Fórum pridal Jarosgameslp, 26. 1. 2020 00:06 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aliexpress a Coronavirus

0
Jarosgameslp

19 ročný chalan

Ahojte
Podľa Vás je možné sa nakaziť balíkom z čínskych internetových obchodov ?
Podľa niektorých článkov vírus nedokáže prežiť dlhšie ako pár hodín ..
Aké máte názory ? objednávali ste niečo z Ali v tomto mesiaci ?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Jarosgameslp

19 ročný chalan

Ja som si 13.1. objednal nejaké veci z Ali , Vraj by vírus nemal prežiť tak dlhý čas ako je doručenie .. Trocha sa toho obávam :/
  2. 2
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Tak to by bolo dooost kokotne keby som zomrela kvoli drziaku na metly. :D
  3. 3
    Jarosgameslp

19 ročný chalan

@nespiacakraska Bolo by dosť kokotné keby kvôli tej metle zomrelo ďalších xxx ľudí :/ :D
  4. 4
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

prinajhorsom zomres
  5. 5
    Jarosgameslp

19 ročný chalan

@nespiacakraska *držiaku
  6. 6
    Jarosgameslp

19 ročný chalan

@etelnair Prinajhoršom zomrieš aj ty a kopa Slovenských ľudí kedže nebudem vedieť o tom že som nakazený a bude sa to ďalej šíriť ..
  7. 7
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

Stačí ked nebudeme piť toto a bude všetko v poriadku :)

https://secure.ce-tescoassets.com/assets/SK/814/0000075032814/ShotType1_540x540.jpg
  8. 9
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

@3 to by bolo brutalne kokotne ze niekto umrel pretoze som si vysnivala drziak na metly. :(
  9. 10
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

No mne má prísť kryt na mobil z aliexpress a bojím sa :/
  10. 11
    Montgomery

29 ročný muž
    Nightrainov osobny prekladatel

Vam kvalitne jebe z toho virusu, aj keby si ho chytil, co urcite nechytis tymto sposobom, tak pravdepoeobne ani nebudes vediet ze ho mas a v pohode sa z neho vyliecis.
  11. 12
    Alexandrika

hrá sa, že má 1 rok

Mne prisli uz tri balicky a zatial zijem:) tak budem davat update... ak nedam, je po mne:)
  12. 13
    Jarosgameslp

19 ročný chalan

@draks Tento článok ma trocha upokojuje : https://www.telegraf.rs/english/3145560-can-coronavirus-spread-via-aliexpress-packages-epidemiologist-explains
  13. 14
    Jarosgameslp

19 ročný chalan

@montgomery Ako sa vyliečim z niečoho načo nieje liek ? :D Počas 2 týždňov má človek vysokú horúčku a ťažkosti s dýchaním (Keď sa nakazí ..)
  14. 15
    Montgomery

29 ročný muž

(:
  15. 16
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

Možno sa ten Korona výrus dá objednať aj zvlášť v plechovke ako Tatranský vzduch, v Lidli ho dávali aj zadarmo k nákupu, tak z Ali možno aj výrus pribalia zadara (hehe)
  16. 17
    Montgomery

29 ročný muž

A na chripku mas aky liek?
  17. 18
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

@ladydoga nie, nie to bude free gift k tomu drziaku na metly. :D

Och ludia, teraz vazne, nesirte paniku, to nikdy nicomu nepomohlo. A ak sa bojis James, opytaj sa virologa a necitaj rozne dezinformácie na nete. To ta len vystrasi.
  18. 19
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Jezis James. Jaros! :D Nenapada to aj mozog? Lebo mam horucky a sople.
  19. 20
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

S tebou je sranda, chcem byť tvoj kamaráť (thumbs) (hehe)
  20. 21
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

a ja že to založil Chris :D
  21. 22
    Staphylococcus

hrá sa, že má 2 roky
    a witch of the woods

Mozno ked ho budes dost naruzivo olizovat...
  22. 23
    Staphylococcus

hrá sa, že má 2 roky
    a witch of the woods

Kokos a virolog birdzu sa ozval :D jasne, je to len taka chripka, tyzden si polezis, pochrchles, a vsetci ti co zomreli? tym to len zabudli povedat. Ze sa vlastne maju vyliecit. Aha.
  23. 24
    Moonlawoo

hrá sa, že má 2 roky

https://www.youtube.com/watch?v=hqCVB0tOSVQ
  24. 25
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

a hlavne zatiaľ zomreli starší ľudia okolo 50 rokov (ok čož je stále smutné, ale.. zrejme mali už dosť slabú imunitu, alebo niečo.. )
  25. 26
    Montgomery

29 ročný muž

@staphylococcus lebo ty si najvacsi vedator birdzu, ktory ma vzdy pravdu vsakze ;) daj radsej daco mudre a vsetkych nad tu dusevne obrod

26. 27
    Panakoja

hrá sa, že má 0 rokov

Nie nemôžeš, je to šírenie tzv kvapôčkovou infekciou, čiže aby si sa nakazil musíš byť v pritomnosti osoby ktoré sú nakazené, kašlú a vydávajú zo seba von nejaky aerosol(kvapôčky vody a hlienu rozptýlené vo vzduchu), a ak to niekto vdýchne tak sa môže nakaziť. Väčšia nákazovosť je v zaprášenom prostredí kde tieto kvapôčky reagujú s časticami prachu a držia sa dlhšie vo vzduchu, za normálnych podmienok aerosol klesá k zemi a prestáva byť infekčný lebo je zničený podmienkami prostredia
  27. 29
    Alexandrika

hrá sa, že má 1 rok

@ladydoga :DDDDDDDDD PLACEM
  28. 30
    Yoss

29 ročný muž

...musí tam byť aj určité dosť veľké množstvo, aby si sa nakazil a aby sa vlastne aj ten vírus reakciou organizmu prejavil, sám o sebe dlho nevydrží, úmrtnosť je 3 % zatiaľ, neviem koľko má obyčajná chrípka...
  29. 31
    R4ptor

25 ročný muž

vírus potrebuje ku svojej existencii živú bunku, organizmus ... bez neho zaniká do niekoľkých hodín ... takže nie, nemôžeš sa nakaziť
  30. 32
    Dwarvax

32 ročný muž

Nuz tak budes mozno prvy Slovak. Aspon si ta budu ludia pamatat.
  31. 33
    Notmehofejk

18 ročný chalan
    Už na prvý pohľad vzdelaný, rozmýšľajúci a hlavne veľmi inteligentne vyzerajúci mladý muž

@staphylococcus ja som k tomu napriklad nenasiel ziadne cokolvek-hovoriace cisla. viem, ze zomrelo 50 ludi. big deal. na obycajnu chripku sa za istych okolnosti tiez umiera. kym neviem kolko z kolkych zomrelo, co to boli zac, v akom boli stave, kolko sa vyliecilo, etc., tak si absolutne nemozem vytvorit akykolvek obrazok ohladom toho, co sa vlastne deje. ludia pochopitelne nevedia, co si o tom myslia, lebo media robia svoju pracu ultimatne kokotnym sposobom. chapem, ze titulok "PRISERNY VIRUS X ZABIL UZ Y LUDI!!!!!!!!!" asi prilaka vacsiu pozornost, no jeho vypovedna hodnota je pica rit.

tym chcem povedat, mas k tomu nejake relevantne cisla? :D ja som uz hladanie vzdal, lebo jedine, k comu som sa dopracoval, bol zvyseny krvny tlak a nervy na novinarov.
  32. 34
    Staphylococcus

hrá sa, že má 2 roky
    a witch of the woods

@notmehofejk hir https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/
    V takychto pripadoch mi pride naj konzultovat stranky who.
    Akoze, tu sa nemame velmi coho bat a ak ludia nebudu kokoti tak sa nam to pravdepodobne vyhne. Ale tvrdenie "vsetky virusy su chripka" je bs a tiez ludia si pletu nadchu a chripku lebo hej, chripka tiez nie je fun hlavne pre imunokompromitovaneho cloveka a aj outbreak chripky by nebol sranda.
    S cim mam ja osobne problem, ze v pripade ciny neviem posudit, nakolko sa statistiky zhoduju s realitou.
  33. 35
    Notmehofejk

18 ročný chalan
    Už na prvý pohľad vzdelaný, rozmýšľajúci a hlavne veľmi inteligentne vyzerajúci mladý muž

@staphylococcus vidis, mna zas vytacaju debilne sety dat :D kazdy ma nejaku profesionalnu deformaciu, no.

ale ani v tom WHO reporte som nenasiel, ze kolki sa uzdravili. preco sa to nikde neuvadza? liecba prebieha tak dlho, ze za cas ubehnuty od diagnostikovania prveho pripadu nebolo mozne sa uzdravit? ci sa neda uzdravit? implikuje sa, ze kto nezomrel, ten sa vyliecil? ci preco sa to nikde nepise...
  34. 36
    Staphylococcus

hrá sa, že má 2 roky
    a witch of the woods

@notmehofejk fuuuu...neviem. moj skromny tip je, ze je priskoro na to, aby sa vedelo, co je to uzdraveny? Ci sa ta choroba nevracia? Toto je dost tricky stanovit pokial viem, a casto to ma pre bezneho cloveka malu vypovednu hodnotu, napriklad onkopacient je oficialne zdravy az ked sa mu rakovina nevrati do 5 rokov (nie som si ista ci to bolo konkretne 5, ale menej nie).
    S tym ze ten outbreak zacal kedy? 2 tyzdne dozadu? Este nebude vela ludi, co sa uzdravili. Hej, viroza nie je rakovina, ale aj tak.
    (Ale akoze ok, epidemiolog nie som, toto konkretne je mix informacii, co som nahodne pozberala a informovanych odhadov.)
  35. 37
    Staphylococcus

hrá sa, že má 2 roky
    a witch of the woods

Ok, checkla som a zacalo to pred necelym mesiacom, uplne prvd pripady, to je fakt kratka doba na to, aby sme sa bavili o uzdravenych.
  36. 38
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Ľuďom jebe z tých TV novín a podobne. Mne tiež môj pindal na objednanie z Ali, som kukala jak puk.
  37. 39
    Motovidlo323

30 ročný muž
    coronavirus birdzu

Dúfam, že sa tým nakazíš a ušetríš náš ďalšej tvojej hlúposti.