Fórum pridal Sp4c3_m0nk3y, 29. 2. 2008 17:04 do kategórie Programovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

C++

0
Sp4c3_m0nk3y

14 ročný chalan

Zdravim,

potreboval by som malu pomoc. Mam rozrobeny jeden program a zasekol som sa na jednej veci.

Mam vytvorenu triedu. V nej metody s nazvom prikaz1() a prikaz2().

a ja chcem spravit nieco take, ze vo funkcii main chcem po vytvore
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hulo

36 ročný ujo

Hm, zamysli sa nad tym, co si to napisal... :D<br />
    <br />
    A ked budes skusat, najprv pre jednoduchost nacitaj rozhodnutie uzivatela ako int do nejakej premennej. Nasledne pomocou if/case volaj podla hodnoty danej premennej jednu alebo druhu fciu... :)
  2. 2
    Sp4c3_m0nk3y

14 ročný chalan

no lenze to ja nechcem....prirpavil som si to uz tak ze to budem chciet volat tie metody cez jeden a ten isty riadok a raz to bude metoda1 a raz metoda2. a nad cim konkretne sa mam zamysliet.resp co sa ti nepaci?:D
  3. 3
    Friker

30 ročný muž
    0

trochu som nepochopil o co ti ide a hlavne co ma znamenat " instancia-&gt;pole[i](); " ale ked chces jednym prikazom volat dve rozne veci tak za sa cez if/switch v nejakej pomocnej metode odvolas na (privatne) metody prikaz1() prikaz2(). neviem kde je problem.. aha.. uz ti to asi k nicomu nebude.. tak odpociaj v pokoji v birdz nebi :)
  4. 4
    Kvimbi

31 ročný muž
    v zivotnej velkosti

a naco ti to je volat v jednom riadku?<br />
    ak by ich nebolo treba boh by nestvoril if/switch :)<br />
    a navyse da sa to napisat aj do jedneho riadku:<br />
    <br />
    if (vstup) instancia->prikaz1(); else instancia->prikaz2();<br />
    <br />
    :D<br />
    A co take vlastne ten program vyraba?
  5. 5
    Anywhere1000

32 ročná žena

Čauko všetci. Potrebovala by som nejakú jednoduchú hru naprogramovanú v C++. Bol by niekto ochotní a mal by ju??
  6. 6
    0majlo0

28 ročný muž
    Galway

@5 na nete som videl nieco ako super mario, neviem presne kde... opytaj sa guglu...
    daj tam C++ game source
  7. 7
    Hali25

30 ročný muž
    Nitra

Vedel by mi niekto poradit ako spustim C++ na Viste?