Fórum pridal Gemerka, 27. 12. 2011 17:00 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dievčatá / ženy ste zaočkované proti HPV ?

0
Gemerka

31 ročná žena
Som vo svojom svete.

Obávaný HPV, a hlavne HPV16 čo najviac straší dievčatá a ženy s rakovinou krčka maternice. No, niektoré dievčatá sa dali zaočkovať v 15. rokov. A niektoré nie a teraz majú 20. rokov a viac. Ale aj tie sa môžu zaočkovať. Vakcína je drahá, ale chráni na nie
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

nie nedala som sa, ak budem mať deti ani tie nedám<br />
  2. 2
    Hopelight

25 ročná žena

áno som .. okolo 450
  3. 3
    Princeznavosvojomsvete

25 ročná žena
    Francúzsko

Nie
  4. 4
    Ragdoll

28 ročná žena
    a.k.a obliviate

nie nemám rada takéto experimenty
  5. 5
    Coloredbrain

24 ročné dievča
    ..medzi kvetmi mysle..

plánovala som sa dať pred dvomi rokmi, ale gynekologička to mame z nejakeho dôvodu neodporučila.. a som rada
  6. 6
    Lilmia

23 ročné dievča

nie
  7. 7
    Ohavnost

tvári sa, že má 3 roky

keď som mala 15, také veci sa ešte nerobili a ani by som na to nemala peniaze a keby aj hej, tak aj tak by som sa nedala... načo? veď na niečo predsa raz umreť musím :D
  8. 8
    Flegma1triedy

27 ročná žena
    mimo reality

nie...pretože sa očkuje len proti jednému typu....vyhodíš za to prachy a o rok a viac sa nakazíš aj tak, iným typom.... je to proste debilina....
  9. 9
    Aguri500

29 ročný muž
    Prešov-hlavne mesto sveta

urcite je dobre sa nechat zaockovat ale nie to nutne , hpv 16,18 su dost nebezpecne ...<br />
    <br />
    btw rakovina krcka maternice uz nie je taka letalna ako kedysi a vacsinou ma dobru prognozu.<br />
    <br />
  10. 10
    Lesush

21 ročné dievča
    Tam za horami, za dolami

este nemam 15 ale ked som bola mensia mala som take dake ockovanie...tiez dake babske problemy...
  11. 11
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

ee
  12. 12
    Samanthamm

28 ročná žena
    Pánubohu za chrbtom

určite by som sa nedala. nikdy
  13. 13
    7cutegirl7

21 ročné dievča
    Lipany

nie
  14. 14
    Camilla

27 ročná žena
    zaseknutá medzi dimenziami

radšej skapem
  15. 15
    Idualk

22 ročné dievča
    Nové Zámky

ja ano teraz v decembri som bola na 3 ockovani a neviem kolko presne to sa musim mami spitat ale viem ze bola nejaka 50% zlava
  16. 16
    15matka14

26 ročná žena
    Miluje samotu

Som zaočkovaná, silgard- už neviem koľko to stálo, mala som to bez dph
  17. 17
    Weeninka

27 ročná žena
    Spišská Nová Ves

ee
  18. 18
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

jj som zaockovana
  19. 19
    Charis

30 ročná žena
    U špagetovej príšery

som, nepamätám si koľko to stálo...
  20. 20
    Sorciera

35 ročná teta

nie som, nebudem a ak raz budem mat dceru, isto ju tymto svinstvom zaockovat nedam.....je to biznis, experiment a pod. ...neziaducich ucinkov maju obe vakciny bohate (vid. pribalovy letak)......viac sa rozpisovat nebudem, moj nazor je easny, snad len par linkov k teme:<br />
    http://www.slobodavockovani.sk/news/nemecki-vedci-ziadaju-prehodnotit-ockovanie-proti-hpv/<br />
    http://www.slobodavockovani.sk/news/india-zastavila-skusky-vakciny-proti-hpv-po-tom-co-6-dievcat-zomrelo-usa-ako-odpoved-na-67-umrti-nerobia-nic-/<br />
    http://www.slobodavockovani.sk/news/varovanie-pred-ockovanim-proti-rakovine/<br />
  21. 21
    Turgon

27 ročný muž

@lawey nie ak ale keď :D, veď populácia starne musíš dať ruku k dielu ! D:D
  22. 22
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

@turgon nie som sadista aby som privádzala deti do nezabezpečenej rodiny alebo medzi ľudí ktorí sú v dlhodobom strese :) napr. :)
  23. 23
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

Ono najlepšie je zaočkovať dievča, keď ešte nemalo sex. Mňa sa raz mama spýtala, či chcem, aby ma dala očkovať...ale podľa mňa je to príliš drahé...a už by to aj tak nemalo ten efekt :D
  24. 24
    Otvoreneeokno

25 ročná žena
    Nitra

Nie mala som isť. Ale ževraj ak niesi panna nema to 100 % učinok. Takže by to bolo neučinne a zbytočne drahé. :)
  25. 25
    Aurinko

29 ročná žena
    tu

Je to len obrovský biznis a vraj sú v tých vakcínach nebezpečné svinstvá. A okrem toho existuje veľa druhov HPV a tie očkovania chránia len pred niektorými. Určite to nikomu neodporúčam. A ziskuchtiví lekári nech si vravia čokoľvek, neverím. Nenechajte sa takto vydierať naháňaním strachu z chorôb...
  26. 26
    Rebellefleur

22 ročné dievča
    Michalovce

ja ano..xP a nie v 15 ale v 13tich :D
  27. 27
    Hunter2

28 ročný muž
    Midgard

blud.. je to len biznis, nemá to žiaden skutočný význam