Fórum pridal Lenuska175, 23. 11. 2020 20:28 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Akú knihu (alebo aj viac kníh) máš teraz rozčítanú?

0
Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
knižnica

Poďme sa inšpirovať.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Warble

22 ročné dievča

narodeny v modru stredu a moj pribeh :)
  2. 2
    Misfit44

16 ročný chalan

sofiin svet, faktotum, zaklinac
  3. 3
    Zavinac

31 ročná žena
    Nitra

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny - ale je to nuda všetko o tom aj tak davno vim
  4. 4
    Velagranka

24 ročné dievča
    8mo

educated
  5. 5
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

Primárne čítam:
    - Alena Morštajnová - Slepá mapa

Túto si čítame s frajerom pred spaním nahlas:
    - Widtold Szablovski - Ako nakŕmiť diktátora

plus tak raz za čas si čítam
    - Svetlana Alexejevič - Zinkoví chlapci (je to moc ťažké, ťaživé, smutné takže postupne po malých dávkach)

a snažím sa nejako prehrýzť aj týmto keď mám náladu na non-fiction, ale nebaví ma to a je to také šrakredé že nechápem ako môže byť slovo design vôbec v názve
    - Susan M. Weinschenk - 100 Things Every Designer Needs to Know about People
  6. 6
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

@warble ako sa ti ta prva zatial paci? :)
  7. 7
    Mayo911

hrá sa, že má 1 rok
    Rainbow

Anjeli zúfalstva, Na ceste, Kam zmizla Aljaška
  8. 8
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

momentálne musím také odbornejšie Psychológia v práci, Bližšie k životu a všetko, čo sa týka kreatívnej ekonomiky :)
  9. 9
    Fury

23 ročný chalan
    Melmak

11.22.63 mám rozčítané už vyše roka, medzi tým som ale strihol pár iných :D
  10. 10
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

@mayo911 aký máš zatiaľ pocit z Na ceste?
    ja som tú knihu neznášala skoro celú dobu ako som ju čítala a na posledných stranách som ju začala milovať
  11. 11
    Warble

22 ročné dievča

Hmm, bavi ma, ale obcas sa pristihnem pri tom, ze mi to citanie ide lahko , ale po nejakej strane sa uvedomim, ze sakra, nedavala som pozor a musim sa vracat :D take divne kombo.. je to ale velmi zaujimave a cim dalej, tym viac ma autizmus fascinuje a chcem o nom vediet co najviaac
  12. 12
    Fixa

28 ročný muž
    Poprad

Slepý hodinár.
  13. 13
    Vitocorleone

25 ročný muž
    Bratislava

Cormac McCarthy - No Country for Old Men
    Neil deGrasse Tyson - Astrophysics for People in a Hurry

Neznášam mať rozčítaných viac kníh naraz, ale nejak sa udialo.
  14. 14
    Mayo911

hrá sa, že má 1 rok
    Rainbow

@lenuska175 Mne sa veľmi páči Kerouacov štýl, jeho melanchólia a hľadanie seba samého. Na Ceste je moja najobľúbenejšia kniha, čítam ju 4x, aj keď Deana by som naživo nezniesol. Ja by som od Kerouaca mohol čítať aj živnostenský list a bol by som unesený :D Prečo si ju neznášala a koniec ti zmenil názor? :)
  15. 15
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

No, mala som davnejsie rozcitany siesty diel Piesne ohna a ladu v nemcine, a stratila som zalozku, a NETUSIM, kde som skoncila, a extremne sa mi nechce zacinat od zaciatku, lebo sa mi to cita velmi pomaly a som z toho nestastna :D
  16. 16
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Vlastnou hlavou 2 od Vagoviča a po každej kapitole sa mi chce grcať... po tej kapitole ohľadne čistého dňa mi bolo už fakt mega otrasne
  17. 17
    Fylo

13 ročný chlapec
    ZA

Ja teda pôjdem úplne iným žánrom, ako to tu čítam - Napsáno krví, od Cartera
  18. 18
    Aventine

9 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Slovenské čary a veštby od Nádaskej, teda rozčítaných ich mám viac, ale túto naposledy
  19. 19
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

Moby Dick
  20. 20
    Llover753

hrá sa, že má 1 rok
    V myšlienke neznámeho muža

Mimo školské knihy mám rozčítaný Môj príbeh (s @Warble :P ), Chlapec, ktorý patril moru; Slnečnice (S. Winman).
    Do školy toho mám strašne veľa rozčítané (súčasnú slovenskú prózu aj poéziu) - meh nech už dokončím ten piatak a nemusím čítať túto našu slovenskú literatúru, ktorá ma málokedy zaujme (síce to asi bude tým, že ma to nútia čítať vyučujúci.) :D :D
  21. 22
    Feelh8

24 ročné dievča

https://mrtns.eu/tovar/_l/21/l21707.jpg
  22. 23
    Jerometoucanrainbow

33 ročný muž
    blame it on me. I really don't care

https://mrtns.eu/tovar/_xl/456/xl456319.jpg?v=1566494199
  23. 24
    Tralalibang

26 ročná žena
    Planéta psychopatov

Henri Charriére- Papillon a Metro 2035 od Glukhovskeho. A okrem toho Harryho Pottera po španielsky :D
  24. 25
    Lourinne

25 ročná žena
    Čokoládový svet

Sofiin svet a Plavba s tigrom
  25. 26
    Skvrnka

23 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Dočítala som Hodiny od Cunninghama, čítam Pani Dallawayovú od Woolfovej... dnes som ešte prečítala niekoľko strán Balkovho Ostrova, do toho sa zrejme neskôr pustím naplno, lebo z tých 20 strán mám zatiaľ dojem, že je to prča.
  26. 27
    Artlover

tvári sa, že má 5 rokov
    za oponou

Zacinam Sedem manzelov Evelyn Hugovej
  27. 28
    Annamoly

26 ročný muž

Ehm..
    Cow signals Jak rozumnet reci krav od Jana Hulsena a druhu Tajny zivot krav od Youngovej (hehe)
  28. 29
    Fragile.

29 ročný muž
    Stockholm

Mam vzdy niekolko a trva to mesiace kym nieco precitam :D Prave teraz mam rozcitane Besy od Dostojevskeho, Something deeply hidden od Carrolla, Iron Council od Mievilla a rozmyslam, ze si znovu precitam The Road ked uz je vsade vo svete apokalypsa :D
  29. 30
    Mobscene_69

27 ročná žena
    Smultronställe

Call me by your name
  30. 31
    Willbebetter

7 ročné dievča

@skvrnka prve dve (thumbs) ...mala som extremnu chut to precitat, ked som prvykrat videla Hodiny (tento rok, ja krava!!!) :,(

Uz to mam precitane, ale odporucam Hanu od Mornstajnovej (letim) ...lepsia kniha sa mi tento rok uz do ruk nedostane.
  31. 32
    Openmindedfreak

31 ročný muž

Herman Melville - Raj ľudožrútov a hneď nato sa chystám na Ladislava Mňačka - Smrť sa volá Engelchen. Už ich mám prečítané, no dávam si znova.
  32. 33
    Papver

25 ročná žena

Šeptuchy od Sabuchovej
  33. 34
    Miaja

27 ročná žena
    Over the rainbow

Zabudnutý čas, Twilight a nejakú o cvičení psov, len som zabudla názov :D
  34. 35
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

Narodený v modrú stredu.

mám ju rozčítanú už asi tri mesiace, lebo nie je dlhá, ale ani príliš zaujímavá.