Fórum pridal Athenodora, 11. 11. 2019 11:40 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Harry Potter

0
Athenodora

17 ročné dievča

Čítali ste knihu Harry Potter a prekliate dieťa. Aky mate na ňu názor? Aká by bola vaša predstava budúcnosti HP? Páčilo sa vám to napísané ako scenár? Váš celkový názor na HarryhoPottera?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

najhoršia vec, akú som kedy čítala
    horšie ako Don Quijotte
    horšie ako Kto chytá v žite
    a asi aj horšie ako Punková princezná
  2. 2
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

Na Harrym som vyrastal, mám ho rád. A celkom sa mi to Prekliate Dieťa páčilo, tak nejak som si aj predstavoval budúcnosť hlavných postáv, i ked som myslel že Harry bude hrať profesionálne metlobal :)
  3. 3
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

Mam velmi rada HP, ale tie natahovacky prekliate dieta a fantasticke zvery mi pridu naozaj ako natahovacky :D
  4. 4
    Tikalok

hrá sa, že má 0 rokov

Nemáš pravdu
  5. 5
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

Aj keď mám veľmi rada HP, musím povedať, že sa mi tento sequel nepáčil. Mnoho vecí tam nedávalo zmysel, najmä už len ten fakt, že Voldy má dieťa s Bellou bol dosť pochybný. Postavy (najmä Harry) neboli verné svojej povahe a celkovo to bolo dosť chaotické čo sa týka deja. Jednoducho autori si na to dali záležať pramálo a Rowlingovej to bolo ukradnuté a stačili jej peniaze, ktoré vďaka tomu zarobila.

Ja som to čítala v angličtine a to je pre mňa ťažšie ako v sjl. Toto a fakt, že je to scenár mohli prispieť k môjmu negatívnemu názoru. Je aj možné že ako divadelná hra to bolo lepšie.

Inak, mne sa ani fantastické zvery veľmi nepáčili, a tiež neboli veľmi verné predlohe. Dumbledora a Grindelwalda z mladi som si predstavovala úplne inak.
  6. 6
    Athenodora

17 ročné dievča

@marjy77 Teraz som dočítala Prekliate dieťa, celkom sa mi to páčilo, ale ten koniec mi prišiel nedotiahnutý, čakala som, že to bude viac také napinavejšie. Páčil sa mi Scorpius, Draco a Malfoyovci soSnapeom. Citim, že mám niečo spolocne s tými postavami.
  7. 7
    Endre-silentname

31 ročný muž
    letím niekde v oblakoch

Úprimne... mne sa tá kniha nepáčila.

mínusy:

1. - preskakujeme z ročníka do ročníka počas prvých pár strán a vôbec sa nevyvíja atmosféra a vzťahy medzi postavami
    2. - tá story je tak neskutočné klišé, že mi je z toho zle.
    3. - postavy dokopy toho moc neponúkajú. A nerobia knihu zaujímavou
    4. - to čo sa stalo s predavačkou s vozíkom v Rokfortskom exprese vôbec nebolo nutné.
    5. - vysoko predvídateľné

plusy:
    1. vzťah medzi Harrym a Dracom je tu zaujímavý a aj ako sa k tomu priateľstvu synov rôznym spôsobom postavia
    2. ukazuje to, že slizolinčania nemusia byť len zlí
    3. je tu pár dobrých momentov, najmä keď sa ukáže ako zmeny vysoko zasiahli jednotlivé udalosti
  8. 8
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

zabudla som!
    odporúčaná literatúra na túto tému (zlá HP fanfikcia, cestovanie v čase, dobabrané charakteristiky, chýbajúci zmysel): My Immortal

niekde na YT by to malo byť aj animované, ak nemáte chuť to čítať (:
  9. 9
    Althinka

33 ročná žena
    Bratislava

osobne ju neradím k najlepším a to som milovníčka sveta HP každou bunkou tela (tohtoročný adventný kalendár a darčeky na výročie/vianoce to silne potvrdzujú:D) ... ale toto na mňa nezapôsobilo. Páči sa mi myšlienka "čo bolo potom" a niekoľko drobností ... ale ak by to písala Rowlingová a v podobe premyslenej knihy ... bolo by to famózne. Takto je to len trošku nesúvislé drmolenie predpokladov "čo ak by" :) ale samozrejme ju mám:D
  10. 10
    Artlover

tvári sa, že má 4 roky
    za oponou

Ja som potterhead, pre mna je harry srdcovka, ale prekliate dieta je jedna z najhorsich veci ever. Kazdy sa sprava ako idiot, dialogy su priserne, pribeh onicom a cele je to skratka napicu. Sama pred sebou vacsinu casu predstieram, ze sa ta kniha nikdy nestala.
  11. 12
    Athenodora

17 ročné dievča

@artlover postavy mi tiež prišli trochu iné, ale mohlo to byť tým, že už zostali a zažili medzitým niečo.
  12. 13
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@athenodora no, ja som to pravdupovediac čítala už dávnejšie takže si to tak dobre nepamätám, ale snape bol fajn
  13. 14
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@mielikki ešte aj to my immortal je lepšie ako chursed child :D a som rada, že niekto toto fanfiction pozná :D
  14. 15
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@marjy77 samozrejme, že My Immortal je lepšie! :D
    CC by bolo omnoho lepšie s Ebony Darkness Dementia Raven Way :D
  15. 16
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@mielikki priznaj sa! koľko krát si to čítala? :D
  16. 17
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@marjy77 asi len dvakrát :D
    ale videla som to aj animované
    a potom nejaký miniseriál na YT, čo bol tým inšpirovaný :D
  17. 18
    Athenodora

17 ročné dievča

@marjy77 @mielikki o čom je to my immortal?
  18. 19
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@athenodora nájdi si to na nete ak vieš po anglicky a uvidíš :D alebo skús nájsť preklad, ale ten neviem či existuje
  19. 20
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

@marjy77 to sa podľa mňa nedá preložiť :-D

Je to o tom, ako sa Voldy tváril ako člen My Chemical Romance a Dumby počúval Avril
    Ale to sa nedá opísať, to treba zažiť
  20. 21
    Athenodora

17 ročné dievča

@mielikki prečítam si to (thumbs)
  21. 22
    Tomas55555

24 ročný chalan

Dakedy som čítal HP rád, ale odkedy som sa stal kresťanom tak som tú knihu nečítal. HP propaguje čarodejníctvo, a to je v krestanstve prísne zakázané.
  22. 23
    Kosmiklove

33 ročný muž
    andromeda

mne sa to pacilo. ale bolo to slabe a kratke
  23. 24
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@mielikki najlepší je tam aj tak Draco :D
  24. 25
    Athenodora

17 ročné dievča

@marjy77 môžem súhlasiť (hehe)
  25. 26
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@athenodora už si to prečítala? :D
  26. 27
    Athenodora

17 ročné dievča

@marjy77 Už áno
  27. 28
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@athenodora a páčilo sa?
  28. 29
    Athenodora

17 ročné dievča

@marjy77 smiala som sa na tých sexuálnych zaciatocnych scénach s Dracom a ako rýchlo na to skočili (hehe) (hehe)
  29. 30
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@athenodora ja viem xD inak, ak chceš nejaké normálne fanfiction tak odporúčam archiveofourown.org, alebo fanfiction.net ak ich nepoznáš
  30. 31
    Athenodora

17 ročné dievča

@marjy77 poznám obe, čítala som tam fanfikcie z iného filmu.
  31. 32
    Athenodora

17 ročné dievča

@marjy77 tebe sa ten príbeh ako páči?
  32. 33
    Marjy77

20 ročné dievča
    Wilderland

@athenodora bolo to dosť vtipné xD