Fórum pridal Kerrang, 23. 6. 2020 22:17 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Boja sa o vás rodičia, keď sa idete s niekým neznámym naživo stretnúť, s ktorým ste si doteraz iba dopisovali a videli len cez i

0
Kerrang

27 ročný muž

Máte tu niekto takýchto rodičov?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kerrang

27 ročný muž

*iba cez internet
  2. 2
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Nikdy o tom nevedia :D
  3. 3
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Bro, veď máš 27... :D
  4. 4
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Njn navzdy decko :(
  5. 5
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

Eh, preco by si im to hovoril

Na druhej strane, niekomu by ten človek mal dat vediet, keby čosi...
  6. 6
    Dwarvax

33 ročný muž

nope.
  7. 7
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@teal o 27 ročného človeka sa už rodičia nemôžu báť?
  8. 8
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

Čo ich je do toho, s kým sa stretávam? :D
  9. 9
    Kerrang

27 ročný muž

@sianagirl245 tak hej no ...aj ja by som najradšej zatajil, no zvyčajne chodím za dotyčnou aj do iného mesta, pričom chodím najmä autom a tak či tak, by to bolo nápadné, kde som sa vyparil a nebolo by ma pol dňa, dakedy aj viac, a pritom auto by trebárs zostalo doma a ja šiel vlakom alebo busom ...ešte navyše keď sa vrátim bez ničoho, keď teda poviem, že som išiel nakupovať :D
  10. 10
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

@sianagirl245 Ale mali by, mali. Ja som sa len pomýlil. Podľa mňa by na to stretnutie mali ísť rodičia s ním, aby sa mu nič nestalo.
  11. 11
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

@9 (:
  12. 12
    Sianagirl245

18 ročné dievča

@kerrang akože ja s birdzakmi aj nocujem ked uzlebo tí s ktorými som sa stretla boli väčšinou
  13. 13
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Hop..boli väčšinou z iného mesta..a myslíš že o tom vedeli? :D :D
  14. 14
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Bože toto vyznelo blbo teraz (:
  15. 15
    Kerrang

27 ročný muž

@teal mám, ale vidíš.. mama sa bojí, že ona si tam zavolá nebodaj svojich kamarátov, ktorý mi budú chcieť ublížiť ...neviem z akého filmu to videla, ale aj ma to otravuje, pritom aj chápem jej strach tak trocha.. ...samotná baba mi neublíži, teda ešte sa to nestalo a asi aj mám viac síl, hoci nie som nejaký veľmi veľmi pevného vzrastu a váhy ...neviem no, mám to ťažké
  16. 16
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

@kerrang Osamostatni sa. A povedz manke, že ideš za dievči sám, lebo ťa bude robiť nohami a nech sa do toho nestará, lebo si už veľký!
  17. 17
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Otázka je či je to len tebe blbé/hanbíš sa im priznať alebo im to vadí/boja sa o teba a dávajú to nejako výrazne najavo
  18. 18
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

Inak keď som niečo také podnikala, nikdy som to nikomu nehovorila... Dokonca keď som išla sama na trojdňovú dobrovoľnícku akciu do Bratislavy (zo Žiliny a to som mala 16) aj vtedy som mame hovorila, ze idem s kamarátkami, aby sa nebála :)
  19. 19
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

@15 wtf :D to jak keby som sa bal ze si predavacka v kauflande do prace vezme psa a postve ho na mna
    ja som podla nadpisu a @3 cakal ze to bude tak ze si si nasiel nejaku neplnoletu o ktoru sa teraz boja jej rodicia, nie ze tvoja manka sa boji :D
  20. 20
    Kerrang

27 ročný muž

@sianagirl245 najavo to nejako výrazne mama nedá, nezakáže mi stretnutie a ubezpečujem ju, že nič také sa nestane a že si budem dávať pozor aj tak ...tak neviem no, podľa mňa zbytočne máva niekedy takéto veľmi čierne scenáre, aj keď by nemuseli (asi vidí aký je zlý svet, sa viac bojí ako ja a tak no..) ...celkovo ja pokiaľ ide o babu, tak to je trošku tabu tu v rodine, teda aj sa hanbím na jednu stranu nejako otvarať, aj keď povie aby som ju ukázal, ale ja radšej ani nechcem ukázať, lebo zas čo si o nej bude myslieť a čo na ňu povie ...zakázať mi ju asi nezakáže, ale neviem
  21. 21
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

Veď si ich vyklátil už toľko, pre mamu to nemôže byť predsa nič nové!
  22. 22
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

Nie, ani nevedia o tom, naco by som im to hovorila (?)
  23. 23
    Moonlawoo

hrá sa, že má 2 roky

Zober mamu so sebou, nech dievcina vie, do coho ide.
  24. 24
    Riddiculus

7 ročné dievča
    *1238

Ja som ten rodič. Áno, bojím sa.
  25. 25
    Kerrang

27 ročný muž

@feroborba no pravda! (hehe) ...ja, čo som sa ledva dotkol ženy a sotva dal bozk a objatie 0_0
  26. 26
    Kerrang

27 ročný muž

@riddiculus aj by si mohla byť, keď si odomňa tuším vyššia, takže bol by tam vyšší rešpekt, v podstate ako k rodičovi (hehe)
  27. 27
    Kerrang

27 ročný muž

@moonlawoo to nie, nemusím ani velmi tušiť ako väčšina dievčat nemá rada svokry (hehe) ...radšej to nechám v rovine neodrádzania (hehe)
  28. 28
    Tvojdedo

hrá sa, že má 2 roky
    Poruba

@15 vyrastať v rodine bigotných katolíkov, dopadneme takto asi všetci. Akože wtf, máš 27.
  29. 29
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Už sa nestretávam s luďmi z internetu ale dávnejšie som sa párkrát stretla, mama o tom vedela ale už si ani nepamätám či mi na to niečo povedala, bolo to dávno. Možno len keď som išla do iného mesta tak mi povedala, nech si dávam pozor.
  30. 30
    Tvojdedo

hrá sa, že má 2 roky
    Poruba

Btw ako tu niektorí píšu že odišli v 16 sami do Bratislavy a čo je rodičov po tom s kým sa stretávam, to je strašne kokotné. Oznámiť niekomu kde idem je základ slušnosti a pre prípad že sa čokoľvek udeje, je dobré aby niekto vedel kde sa nachádzame.
  31. 31
    Kerrang

27 ročný muž

@tvojdedo ja už nemám oboch rodičov, takže bigotnych (množné číslo) ...a ani nie sme ortodoxní katolíci, ani každú až nedeľu či sviatok nechodíme do kostola ...podobné škatuľkovanie nemám rád, najmä ak je niekto panicom, a označí ho niekto za prehnane svätuškárskeho
  32. 32
    Kerrang

27 ročný muž

*nie bigotnych
  33. 33
    Tvojdedo

hrá sa, že má 2 roky
    Poruba

Sa pozri do zrkadla najprv, sam skatulkujes a odsudzujes. A za svatuskara som ta neoznacil preto ze si nejebal.
  34. 34
    Kerrang

27 ročný muž

@tvojdedo wtf, no dobre
  35. 35
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Uhm nie... Pretoze som dospela a nemysli si ze kazdy na nete je divny uchyl, co ma chce zabit. To uz by som za posledne dva roky musela byt mrtva minimalne 6raz... A navyse, veri v moje obranarske schopnosti, kedze som uz dostatocne preukazala, ze ich viem pouzivat...
    Mu proste poviem, ze idem von s dievcatom/chlapcom z netu a idem ja bud za nim/nou alebo naopak a ok.
    A ked sa vratim, zvykne sa pytat akurat na dievcata, pretoze nenapadko zistuje, ci to bola kamaratka, alebo Kamalaska. :D :D :D Och Boze, to je taaak zlate! Keby ste ho vtedy videli... :D
  36. 36
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

ked som sa mala s niekym spoznat boli v poho, sice som im uplne explicitne nehovorila, ze ide o niekoho z internetu, ale vedia, ze zas nesom uplne jebnuta, aby som sa stretavala s ludmi v pochybnych ulickach o polnoci...mala som xy stretiek z internetu (birdz stretnuti, ale aj tinder) a ked som sa odstahovala, tak som im o kazdom urcite nehovorila
  37. 37
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Ne, lebo nemám 5 a pol roka.
  38. 38
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

@kerrang Ináč kámo , ty máš 27 a ešte bývaš s rodičmi, neni to kind of... smutné jak riť?
  39. 39
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@plavam_zivotom Neni.
  40. 40
    Darkestangel

24 ročné dievča
    neznam

Takto, keď som im len tak medzi rečou spomenula, že no a pôjdem sama do Čile za kamarátom, tak im všetko jedno nebolo (: ale inak s nimi neriešim s kým sa stretávam a aj z ich strany nezájem
  41. 41
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Nikdy som im to nepovedal. Načo by aj...
  42. 42
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Ja sa nikdy nespovedam nikomu kde idem,co idem,s kym idem
  43. 43
    Kerrang

27 ročný muž

@plavam_zivotom tak smutné nesmutné, neviem ani či by som vôbec prežil teraz sám bývať na byte, len za účelom navyknutia si na osamostatnenie ...ja som ani na intráku nevydržal ani jeden jediný víkend a to som tam býval 5 rokov (?) ...cez víkend tam nikoho skoro neni, je to ako intrák duchov
  44. 44
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Nn, maju pici.
  45. 45
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@43 keby si napísal, že bývaš síce s mamou, ale vo väčšom dome, kde si si všetko sám porobil a urobil z poschodia nepriechodný byt, tak by to vyznelo oveľa lepšie, ako keď si sa teraz zas len ľutoval, že ty sám nedokážeš bývať..
  46. 46
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

Báli by sa, keby o tom vôbec vedeli :D
  47. 47
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

Podľa mňa istá miera strachu o dieťa zo strany rodičov je prirodzená a je jedno, či to dieťa ma 5 alebo 30. Samozrejme s pribúdajúcim vekom by sa mala tá miera strachu zmenšovať a naopak zväčšovať dôvera, že to (dospelé) dieťa sa o seba dokáže postarať. Takže áno, moji rodičia sa o mňa boja, ale myslím, že to je primerane veku.
  48. 48
    Marjy77

21 ročné dievča
    Wilderland

akože každý koment tu je gold :D

Kerrang, si dosť starý na to aby si sa osamostatnil, ale to teraz dajme bokom. Si dosť starý na to aby si rodičom normálne povedal, že ideš niekde s kamarátmi, bez rozdielu na to kde ste sa spoznali. A ak budú chcieť aby si im ju predstavil, tak povieš, že nie a dáš in na známosť, že je to len kamarátka. Nemusíš zase všetko pred nimi skrývať. (thumbs)
  49. 49
    Kerrang

27 ročný muž

@sasi2680 áno, bývam s mamou, ale v takom no aj väčšom nepriechodnom dome, 2 samostatné vstupy má ...mama to tak počítala pre mňa, no pravda je taká, že na teraz tam ešte býva sestra a aj sa hádame, išiel by som tam už aj ja bývať sám, lebo občas sa mi nebýva dobre s mamou (mám svoje názory) ...keby bola už sestra bola zadanou, by to zrejme bolo voľné, zas som si to vymaľoval tam, všetko porobil, kúpil nejaké vybavenie, aj telku a je to také nefér no.. ...nehovorím zas, že som odborník, opravu stien čiže stierky, odpady, vodu elektriku porobili, lebo jednak ani som sa tomu až tak veľmi nerozumel, keď s tým nerobím, no viem si to opraviť, vymeniť batériu, až tečie vodovodný kohútik, tak viem si takéto porobiť ...až je to niečo väčšie, tak to radšej robí firma, aby sa potom do budúcna niečo nekazilo viac, že sa tam niečo zabudlo dodržať
  50. 50
    Artlover

tvári sa, že má 4 roky
    za oponou

Ponúka sa jednoduché riešenie. Povedz babe, že sa musíš vypýtať od mamy, lebo sa o teba veľmi bojí a zas máš na chvíľu pokoj :D
  51. 51
    Kerrang

27 ročný muž

@artlover ako myslíš vypýtať od baby? (hehe) ...no momentálne nemám ani žiadnu na rande, no stávalo sa to
  52. 52
    Noia

21 ročné dievča
    Tak blízko a predsa tak ďaleko

Vždy sa jednoducho idem stretnúť "s kamarátom" alebo "s kamarátkou"... Ale o mieste, kam sa chystám, neklamem. Predsa len, jeden nikdy nevie, čo sa prihodí.

Tato s tým nikdy nemal problém, s mamou to bola najprv katastrofa... Teraz je to už okej. :smile:
  53. 53
    Likju

25 ročný muž

Nemusíš všetko vysvetľovať dopodrobna.

" teda aj sa hanbím na jednu stranu nejako otvarať, aj keď povie aby som ju ukázal, ale ja radšej ani nechcem ukázať, lebo zas čo si o nej bude myslieť a čo na ňu povie"

Veď ukážeš, porozprávate sa, povieš jej prečo sa ti páči a normálka. Ako bolo písané, máš 27, takéto správanie by som čakal u 15 ročného. Nepíšem nič v zlom, len by si mal začať možno trochu viac dospelo rozmýšľať, aspoň v tomto.

A to, že nebývaš sám mi smutné nepríde. Nevidím dôvod prečo by mal človek bývať nasilu sám. Nemáš priateľku, nemáš ženu, nemáš deti a pokiaľ nemáš prácu niekde, kde by si sa už musel odsťahovať, tak to nie je nutné.
  54. 54
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

Rodicia nikdy nevedeli ze idem takymto stylom s niekym von. Proste idem von! Vzdy to bolo iba na chvíľu.. max 2-3 hodky. Spoznat toho cloveka nazivo. Nebolo to raz a nejak zvlastne som to neprežívala. Nikomu som nedala vediet kam idem, co bolo dost nezodpovedne. Asi keby idem teraz takto tak to tiez nikomu nepoviem. A to tiez byvam stale u rodicov a mam 23. Rozpravam sa s nimi ale nezdoverujem sa. A čo. Ty sa nemozes vyparit na pol dna? Ved mas na to vek... Vlastne je to divne sa v tomto veku PÝTAŤ ci môžeš ísť.
  55. 55
    Arywian

20 ročné dievča
    Praha

v podstate máš tri možnosti:
    1.) vysvetli mame, že máš kurva 27 rokov a hoc bývaš u nej, máš právo na súkromný život a slobodu, rád jej povieš s kým ideš, kam ideš, kedy cca sa vrátiš a časom sama zistí, že keď si sa jej už 10x vrátil domov živý a zdravý, tak asi stretko s niekým z internetu nie je tak riziková činnosť
    2.) nepovedz jej presne s kým a kam ideš - zaklam alebo to zahraj na polopravdu
    3.) nerieš s mamou nič, zožeň si vlastné bývanie a pochop, že nikdy nič nebude ideálne, buď ťa bude vytáčať mama a sestra, alebo absencia záhradky a hluční susedia v paneláku nad tebou... (alebo čokoľvek iné, takmer vždy je to niečo za niečo)
  56. 56
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Tak..trochu obavy má určite..tak isto ako ja o ňu. Ale ináč nerieši dáko..
  57. 57
    Ssnehulienka

25 ročná žena
    Dolný Kubín

bali by sa, preto som im to nikdy nepovedala