Fórum pridal Tvojdedo, 29. 6. 2020 22:51 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo pre vás znamená užiť si mladosť?

0
Tvojdedo

hrá sa, že má 2 roky
Poruba

Viacerým z nás pomaly odchádza tzv. posledný vlak, niektorý už majú deti, skončili školy a podobne. Blížime sa do hrobu. Takže ma zaujíma či ste si užili mladosť, alebo stále užívate, prípadne čo si pod užívať si mladosť predstavujete.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Tvojdedo

hrá sa, že má 2 roky
    Poruba

hej píšem jak kkt, čo už.
  2. 2
    Ave7fold

28 ročný muž
    Nové Mesto nad Váhom

Prežiť ju inak ako som ju prežil.
  3. 3
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Ženy, drogy , automaty a polievočka.
  4. 4
    Annyejnji

22 ročné dievča

pre mna osobne to znamena byt stastny a plnit si sny :)
    a nemylsim si,ze ked niekto skonči školu a ma deti, je na polceste do hrobu :D
  5. 5
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Ale tak serióznejšie teda , keďže som od 18 do 23 rokov žila jak stará manželka na dzdedzine a moje záluby boli uvariť, oprať a otrčiť piču debilovi, tak teraz si pomerne užívam mladosť - chodím po reštauráciach, na shishu, víno, kupujem si prkotiny, chodím po výletoch... chodím na mani/pedi , keď mám náladu tak randím... a tak, podľa mňa je mi fajn :)
  6. 6
    Tarassaco

tvári sa, že má 6 rokov

A čo je mladosť? Dvadsaťpäť rokov? Ružových tvárí hľaď jará? ... (pardon, nedalo mi :D)

Každopádne, občas premýšľam, že príliš kladieme dôraz na mladosť a ľudia potom majú pocit, že akonáhle sú starší, už sú nepotrební. Zo života sa dá tešiť v každom období a akýmkoľvek spôsobom, ktorý danému človeku spôsobuje radosť... :)
  7. 7
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

Nič
  8. 8
    Forte

8 ročné dievča
    som rada ze som tu

@tarassaco TOTO PRESNE, ja mam vkuse stavy z toho ze budem stara lebo vsade sa ti tlaci do hlavy ze treba spravit toto a hento a vsetko kym si mlady, kym mas x rokov, a potom uz je neskoro lebo stari ludia musia asi sediet doma a starat sa o potomkov a zomierat
  9. 9
    Misfit44

15 ročný chalan

pre mna uzivat si mladost znamena robit veci, ktore neskor robit nebudes moct, ale neviem ako budem neskor limitovana :D
  10. 10
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Všetci tu umrieme :( :,(
  11. 11
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

No zdravim limitovana a pracou. Rodinou.

A uzit si mladost? Ten vyraz pouzivaju ti co sa utapaju v alkohole a idu party štýl.
    Normalne ked clovek studuje a venuje sa nejakemu konicku tak si nijak zvlast mladost neuzije. Resp. Inym stylom kazdy zazije nieco ine. Ale zrovna ucenie sa si uzivanie nie je.
    Ake veci mozem robit teraz a potom uz nie? Nakupovat za ISIC a brigadovat? Kupovat polovicny listok? ...

Je to spojene s tym ze robis nejake hluposti, zle veci, ako ked dojdes spity, ides s kamaratmi niekde do preč... a tak. To sa tým myslí.

Takže nie z tohto pohladu som si neužil mladosť.
    Užil som si ju z iného pohľadu. Môj svet bol svet Counter Strike 1.6, GTA SAMP, Lotrbfme, State of War, Red Alert 2, NFSMW, FIFA, NHL, NFSC, ... na ps1 Sled Storm, Crash, Gran Turismo, Syphon Filter, FIFA, GTA 2 , Tekken 3 ...
    Popritom začiatok kariery v športe...
    Nenávidená stredná základná, ale aj tak človek pamätá to dobré hlavne... viaceré kontakty s ľuďmi s ktorými som si rozumel. Dlhé konverzácie...
    ... ja som si skôr užil detsvo ako mladosť. Mladosť je celkom na prd. Všetci na teba kašlú všade. Pre nikoho nie si dosť dobrý. Jediné, čo si užívam je ten šport.
  12. 12
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Mám 27, takmer dvojročné dieťa a užívam si mladosť. :D už to nie je víkend strávený na festivale v liehu, nefajčím, nepijem, ale som MLADÁ mamička, ktorá blbne s dcérou, nosí jej plyšové ruksaky a ešte som sa aj prihlásila do školy. :D
  13. 13
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

Ja nerozumiem vôbec tomu limitovanemu uzivaniu mladosti. Ja si uzivam stale a aj mlada budem este velmi dlho.
  14. 14
    Dee99

27 ročný muž
    RK

@delica to síce môžeš ale čím si staršia tym ti je robenie kktin spoločenský menej akceptovateľné :D čiže už mas obmedzené možnosti užívania si :D
  15. 15
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Prechlastal som si mladosť aj starosť a už života konec už (rofl)
  16. 16
    Mimi89

30 ročná žena
    v rozprávke... :)

Tak ja mam 30, a citim sa stale mladaa :) S 10rocnou sme ako kamosky a so 6rocnym sa blaznime, :) uz to nie su babatka, takze s manzelickom randime aj vo dvojici, mam pracu, ktoru milujem, a este idem aj studovat :D ono to nebolo take lahkee ked to tu takto pisem, ale mlado sa stale citim, uzivam si zivot aj teraz :)
  17. 17
    Riddiculus

7 ročné dievča
    *1238

Takto sa na to nepozerám.
    Mladosť, staroba... toto sú pojmy, ktoré nemajú presné ohraničenie (vtipné sa nad tým zamyslieť). Súhlasím s tým, že vek je len číslo. Čo sa mentálnej úrovne týka. Je jasné, že keď človek starne, tak starne jeho telo, lebo tok času je neúprosný. Ale ako dokáže človek zostarnúť psychicky? Veď to sa nedá. Dá sa to vysvetliť jedine spoločnosťou uznávanými stereotypmi, a to, odpusťte mi, nie je legitímny dôvod. Človek naberá rokmi, mesiacmi, dokonca dňami skúsenosti a rovnaké chyby, čo spravil kedysi, už s istou pravdepodobnosťou, neurobí. Zmenilo sa jeho nazeranie na svet a má viacero informácií, na základe ktorých dospeje k rozhodnutiu. Na tomto princípe funguje pokrok.
    Takže „užiť si mladosť“ je len konvenčné pomenovanie pre zjednodušenie chápania (rovnakého) pojmu medzi rôzne zmýšľajúcimi ľuďmi.
    Keď sa človek dokáže obzrieť späť a vidieť, že to malo zmysel, „užil si“. Lenže takto nie je v jeho súčasnosti možné plne si uvedomiť silu okamihu. Ale to je na inú debatu.
  18. 18
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@wistingher všetko super napísané, až na tie hry
  19. 19
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

@dee99 no zatial ma neobmedzuje "spoločenská akceptacia" a neviem ci niekedy zacne. Kašlem ľudí.
  20. 20
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

necitit sa unavený

ale to nepoznám
  21. 21
    Papver

24 ročné dievča

Páči sa mi ako to je napísané v reakcii @6.
  22. 22
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

Co ja viem ci niečo konci takýmto vekom.. Moji svokrovci su v 50. Rokoch aktívnejší ako my.. Stale chodia niekde na cyklo/túry, chodia si opekať s kamošmi, na výlety kade-tade po slovensku.. Teraz idú na dovolenku na splav..
  23. 23
    Dee99

27 ročný muž
    RK

@delica tak bud mas este pod 25 alebo nerobíš az take kktiny :D
  24. 24
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

no, ja mam 25 a mam omnoho menej aktívny život ako napr moja suseda čo má 40
    Každý víkend je kdesi na chate a ožiera sa, chodí po shoppingoch, jogach,party a inych blbostiach.
    Určite to nieje teda limitované vekom :D
  25. 25
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Ja ale považujem za užitie si mladosti to že nemám žiadne záväzky. Keď chcem môžem chlastať hocikde 2 dni pretože mi doma nevynadá priateľ že či mi tak náhodou nešibe a zároveň ma tam nečaká dietko ktorému by som už chýbala.
    Že môžem vypadnúť na mesiac kdesi na dovolenku lebo nepotrebujem žgrlošiť prachy a platiť hypotéku... asi užiť si mladosť znamená užiť si to že nemáme záväzky.
  26. 26
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

@dee99 mam 25 a povedz mi, co su pre teba kokotiny. Na nevhodne chovanie na verejnosti som expert, ale pre niekoho moze byt to uzivanie si "kolesa a diskoteky" a to som nerobila nikdy. Proste vobec sa necitim byt nejako obmedzena vekom... Moja mama ma 50 a stále robí kraviny kade chodi. Je to mindset, nie vek.
    Jedna moja babka caka na smrt, druha s nami chodi na pivo a hra cards against humanity.
  27. 27
    Filipkoo

24 ročný chalan
    Košice

nikdy som nechápal to "užívanie mladosti", kvôli ktorému moji rovesníci nehľadajú prácu, študujú len kvôli zľavám a nechcú vážny vzťah. Vôbec tieto pochody nespracovávam. Super eww.

Ja si čím ďalej, tým viac mladosť užívam 8-)
  28. 28
    Majky538

25 ročný muž

neriesit peniaze, jedlo, robotu a podobne veci .. co ja viem, po 20 mi pride, ze mam viac moznosti co robit v zivote :)
  29. 29
    Limetkajaja

38 ročná teta

ja si viac ako mladosť užijem dôchodok :D
  30. 30
    Mix

30 ročný muž
    Brno

Vyskúšať všetko čo zakážem svojim deťom.
  31. 31
    Velagranka

24 ročné dievča

Asi na to zatiaľ nemám odpoveď.