Fórum pridal Tralalibang, 21. 5. 2020 14:54 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dobrý dabing

0
Tralalibang

25 ročná žena
Prdelákovo

Osobne dabing neznášam, ale je pár filmov, kde som si povedala, že ten dabing je fakt dobrý. Dokonca český dabing pulp fiction sa mi páči viac než originál. Tak by ma zaujímali filmy, kde to vy máte podobne. Kľudne spomeňte aj filmy, kde bol ten dabing...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

...vyslovene hrôzostrašný. Dajme si tu diskusiu o dabingu! :D
  2. 2
    Elmsi

12 ročné dievča

Filmy nepozerám ale čo tak slovenský dabing seriálov. Tbbt ma podla mňa najhorší dabing na svete. Je mi z toho na grc keď to počujem po slovensky :D
  3. 3
    Warble

21 ročné dievča

filmy uplne neviem, ale musim povedat, ze slovensky dabing Bones je super, Dr House je super a ceski Simpsonovci su top!
    jejda, a neviem uz nazov filmu, ale tam kde Stanke daboval takeho "sexsymbola", tak to bolo utrpenie
  4. 4
    Emzááák

hrá sa, že má 0 rokov
    Dojížďak Birdzu

Nepáčil sa mi český dabing v tom novom Zaklínačovi, iba v jednej epizóde bol fajn a to len kvôli tomu že tam boli trpaslíci a nadávali. :D

Ináč South Park má dobrý český dabing.
  5. 5
    Nataliya

24 ročné dievča
    Depressionland

Na jednej strane sa snazim podporovat slovensky dabing. Niekedy to olutujem, niekedy nie. Chyba nam prirodzenost nie len v preklade, ale aj v prejave. Uvidime, za ceskym trhom stale zaostavame. Vzdy som sa tomu chcela venovat, kto vie
  6. 6
    Emzááák

hrá sa, že má 0 rokov
    Dojížďak Birdzu

A walking dead má otrasný dabing, Stargate má celkom fajn dabing až na Universe, ehhhh.
  7. 7
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Väčšina slovenských dabingov je des. Ani neviem, či sa nájde film s dobrým slovenským dabingom. Ale napr. ma napadol seriál Monk, v českej verzii mi úplne chýba tá emócia vyjadrená hlasom konkr. u dabléra Monka, proste v slovenskej verzii sa ten hlas úplne hodí k jeho osobnosti a ešte viac ju zvýrazňuje, čo mi v českej verzii úplne chýba a toto som si všimla aj v iných seriáloch či filmoch, že niektoré konkrétne hlasy sú osobnostne úplne odlišné a jednoducho tam chýba určitá emócia tej postavy vyjadrená hlasom a celé je to potom také o ničom.

A ešte mám rada český dabing Simpsonovcov, čo sa aj konkrétne tvorca seriálu vyjadril, že je to jeden z najlepších dabingov čo počul vo svete.
  8. 8
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Mne sa páčil SK dabing Harryho Pottera. A ten dr. House sa mi oveľa viac páči český dabing...
  9. 9
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@ladydoga Presne súhlasím s tým Monkom! Možno úplne najlepší dabing, aký som počula :D
  10. 10
    Sidious

22 ročný chalan

Mám rád český dabing kde Filipovský dabuje Louis de Funès.
  11. 11
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

Podfu(c)k po slovensky <3
  12. 12
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Tak teoria velkeho tresku po česky... Harry potter po slovensky je lepsi nez po česky...
    Simpsonovci su v cz dabingu lepsi nez original. Je to asi najlepsi dabing vobec pre Simpsonovcov.
    Križovatka smrti 3 po česky...
  13. 13
    Papver

24 ročné dievča

Mám veľmi rada hlas českého herca, ktorý vo filmoch prepožičiava hlas Dicapriovi (nespomeniem si teraz na meno)
  14. 14
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@papver myslím že Michal Jagelka
  15. 15
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

návštevníci
  16. 16
    Papver

24 ročné dievča

@hetfield Áno, Michal Jagelka...alebo JT z Krok a krokom:D
  17. 17
    Papver

24 ročné dievča

*za
  18. 18
    Motovidlo323

31 ročný muž
    furry birdzu

SR má veľmi dobrý dabing... aj TVT pozerám s ním a veľmi sa mi to páči, aj keď samozrejme niektoré veci sa vždy nevyhnutne stratia v preklade
  19. 19
    Limitles

7 ročný chlapec

Policajna akademia ornriot
  20. 20
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Funesovky, Simpsonovci a ja ňévjem uš čo sú lepšie po česky jak originál to aj pôvodní tvorcovia uznali :D
  21. 21
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@20

Ale napriklad TBBT s dabingom mi pride ultimatny cringe. Vlastne vela veci.
  22. 22
    Darkestangel

24 ročné dievča
    neznam

Dabing mi nevadí, bežne pozerám filmy/seriály nadabované, anglické originály sa mi nepáčia, radšej sa obklopujem inými jazykmi

Najlepší neviem ktorý bol, ale najhorší je jednoznačne španielsky dabing pořadu Mighty Truckers, to bolo čisté utrpenie
  23. 23
    Artlover

tvári sa, že má 4 roky
    za oponou

Cesky dabing je perfektny v MASHi, travnicek je tam vyborny.. vsetci su.