Fórum pridal Lafiziq, 29. 7. 2019 23:09 do kategórie Závislosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Alkohol - bezpečná hranica (1. koment)

0
Lafiziq

25 ročný muž
Bratislava

• 8,3% ľudí
    Muž - nad bezpečnú hranicu
  • 8,3% ľudí
    Muž - 50%-100% bezpečnej hranice
  • 16,7% ľudí
    Muž - 10%-50% bezpečnej hranice
  • 33,3% ľudí
    Muž - 0%-10% bezpečnej hranice
  • 0% ľudí
    Žena - nad bezpečnú hranicu
  • 0% ľudí
    Žena - 50%-100% bezpečnej hranice
  • 16,7% ľudí
    Žena - 10%-50% bezpečnej hranice
  • 8,3% ľudí
  • 8,3% ľudí
    Žena - 0%-10% bezpečnej hranice
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 50% ľudí
  • 25% ľudí
  • 25% ľudí
  • 12,5% ľudí
  • 12,5% ľudí
  • 25% ľudí
  • 50% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

V rozhovore s odborníkom na závislosti (link: https://dennikn.sk/1536302/odbornik-na-zavislosti-myslite-si-ze-nemate-problem-s-alkoholom-tak-skuste-mesiac-nepit/?ref=tit1) som sa dočítal, že „Ako relatívne bezpečná hranica sa u zdravého dospelého muža uvádza štrnásť pohárov týždenne, u žien sedem.“ Kde pohár = 1 veľké pivo resp. 2 deci vína resp. poldecák tvrdého.

Jedná sa o hranicu, ktorá približne má napovedať, či má človek problém s alkoholom. Ako ste na tom s vašim pitím?

Prípadne do komentárov napíšte, že či by ste boli schopný mesiac nepiť. Teda na všetkých rodinných a kamarátskych a iných stretnutiach by ste pili iba nealko a vydržali sociálny tlak okolia.
  2. 2
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

kurňajs :D dal som tam 2x žena 10%-50%.. no ženy, ak ste mentálne schopné, tak skúste všetky hlasovať za tú prvú 10%-50%, nech máme pekný graf a vieme lepšie porovnať muži vs. ženy
  3. 3
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

Tazke 14 poldeci tyzdenne je ok ? No tak to vlastne ani az tak nepijem ako som si myslel :D
  4. 4
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

@torpedo08 po prečítaní toho článku tomu rozumiem tak, že to je celé veľmi individuálne. No veľmi hrubo sa dá povedať, že ak všetok tvoj týždenný alkohol je menej ako 14 poldecákov, tak to možno nie je závislosť.

Vraj najjednoduchšie zistíš, či to je závislosť tak, že 30 dní nebudeš prijímať žiaden alkohol a uvidíš, ako na to reaguje tvoja psychika a telo.
  5. 5
    Zahi

28 ročný muž
    Turzovka

Tak zalezi, niekedy sa drzim pri strope tej hranice a niekedy aj 2 mesiace v podstate nic nepijem... Takze nemam problem mesiac nepit
  6. 6
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

Mesiac nepit by som nezvladol urcite vlastne ani tyzden ale to ma svoje dovody ktore by som az tak ani zavislostou nenazval no fakt to bude individualne a hlavne si nemyslim ze je v poriadku vypit 14 poldecakov tyzdenne tak ze ich vypijes za dve hodinky napriklad :D ale nechce sa mi citat clanok tak vlastne pisem len tak odveci :D
  7. 7
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

mesiac nepiť zvládnem, ale neviem, ako na to bude reagovať rodina, ak sa pri nej vyskytnem

ešte sa nebdaj začne tešiť, že som tehotná alebo niečo podobné :D

(akože, nerátam, koľko toho vypijem, lebo pijem nanajvýš spoločensky a príležitostne a čoraz menej)
  8. 8
    Amikadze

25 ročná žena

Asi tak dvakrat do roka idem na par koktejlov, inak nepijem vobec, nevidim v tom zmysel.
  9. 9
    Burble

25 ročná žena
    sama neviem

bwahahahahahaha
  10. 10
    Majmarad

36 ročný ujo

Som nepil žiaden alkohol 4 roky v kuse, takže áno :) A sám piť nezvyknem, veľa toho mi nechutí a ak už je dobrá spoločnosť a dobrý alkohol, tak samozrejme neodmietnem :)
  11. 11
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

raz som videl nejake video s tym typkom.. mne sa to zda strasne vela ta jeho bezpecna hranica.. ale hej je to individualne
  12. 12
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

a uz som aj rok nepil
  13. 13
    Limitles

7 ročný chlapec

Jeho platí Šariš a Nicolas asi
  14. 14
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Tolko vacsinu tyzdnov asi urcite nevypijem a keby som chcela, urcite by som mesiac bez alkoholu vydrzala. Nepotrebujem ho na to, aby som bola funkcna.
  15. 15
    Dwarvax

32 ročný muž

Urcite by som vydrzal mesiac nepit. Uz je to nejaka doba, co vlastne takmer vobec nepijem. A ked pijem, tak vlastne len pre chut. Ale nemozem si pomoct 14 poharov tyzdenne sa mi naozaj zda celkom dost na to, aby som to povazoval za bezpecne pitie, ale tak ako odbornik nie som. :D
  16. 16
    Luboos

33 ročný muž
    Piešťany

teraz som v takomto režíme 1,5l sangrie mam na 2 dni je to 7% cukrovoovocná voda. štamprlík pred spaním, a každý druhý víkend 0,4 l vodky pre náladu.
  17. 17
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

som pod 14 poharov tyzdenne co to znamena? lebo clanok je tusim plateny a nedocital som sa to tam