádzať)
  4. 4
    Athenodora

17 ročné dievča

@kissmeplease Od neho som čítala, jediná sa mi páčila Trhlina a do deja tých ďalších dvoch som sa nevedela dostať.
  5. 5
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

@athenodora mne sa nepáči ako jeho postavy úplne postrádajú logiku a tiež dej sa mi zdá umelo zbytočne natiahnutý. To, čo by sa dalo vtesnať do jednej poviedky, on rozvedie na celu knihu.
  6. 6
    Tomas55555

24 ročný chalan

Odporúčam Bibliu, keďže je to jediná kniha ktorá môže človeku zaistiť večný život v nebi.
  7. 7
    Agord

tvári sa, že má 4 roky
    Ben Cristovao birdzu

Hovory s Janem Masarykem od V. Fischla
  8. 8
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Pravidlá slovenského pravopisu
  9. 10
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Smrť Ivana Iľjiča
    My deti zo stanice ZOO
    Na východ od raja
    a tiež asi Biblia :D
  10. 11
    Wewo

26 ročný muž

Yuval Noah Harari - Sapiens
  11. 13
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

tiež by som odporučil bibliu. Resp jej novy zakon. Sice nezaručí nikomu spasenie ani nič podobné, ale sú tam pekné myšlienky k tomu, ako by sa ľudia k sebe mali správať.
  12. 14
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

Odporúčam každému prečítať aspoň jeden psychologický thriller, napríklad na štýl Lisy Gardner. Vie to dať skvelý vhľad do správania a myslenia osôb, ktoré aj u nás bežne stretávame vo svojom okolí a buď im nerozumieme, alebo sa tvárime, že neexistujú (kyberšikana, domáce násilie a podobné témy, ale knihy má minimálne táto autorka napísané veľmi realisticky a dobre).

Za totálny brak považujem 50 Shades of Grey.

13. 15
    Weronna

23 ročné dievča
    Pod Rozsutcom žijem

Zlodejka kníh - lebo to krásne poukazuje na to, že netrpela len jedna strana, ale aj obyčajný ľud Nemecka, že sme všetci ľudia a tí nad nami vedú vojny len v salónoch a ostatok nech sa kvasí v uliciach a zákopoch
    Najmodrejšie oči - nádherne vyvážená kniha, s úžasným pointom na záver
    Od Arabskej jari po Islamský štát - lebo niekedy je dobré vedieť, čo sa vlastne stalo a pozerať sa na veci z viac perspektív
    Romantické násilie - "zlí ľudia nejestvujú"
    Chceli by sme vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú - zmenilo mi to pohľad na Francúzsko

z osobného hľadiska Oči zasypané pieskom - usmernilo mi to moje rozhodovanie o špecializácii

brak je ťažké, ja nechytím do ruky Jane Austin, lebo mi nesedí jej štýl písania a tak, a zas niekto ju miluje :D
  14. 16
    Athenodora

17 ročné dievča

@marleymt ja som skúsila 50 odtieňov temnoty a je to skutočný brak, nechápem tu hrdinku, ako taká môže byť, že sa nechá tým chlapom tak...
    Ako štýl písania ôk, ale táto téma nie.
  15. 17
    Athenodora

17 ročné dievča

@weronna zlodejku kníh som čítala, súhlasím a Jane Austin, nadšej si prečítam Annu Kareninu.
  16. 18
    Rebarboe

18 ročné dievča
    Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

príbehy obyčajného šialenstva, Bukowski
    Kradni ako umelec, Kleon
    premena, Kafka
    zločin a trest, Dostojevsky
    spomínaná Karenina, Tolstoj
    A My deti zo stanice Zoo, F.
    malé dejiny filozofie
    dotyky, Válek
    posledné nahé lásky, Prévert

17. 19
    Weronna

23 ročné dievča
    Pod Rozsutcom žijem

a ešte také len na príjemný pocit boli Listy Oľge od Satinského (love)
  18. 20
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Nikto zatial nenapisal, ze Maly princ je brak? :D
  19. 21
    Athenodora

17 ročné dievča

@kaiserchief1 Podľa teba je ?
  20. 22
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Kafkovu Premenu, aby ste pochopili, aké je to napiču, zobudiť sa ako chrobák.
  21. 23
    Misfit44

8 ročné dievča

@rebarboe ta knizka od Kleona nestala za vela, som ju precitala do hodky priamo v panta na gauci :D plna nadeji, ale mne nic nove nedala

... neverim ze nikto este nespomenul 1984
    a za mna dalej 451 Fahrenheita, Buducnost od Glukhovskeho, Huxleyho Prekrasny novy svet, tieto styri knihy su vzdy moja odpoved na tuto otazku :D
  22. 25
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

Sirény z Titanu od Kurta Vonneguta.
    pretoze preto.
  23. 26
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

James Doty - Sila v nás
  24. 27
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Being mortal / When breath becomes air...autorov si nepamatam, su to dve rozlicne knihy. Kazdy by si mal co najskor uvedomit svoju smrtelnost.

Uplny brak - Giordano Paolo - Osamelost prvocisel. Podla strucneho popisu a myslienky to vyzeralo perfektne, ale tak sklamana som nebola este asi zo ziadnej knihy. To sa nedalo vobec citat.
  25. 28
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@kissmeplease JOOO!!!! Konečne... Veď ten človek píše najobyčajnejším štýlom rozprávania na úrovni slohovej práce základnej školy. Nevravím, že nemá zaujímavé, aj keď pomerne zreciklované nápady, ale to prevedenie je každopádne strašné.
    A nechápem vobec ako to može mať toľko obdivovateľov, som bol od Kinga naučený, že práve autorov štýl písania, vetvenia viet a riadenie deja je tá podstata pre dobrý zážitok z hororu, alebo psychologického thrilleru. Ale nie, slovákom očividne stačí keď im to niekto podá jak v krčme od kamoša a stačí aby to bol neuveriteľy príbeh odohrávajúci sa za humnom. :D

A nevím čo by mal prečítať každý.... snáď"Konec Detství".
  26. 29
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

@kissmeplease @karlotiskot tiez tak trochu suhlasim s tym Karikom. Jedine, co sa mi pacilo bola Trhlina, ale to kvoli tomu ze to ma dobry namet a hory ma desia tak ci tak, tak to na mna posobilo strasidelne. Ale tie jeho ostatne knihy boli fakt debilne. On kedysi pred hororovkami tusim pisal nejake mafiozo knihy, a tie vraj su ina liga.
  27. 30
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@kaiserchief1 ja som nan hned spomenul, ale zas brak to podľa mňa nie je a ani by som nepovedal, že je lepšie nečitat ho - akurát ma sere, keď ho ľudia prezentujú ako vrchol literatúry a že by to mal mať každý prečítané
  28. 31
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

Korán lebo Allah je najvačší!
  29. 32
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

To ako nikto neodporučil witchera? :(. Som z vás sklamaný.
  30. 33
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

asi Trainspotting od Welsha. nielen kvôli príbehu, tá kniha je fakt majstrovsky napísaná.
  31. 34
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Ťažko povedať, keďže každý preferuje niečo iné. Niekoho jedna kniha obohatí, zoberie si z nej niečo, nejakú myšlienku, pocit... Iný by ju po pár stranách odložil ako nudnú a nezaujímavú. Každý človek je iný a niektoré veci vníma inak, tak logicky aj pri vnímaní kníh budú rozdiely. Záleží aj na tom, čo človek hľadá. Niekto potrebuje premýšľať, druhý zase chce len pri niečom vypnúť a na chvíľu nevnímať realitu. Takže môžem tak maximálne odporučiť, čo zaujalo mňa. Ako chutí moc od Mňačka aj ďalšie knihy od neho, knihy od Remarqua, Srdce temnoty, 1984, Hesseho Pohádky... Napríklad.
  32. 35
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@gnomeslayer jj, z rovnakeho dovodu, z akeho nikto nespomenul milion inych priemernych fantasy serii.

Za seba, na tuto otazku nemam odpoved, napadlo mi asi 10 veci a pri kazdej som nasla dovod, preco by velkemu mnozstvu ludi nedala do zivota vobec nic, rovnako ako mne nedalo do zivota nic vela zo spomenutych.
    Ale keby som si MUSELA vybrat, tak asi kombo 1984 a Brave new world.
  33. 36
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@karlotiskot Childhood's end som kedysi videla sfilmovane, casto som premyslala, co to bolo a ako sa to volalo, dik, ze som si na to vdaka tebe spomenula!
    (A vobec som netusila, ze to je podla knihy a ze ju napisal Clarke. Asi by som mu mala estd dat v tomto zivote sancu :D )
  34. 37
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

@athenodora ja teda mám celý dej len z rozprávania, takže neviem či môžem úplne hodnotiť správanie hrdniky, ale na druhej strane, ľudia vedia byť skutočne blbí a žiť s človekom ktorý im absolútne nevyhovuje a robiť scény a kktiny :D ale prezentovať to ako reálny obraz bdsm vzťahov robí omnoho viac škody ako osohu
  35. 38
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@staphylococcus @35 mne sa páči na witcherovi hlavne to, že prinútil kopu zasemenených mamkiných ceciačikov zdvihnúť oči od kompu zobrať do r´k aspoň raz za život knihu. :D

@36 Určite mu daj ešte šancu, ja viem že máś na neho ťažké srdce, ale minimálne ten childhoods end je zaujímavá. Začína ale už byť trošku neaktuálna tak by si si mala pohnúť :D
  36. 39
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@karlotiskot okay, sure, ak kvoli nemu niekto chyti prvy krat v zivote knihu do ruky tak super, moze to byt gateway drug k lepsiemu fantasy :D
    A vyskusam teda :)
  37. 40
    Piotra

25 ročná žena
    Nikdykde

Odporúčam Zákonník práce, pretože ide o text, ktorý zachytáva témy zo života. Ide o kratšie dielo, ktoré má rozsahom blízko k novele, v ktorom nám kolektív autorov suchým, ale vecným jazykom približuje problematiku vzťahov najmä medzi dvomi hlavnými postavami, a to zamestnancom a zamestnávateľom.

Za brak považujem zákon o DPH, ktorý má naprieč celým dejom mnoho nevypovedaného a obsahuje veľa nelogických a absurdných zvratov.