Fórum pridal Azizi, 9. 6. 2019 23:03 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dievčatá, brali ste už HAK (antikoncepciu)?

0
Azizi

hrá sa, že má 2 roky
Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Tá tretia možnosť mala byť bez "možno", ospravedlňujem sa za nepresnosť:)
  2. 2
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

ja nie, ale partnerka áno. Môžem zahlasovať za ňu?
  3. 3
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@lafiziq môžeš čokoľvek:)
  4. 4
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

Nikdy v zivote
  5. 5
    Dwarvax

32 ročný muž

A neuziva sa to aj za ucelom upravenia hladiny hormonov? Ako na zlepsenie niecoho neziaduceho? Alebo to mam len zle zapamatane? :D
  6. 6
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Uzivala som a mozno este budem uzivat, uvidime. O HAK je strasne vela hlupych predsudkov. Ja nespadam uz do ziadnej rizikovej skupiny uzivateliek, takze ak bude treba, dam si ju este predpisat.
  7. 7
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

@dwarvax jj pouziva sa prakticky na kazdy problem s hormonami, bolestami, PCOS, na vacsonu gynekologickych problemov..... vacsinou ti doktor ani nezobere krv, mne zobral az piaty doktor u kt. Som bola. (ktora sa ma brat na 3x, v specifickych dnoch cyklu, aby sa namerali hladiny hormonov...) ani nevysvetli co sa deje, ani nevysvetli ako to s hormonami je len ti predpise lieky. Mne predchadzajuci doktor vravel, ze na moj pripad su vhodne len 2 druhy. Ked prisli vazne problemy a doktor ma zacal ignorovat sla som k inej doktorke. Ta mi dala random "tabletky na naladu" ktore mali niekolko nasobne viac urcitych hormonov, coz by ma v tom case riadne fuck uplo. Navyse, ak odmietnes brat takto ladidadida predpisane lieky, tak ta kazdy mega zhejtuje a musis podpisat revers ze na vlastu zodpovednost. Cize ano pouziva sa na zlepsenie neziaduceho ale ucinok casto krat pomine a ma dost vela zlych ucinkov. A hlavne, doktori ich predpisuju ako bingo. Z coho totalne nechapem lebo proste hormony du strasne narocny shit a ked si dojebes hladinu tak sa z toho telo spamatava aj pol roka
  8. 8
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@lawey boze moj, inak ja som taka stastna za mojho gynosa, on normalne berie krv a vzdy aj po roku uzivania HAK ju berie kontrolne, ci je vsetko ok a nie je nejaka zmena a pri vsetkom, co mi kedy robil, aj pri zavadzani HAK mi povie, ze akonahle bude nejaky problem, tak volat a prist (a to aj s odstupom casu, nie iba nejaky mesiac).
  9. 9
    Michelleee

24 ročné dievča

https://jozefzahumensky.blog.sme.sk/c/339226/Par-poznamok-k-hormonalnej-antikoncepcii.html
  10. 10
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

nastastie nie

nastastie = dlho som k HAK mala pomerne laxny postoj

teraz k nej mam postoj pomerne negativny a som rada, ze som ju nikdy nebrala
  11. 11
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

kedze mam pokazene telo a nevedia mi najst pricinu, mozno by mi prospelo porozhadzovat hormony
  12. 12
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

8 rokov som ich jedla v podstate
  13. 13
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Ano, niekolko gynekologickych problemov sa nimi lieci, mas uplnu pravdu. Ale kedze to nie su lentilky, treba si o nich nastudovat a mat dobreho lekara. @dwarvax

Inak vzdy to u mna chodilo tak, ze HAK som brala zo zaciatku vztahu, take prve dva roky, kedy otehotnenie by bolo fakt neziaduce. Potom sme prechadzali na ine metody a bolo to fajn, ale ja som zas vzdy mala absolutne tolerantnych partnerov, ktori v tomto robili vsetko ako som si ja priala. Ale su aj take hovada ktore zadrbu, ze kondom si proste nedaju, a zeny trubky, ktore im to toleruju.
  14. 14
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

Dlho som brala, potom dlho nie a teraz zase beriem, som si vedoma rizik ale eliminovala som ich co najviac ako sa da - bola som aj na extra spesl vysetreniach krvi ktore som si navyse hradila napr ci nemam zvysene rizoko trombozy, bola som na ultrazvuku srdca, prestala fajcit..
  15. 15
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

nie, mám z toho strach, skoro každá v okolí, čo to brala, mala nejaké problémy, sú aj lepšie formy ochrany a čo vôbec nedokážem pochopiť je užívanie HAK kvôli pleti a postave
  16. 16
    Saddath

28 ročná žena

Brala a uz nikdy nebudem. Najhorsi a vec asi co sa da do tela nacpat. Hormonalne problemy riesim skor prirodne (adaptogeny)
  17. 17
    Antifunebracka

30 ročný muž
    megaloman birdzu

@kakofonicka O dôvod viac sa stretnúť!
  18. 18
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

@lawey Ty kks to presne poznám, takisto mi ani len nezobrali krv. To je super, keďže môžem brať len jeden určitý druh, z ostatných môžem mať trvalé následky. Je len šťastie, že sa mi nič nestalo. Tie jedny, čo môžem som tiež chvíľu brala, ale tie ma totálne dojesrali a dosť dlho som sa z toho dostávala. Nenávidím HAK.
  19. 19
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

Keď som užívala Belaru, poctivo a pravidelne, ostala som aj napriek tomu tehotná a teraz, keď má Pilulka 8 mesiacov, užívam znovu a inú značku. :D ale inak tabletky užívam bez cca ročnej pauzy už približne 10 rokov.