Fórum pridal Ula, 14. 7. 2020 12:46 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Coodievate do kostola?

0
Ula

42 ročná teta
Bratislava

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ula

42 ročná teta
    Bratislava

chyba v nadpise- Chodievate
  2. 2
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Nie pravidelne... sem tam ale zájdem nebudem klamať. :)
  3. 3
    Papver

24 ročné dievča

Chodievam ale tiež nie pravidelne. Zase mala som obdobia, kedy som chodievala skoro aj každý deň, nie en v nedeľu. Teraz som napríklad nebola vôbec odkedy vyšli opatrenia súvisiace s covidom, takže aspoň od februára-marca. Ale budem tam v sobotu, lebo idem na svadbu.
  4. 4
    Obsession

tvári sa, že má -1 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Verím v Boha ale
    Kostol nepovažujem za “Boží chrám” , nepovažujem ho za miesto, kde by som mala chodiť, ak by som Boha chcela uctievať, skôr naopak. Už len tie mohutne a chladne sochy predstavujúce všetkých svätých mi naháňali obrovský strach. (V detstve)

Ďalej...
    Nepovažujem kňazov za vodcov z mnohých dôvodov, napr. vymenujem to najhlavnejšie, pre pedofíliu, alebo napr. to že vodu kazu a sami pijú víno. Boli hlavným dôvodom prečo sa v minulosti ľudia medzi sebou zabíjali aj keď boli toho istého vierovyznania, tzv. bratia a sestry čo mi nedáva žiaden zmysel..( že vraj v mene boha) a o upaľovaní “bosoriek” ani nemusím, že...

Takisto ani učenie, ktoré tam učia nepodporujem, lebo je väčšinou pohanské a nema nič spojené s kresťanstvom.
    To boli/sú moje osobne dôvody, pre nechodím do kostola.

Och zase som sa rozpísala
    (?) (hehe)
  5. 5
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

najzbytocnejsia vec pre mňa...ale dokážem tam ísť kvôli iným ľuďom a hodnotám ktoré kostol tým ľuďom poskytuje..

pripadne pozrieť sa esteticky na kostol ako na architekt. umenie, to je ešte v pohode pre mňa
  6. 6
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

šecko mám, krst, prijimanie, birmovku....ale... :D no takých 8 rokov som tam asi nebol, ale zas ja otvorim okno a počujem čo tam vypravaju kedže byvvam hned vedla...ale ani to nerobim zas popravde :D
  7. 7
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Tak na 90% ako turista a potom uz len ked tak pri pohreboch a omsiach za niektorych zosnulych z rodiny
  8. 8
    Olii

27 ročná žena

Nie som veriaca ale mám rada atmosféru kostolov ..keď sú prázdne je tam ticho a pokoj :) takže ako turista to obľubujem :smile:
  9. 9
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Kedysi som musel. Odkedy som dosť veľký pán, už tam nechodím. Po dlhych rokoch som tam bol nachvilu pri pohrebe... a ten pocit po vstupe... ten spev... to je ako tranz. Naozaj akoze to je balamutenie ľudí. Musel som odtiaľ hneď odísť. A to som stál len v predsieni.

Ale inak tie pesnicky co spievali v nasom kostole su celkom fajn :D
  10. 10
    Noia

21 ročné dievča
    Tak blízko a predsa tak ďaleko

Nikdy som do kostolov nechodila veľmi často. Ako dieťa neveriacich rodičov som sa tam dostala len párkrát s veriacimi príbuznými alebo na svadbu, v tom čase ma kostoly neskutočne fascinovali - tá veľkoleposť, maľby, atmosféra... a najmä ten spev. Neskôr ma to prešlo. Nemám nič proti veriacim ani proti kostolom, ale skrátka ma tam už nič neťahá. Najčastejšie tam chodím ako turistka, ale to je tak raz-dvakrát ročne (a vždy na návrh toho, s kým som na výlete), tak to ani nerátam.
  11. 11
    Rosiegrace

hrá sa, že má 0 rokov

Hoci verím v Boha, Cirkev ako takú neuznávam, preto do kostola nechodím, resp. zriedkakedy.
  12. 12
    Yoss

29 ročný muž

Áno občas chodievam, ale len keď nie je omša, resp. je tam minimum ľudí alebo nikto, aby som sa mohol vnútorne upokojiť. Verím v Boha, vyššiu silu, moc a kostol je vhodné miesto na zastavenie sa, avšak beriem to len ako jednu z možností vyjadrenia viery. To znamená, ak niekto sa vie zamyslieť v prírode, v mešite alebo v izbe pokladám to za rovnocenné.
  13. 13
    Yoss

29 ročný muž

a spevy v kostole mám rád
    https://www.youtube.com/watch?v=gb-Tqi9uZyA
  14. 14
    Tarassaco

tvári sa, že má 6 rokov

A chrámový zbor v kostole s dobrou akustikou je (love)
  15. 15
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

väčšinou v sobotu večer, niekedy ako turista a niekedy na 5 min. sa pomodliť, keď je otvorený a mám pri tom väčšinou lepšiu koncentráciu ako na omši
  16. 16
    Kerrang

27 ročný muž

Niekedy, keď sa podarí, no teraz sa ani nedarí, ani nemám čas dajako ...ale neznajbohom nie som (hehe)
  17. 17
    Kerrang

27 ročný muž

Už by som ale mal znovu zmyť svoje hriechy a načerpať novú duchovnú energiu 0:)
  18. 18
    Riddiculus

8 ročné dievča
    *1238

Mne sa kostoly veľmi páčia, rada sa kuknem do nejakého, keď som niekde na výlete. Inak som čistý ateista, takže asi tak.
  19. 19
    Obivankenobi

26 ročný muž

@obsession mala by si sa naucit pisat rucne strucne