Fórum pridal Xxar3s, 7. 11. 2019 20:49 do kategórie Peniaze. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

co je podla teba nemoralnejsie ked niekto vykradne banku a zoberie z nej 20 milionov alebo ked niekto okradne babku a pripravi j

0
Xxar3s

36 ročný ujo
Bratislava

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

myslím, že na to by si mohol prísť sám :D
  2. 2
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

nadpis sa mi nezmestil cely: co je podla teba nemoralnejsie ked niekto vykradne banku a zoberie z nej 20 milionov alebo ked niekto okradne babku a pripravi ju o poslednych 20 euro?
  3. 3
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@wistingher ja na to mam nazor ale si ludia ktori mozu mat iny nazor ako ja preto chcem vediet kolko ludi ma aky nazor
  4. 4
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@dreyjir co vravíš na toto?
  5. 5
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

ak babka vlastni banku, tak nemoralnejsie je vykradnut banku (thumbs)
  6. 6
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

@pubertslatinocelny haha :D som zmätená, ale nepokoj nevyvolávam
  7. 7
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@dreyjir jj však to som ani nechcel aby si vyvolala, len reku ako vidíš tento prípad
  8. 8
    Yoss

28 ročný muž

to je ako s našimi politikmi, milióny v súlade so zákonom, ale absolútne nemorálne nadobudnuté
  9. 9
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

A čo ak má nejaká babka svojich 20 euro práve v tej banke a práve tie ukradneš?
  10. 11
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@emzaaak hej presne ako pises ta otazka je zaujimavy psychologicky fenomen, lebo ked si niekto odpovie na otazku (tak ako vacsina normalnych ludi) tak moze dojst k rovnakemu zaveru ako Kocner pri zmenkach... ze vlastne pripravit banku (alebo velku korporaciu o 20 milionov) neni nic strasne . ved pre nich tych 20 milionov vlastne nic neznamena, presne takymto moralnym relativizmom sa da clovek presvedcit o hocicom...

Btw v 90tych rokoch ked sa tunelovala Devin banka, alebo IRB tak prave ti stari ludia co si tam vlozili svoje posledne uspory lebo naleteli reklamam o vyhodnom zhodnoteni vkladov prisli o vsetko a nebola to len jedna babka ale tisice dochodcov.
  11. 12
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

ak babku len okradne tz. neolúpi a nespôsobí fyzickú ujmu, tak vyberám banku
  12. 13
    Agord

tvári sa, že má 4 roky
    Ten s tým foťákom

V oboch prípadoch ide o krádež čiže v tom rozdiel nevidí, ale v tomto prípade je viac spoločensky akceptované vykradnutie banky.
  13. 14
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

@11 ok ale kvoli tomu a odvtedy mame zakon o statnej ochrane vkladov

plus budovy bank su isto mastne poisfene

cize ked ujebes z banky 20 mega, tak ziaden z klientov nebude mat kvoli tomu menej prostriedkov
  14. 15
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Jasne ze babku :( za banku ma moje uznanie (thumbs)
  15. 16
    Tomas55555

24 ročný chalan

Oboje sú to nemorálne veci.
  16. 17
    Alex458

22 ročné dievča

Banky nech si vykráda kto chce. Sú poistené a vo väčšine prípadov sa z toho všetci pozviechajú. Ale človek, čo okradne babku o 10 euro je hyena, ktorú by som bez štipky viny zvielkla z kože a hodila vlkom.