Fórum pridal Robinsonleon, 11. 9. 2019 11:46 do kategórie Šport. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kam chodíte turistikovať?

0
Robinsonleon

23 ročný chalan
mimo všetkých predstáv o dobre a zle

Ktoré miesto na SVK je vaše obľúbené? Kam sa oplatí ísť? Ako to vychádza časovo?
A môžete popísať aj nejakú osobnú skúsenosť či radu k danej lokalite.
Lebo ja momentálne prežívam veľký návrat k prírode a rozhodol som, že sa zo mňa stane profi turista
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

Tatry sú krásne, ale je tam vždy milión ľudí a to ma trochu odrádza. Ale keď už, tak mám rada Belianske- Monkovu dolinu s nádhernými výhľadmi zo sedla a celkovo tú časť so Zeleným a Bielym plesom.
    Ja ale odporúčam Slovenský raj, ale nie Suchú Belú, Prielom Hornádu alebo Tomašák (aj tam je pekne, ale zaľudneno) ale menej známe trasy, napríklad roklina Veľký Sokol stojí za to, Údolie Bieleho potoka a Sokolia dolina, Klauzy, Matka Božia, Medvedia hlava, Stratenský kaňon.
    Druhá najobľúbenejšia lokalita asi Slovenský kras- Plešivecká planina, Hájske vodopády, Zádiel, Turniansky hrad, Harmanecká jaskyňa, Domica a Jasovská jaskyňa. Oplatí sa zájsť aj k Drieňovskej jaskyni a Silická Ľadnica je impressive.
    A tretia lokalita je malá Fatra- Veľký Kriváň, Chleb, Suchý je úžasný. Šíp a Ostré a Šútovský vodopád :)
    A na záver Veľký Choč s najkrajším výhľadom, vodopád Lúčky a Liptovský hrad, tam sa mi tiež veľmi páčili výhľady.
  2. 2
    Teal

hrá sa, že má 1 rok
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Na Slovensku... to iba keď treba minúť ficoidné rekreačné poukazy. :D
  3. 3
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

kamkoľvek mi blikne FB pozvánka na udalosť

a občas aj inam
  4. 4
    Arywian

19 ročné dievča

za mňa Malá Fatra určite (love)
  5. 5
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@tralalibang Ďakujem za super typy :-)
  6. 6
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

Pre mna je uplne naj muranska planina. Nikde nikoho a je to pre mna akesi magicke miesto kde akoby zastal cas..
  7. 7
    Weronna

23 ročné dievča
    Pod Rozsutcom žijem

Malá Fatra - Veľký a Malý Rozsutec čo sa týka túry, Stoh na výhľady a krásne to je aj od Kriváňa na Suchý :)
  8. 8
    Majmarad

36 ročný ujo

Králiky a tiesňava - viď moje fotky
  9. 9
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

v horach som ešte nebol... nikde som nebol :D ale videl som ich z D1tky :D
  10. 10
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

Malá Fatra - Malý a Veľký Rozsutec, potom odtiaľ hrebeňovka cez Poludňový Grúň, Chleb do Snilovského sedla, na chatu pod Chlebom, zo sedla na Velky Kriváň, odtiaľ cez Malý Kriváň a chatu pod Suchým do Nezbudskej Lúčky...

z Bieleho potoka cez Dolné Diery a Horné na Medzirozsutce a na M. a V. Rozsutec... z Vrátnej do Snilovskeho sedla a cez Mojžišove pramene na Šútovský vodopád... Lúčanská Malá Fatra - z Fačkovského sedla na kľak a dole okolo kľackého vodopádu do Vrícka...

Veľká Fatra - Kopa, Choč, Šíp, Záp. Tatry - Baranec, Žiarska chata,

Vysoké Tatry - zo Štrbského plesa na Solisko, cez Wahlenbergove plesá na Bystú lávku a cez vodopád Skok späť na Štrbské pleso, Tri studničky a na Kriváň, zo Štrbského plesa na Popradské pleso a odtiaľ cez Ostrvu a Batizovské pleso na Sliezsky dom... zo Sliezskeho domu na Poľský hrebeň a Východnú Vysokú... alebo cez Prielom na Zbojnícku chatu... z Hrebienka cez Zamkovského chatu na Téryho chatu a cez Priečne sedlo na Zbojnícku chatu... z Kežmarskej Bielej vody cez Brnčalku a Veľkú Svišťovku na Skalnaté pleso... z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, do Lomnického sedla a odtiaľ Emericiho nárekom na Lomnický štít (vodca)... zo Starého Smokovca alebo z Hrebienka na Slavkovský štít... z Popradského plesa cez Hincovo pleso na Kôprovský štít... z Troch studničiek cez Kmeťov vodopád na Temnosmrečinské plesá... zo Štrbského plesa na vodopád Skok... z Popradského lesa na Rysy a Czarny staw na Morskie oko... zo Ždiaru do Monkovej doliny a ďalej cez Kopské sedlo na Veľké Biele pleso alebo až dalej na Brnčalku a cez Veľkú Svišťovku na Skalnaté pleso... z Batizovského plesa alebo zo Sliezskeho domu na Gerlach (vodca)... z Kežmarskej Bielej vody na brnčalku a odtial na Jahňací štít...

Martinské hole - ferrata HZS, Kremnica - ferrata SKalka, Suľovské skaly...

šupni sa na FB do skupiny Turistika na Slovensku (najvacsia tur. skupina na SK, v CR a jedna z najvacsich tur. skupin na svete) a tam mas stovky tur. tipov aj s fotkami...

https://i.imgur.com/EmtMblR.jpg

https://i.imgur.com/GH2bagK.jpg
  11. 11
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@salora na malý rozsutec sa pôjdem pozrieť teraz cez víkend, som sa rozhodol :-) (thumbs)
  12. 12
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@salora a vďaka za ten FB typ, ten je ozaj skvelý !
  13. 13
    Salora

tvári sa, že má 3 roky

@robinsonleon (hehe) za malo... a na ten Rozsutec odporucam, aby si bol na Podžiari, ak pojdes z Bieleho Potoka alebo zo Štefanovej, tak najneskor okolo 8-mej a na Rozsutci do 10-tej... inak cesta na Malý je kratšia ale narocnejsia, nez na Velky... no daju sa za dopoludnie stihnut oba...
  14. 14
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@salora toto som si presne uvedomil... ráno si budem musieť privstať, lebo to mám na 2 hodiny autom z domu :D
  15. 15
    Salora

tvári sa, že má 3 roky

@robinsonleon mas TS (hehe)
  16. 16
    Tomtoylc

27 ročný muž
    SK/CZ

profi turista (hehe) (hehe) ... to nie som ani ja, a to už chodím druhý rok aktívne
    ... do tej FB skupiny (ktorú spomenula Salora) by som sa ani nepridával... je to tam strašne neprehľadné a je tam už moc ľudí ... ja som tam vydržal mesiac
    ... skôr ti poradím - stiahni si aplikáciu mapy.cz a stiahni si do mobilu rovno aj offline mapy (budú sa hodiť občas aj na túre)
    ... otvor si mapy.cz alebo mapy.hiking.sk/ a prejdi si jednotlivé pohoria, na mapách.cz sa dajú aj jednotlivé zaujmové body rozkliknúť a sú tam aj fotky, čiže máš trochu obraz ako dané miesto a okolie vypadá
    ... ak si začiatočník tak odporúčam nejaké menej náročné túry ... niekedy aj vo svojom okolí majú ľudia pekné turistické trasy a pekné meista len sa treba pozrieť do mapy !

... za mňa odporúčam:
    - celé Strážovské vrch - Velký aj Maly Manín, Suľov-ský okruh, Vápeč, Strážov
    - Chočské vrchy (hlavne V.Choč, Prosiecku + Kvačiansku dolinu - okruh)
    - z Malej Fatry okrem toho čo tu odznelo odporúčam Kľak (všetkry trasy na tento kopec su niečim zaujímavé) ... Malú Fatru odporúčam ísť mimo víkendu inak si užiješ kopec ľudí (jak v cirkuse (hehe) )
    - pekné miesta nájdeš aj v Malých Karpatoch alebo v pohorí Inovec (napríklad trasa - Inovec - Panská Javorina)

- keď budeš mať nejakeho parťáka odporúčam hrebeňovku Nízkych Tatier od Donovál po Čertovicu ! ... alebo - Velká Fatra - tam je pekná trasa od Borišova až po Kráľovú skalu ... ale pekné meista sa nájdu aj na opačnú stranu - Rakytov, Lysec, Kľad (velkofatranský)
    - ak chceš spoznať Oravu tak tak navštív - Babiu horu (a rovno obe ;) )
    - z V. Tatier odporučam ich západnú časť, zbytok navštíviť hlavne cez týždeň lebo zase - plno jak v krčme večer (hehe)
    - ďalej - Slovenský raj !

... a mohol yb som pokračovať ... je toho strašne veľa ... ja s turistikou napríklad spájam aj rozhľadne alebo hrady ak sú na trase
  17. 17
    Tomtoylc

27 ročný muž
    SK/CZ

btw. tu nájdeš odporučane tur. trasy s popisom aj fotkami https://hiking.sk/
  18. 18
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@Tomtoylc Ďakujem za fantastickú správu :-) tú appku si určite stiahnem a hiking sk prelúskam :-)
  19. 19
    Tomtoylc

27 ročný muž
    SK/CZ

@robinsonleon za málo
    ... a ešte - mapy cz - si super lebo tam maš (a to som nespomenul) počasie, resp. predpodeď pre každy bod čo rozklikneš
    ... sk mapy nemajú takmer žiadne funkcie (okrem plánovania trasy) ale v mape su zakrelené skaly a sklané útvary (to mapy cz nemajú) ... ja som doslova také miesta vyhľadával vo svojom okolí (rofl)