Fórum pridal Gonner5, 29. 5. 2020 07:57 do kategórie Štúdium v zahraničí. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Bude mat Pellegrini s novou stranou uspech?

0
Gonner5

22 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Clarise

20 ročné dievča

"Ako sa hovorí Fico si choval hada na hrudi "(pellegriniho). Je dobrý rečník ale skutek utek čiže nič moc pre Slovensko nespravil.
  2. 2
    Swamper

38 ročný ujo
    BA

Definuj úspech ...
  3. 3
    Majky538

25 ročný muž

To budu zas len prazdne sluby...
  4. 4
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

vačšina skalných fandov smeru to bude brať ako zradu na preccedovi
  5. 5
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@hetfield precceda :D :D
  6. 6
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Dúfam, že nie :/
  7. 7
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Ako ten koronavírus v mojich očiach absolútne nezvládli (nedostatok pomôcok - takmer žiadne, zmätok v objednávkach tých rýchlotestov, neskoro sa to začalo riešiť (celkovo sa nerobilo prakticky až do volieb vôbec nič, žiadne opatrenia - no už vtedy bolo jasné, že to bude veľmi zlé vo svete a bola len otazka dni, kedy sa to sem dostane - ja viem, že po vojne je každý generál, ale ja som bola doslova zhrozená už vtedy, že sa nič nerobilo) - žiadne meranie teploty na letiskách, neskoré uzavretie letísk, Rómovia, ktorí si pokojne cestovali z Anglicka do "akože domácej karantény"... A potom to zavliekli do osád. A aj ten krízový štáb bol podľa mňa nedostatočný, bez nejakých vypracovaných presných plánov. A najmä nedostatočné testovanie (300 PCR testov za deň), pričom za novej vlády to bolo až 5000 denne a zohnalo sa kvantum týchto testov. Ja ani nechcem vedieť, ako by to dopadlo, keby sa tie voľby nestihli a zostala by pre mimoriadnu situáciu stará vláda. To mohla byť so slovenským zdravotníctvom katastrofa. ...A kopu ďalších vecí, to sa ani nedá vymenovať... :/
  8. 8
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Vlastne aj o zavedení povinných rúšok (aspoň v MHD) som hovorila už dlhšie 0:)
  9. 9
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Aj keď ja by som sama išla do ešte väčších extrémov, než išiel Matovič. Napr. že riziková skupina (napr. šesťdeciatnici s dedičným ochorením srdca a vážnym veľmi vysokým tlakom by nemuseli chodiť do práce, kde je kopu ľudí po hromade a pod.) Keďže samej sa ma niečo také v najužšej rodine týka a bola som zúfalá, že to neviem nijak vyriešiť, nijak pomôcť :/
  10. 10
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Našťastie zdá sa (klop, klop:) ) boli tie opatrenia novej vlády nakoniec dostatočné a vďaka tomu sa možno vyhne Slovensko aj tej druhej vlne (veľmi dúfam) a mohli sme už nedávno uvoľniť aj tú ekonomiku, na ktorú ste toľkí nadávali :/ (práve vďaka tak striktným a včasným opatreniam) - a práve naopak to môžme vďaka tomu nakoniec aj ekonomicky lepšie zvládnuť si myslím, ale najmä sa podarilo zachrániť mnoho životov, pomôcť zdravotným pracovníkom atď. (ktoré pre iných, ekonomicky zameraných predsedov vlád, boli úplne bezpredmetné a skôr chceli ušetriť na ich dôchodkoch). Áno, bolo viac nezvládnutých vecí (najma manažment tej štátnej karantény), ale tak nedá sa spraviť vždy hneď a všetko a dokonale žiaľ...

A viem že tu spamujem v podstate off topic, ja len že naozaj som rada, že nezostal vládnuť Pellegrini a Smer, mohlo to dopadnúť oveľa horšie si myslím...