« Windows

Fórum pridala Robka888, 6. júl 2012, ďalšie jej diskusie »

Ako zistiť heslo ?

Robka888
robka888, 17 ročné dievča, Košice, 6. júl 2012

Ahojtee, takže mam Windows 7 (uplne novy ntb Hehe) a ja som zabudla heslo od správcu, ale našťastie som si vytvorila druhého používateľa, na ktorého teraz chodím. Ale vždy ked niečo sťahujem, tak mi píše, že je potrebne heslo od správcu. Poradťe mi čo mam robiť ? Smutné už som fakt zúfalá, vraj sa dá iba preinštalovať Windows ? Oooo vopred ďakujjeem všetkýým Haha)

0 Zareaguj!
Night
night, 30 ročný muž, Assassin Headquarters, 6. júl 2012

Existujú bootovacie CD-čká, ktoré heslo akéhokoľvek účtu jednoducho zmažú (skúšal som v praxi, keď na jednom rodinnom notebooku tiež zabudli heslo), ale nespomeniem si hneď z hlavy, ako sa to volalo (ja si heslá pamätám celkom ok, takže to nedržím poruke).
Možno niekto iný tu bude vedieť hneď.

1 Zareaguj!
Smajdalf
smajdalf, 12 ročný chlapec, The Chosen One, 6. júl 2012

Na XPčku sa dalo v biose vymazať heslo na akýkoľvek účet pokiaľ viem, neviem či to ide aj na 7 a na svojej to isto skúšať nebudem Haha

2 Zareaguj!
Night

Takto narýchlo som našiel
» pogostick.net/~pnh/ntpasswd/...

(Link pravdepodobne zalomí, takže medzi "net" a tildu (~) má ísť ešte lomka.)

Funkčnosť potvrdiť neviem, ale malo by to byť až po Win7 vrátane 64-bit verzií. Je to bootdisk v príkazovom riadku (textový režim ako v BIOSe, žiadna grafika a okienka ako Windows). Neviem, či sa tam z toho vysomáriš, na toto by sa ti celkovo asi zišiel nejaký technicky zdatnejší človek doma / v okolí, ktorý pozná pojmy ako zmena bootovacieho poradia či commandline, pre laikov to až tak nie je. Ale dá sa to.

3 Zareaguj!
Blackies
blackies, 18 ročné dievča, insomnia, 6. júl 2012

obnov si systém
reštartuj komp, keď už sa bude zapínať stlač f9, naprvýkrát sa ti to možno nepodarí, tak potom skús viac krát Hehe
tam si potom vybereš jazyk
potom ti tam nabehne obnova alebo čosi také buď niečo ako recovery/recovery system...to ťa prevedie a je to ako preinštalovanie windowsu 7, ale bez CD a tak Haha
dúfam, že som pomohla Haha

4 Zareaguj!
Robka888

@blackies určite to vyskúšam, dúfam že mi to pomožee Haha ďakujem

5 Zareaguj!
Robka888

@night idem skúsiť ale ja sa v tom veľmi nevyznámHaha každopádne ďakujem Žmurk)

6 Zareaguj!
Night

@blackies no neviem.

@robka888 na ten recovery by som si dal veľký pozor, lebo ak dáš "reinstall", môže ti zmazať všetko (niekedy sa dá počas priebehu vybrať, že zložky ako Dokumenty/Plocha chceš nechať uložené niekde inde, no zvyšné dáta, programy či nastavenia zmaže), a ak "repair", tak to obnoví len systémové jadro (v domnení poškodenia DLL knižníc a pod.) a účty myslím necháva aj s heslami tak, ako sú.

7 Zareaguj!
Blackies
blackies, 18 ročné dievča, insomnia, 6. júl 2012

@night no rátam s tým, že to má aspoň zálohované, alebo niekde uložené, ja som to už veľakrát robila a som spokojná s tým

8 Zareaguj!
Kosmiklove
kosmiklove, 28 ročný muž, ..., 6. júl 2012

@blackies kazdy notas ma inu skratku na obnovenie systemu...a nie kazdy notas ma instalacku na skrytej particii -.-

cize to co si napisala bude fungovat len v pripade ze ma ten isty notas ako ty..

a navyse na to ze ma vsetko potrebne zalohovane by som sa ani troska nespoliehal..

9 Zareaguj!
Night

@blackies sekundujem @9 - len tak sa spoliehať na domnienku, že laik má všetko zálohované a neupozorniť, že tvoj postup pravdepodobne zmaže dáta, je (pri znalosti týchto faktov) pomerne nezodpovedné.
Niežeby som spochybňoval snahu pomôcť, ale aj ja si radšej dopredu overím, či sa v danej oblasti vôbec dostatočne vyznám na to, aby som poradil, a či som dal naozaj také inštrukcie, že ich dotyčný nepochopí nesprávne.

10 Zareaguj!
Nick789
nick789, 18 ročný chalan, Slovakia, 8. júl 2012

@robka888 otvor prikazovy riadok napis "net user" zobrazi sa ti zoznam pouzivatelov, napis "net user (meno toho tvojho) *" a vyzve ta na zadanie hesla, napis ho, neboj sa ked ti nebude ukazovat ziadne znaky ani hviezdicky daj enter napis ho znovu, enter

11 Zareaguj!
Kanarikk
kanarikk, 21 ročný chalan, skrytý pod slnkom, 8. júl 2012

1-choď na stránku www.ophcrack.sourceforge.net/

2-stiahni si ophcrack LiveCD

3-nainštaluj na prázdne cd (musí byť cd, nie dvd)

4-cd maj vložené pri zapnutí a hneď ako zapneš stláčaj DEL

5-nájdi si kolónku (ADVANCED BIOS FEATURES) - BOOT -
- BOOT DEVICE - FIRST BOOT DEVICE
budeš tam mať : HARD DRIVE - to premeň na CD Haha

kroku 4 a 5 sa môžeš vyhnúť v prípade ak budeš mať hneď pri zapnutí ponuku na Boot - to je jednoduchšie ... stlačíš a hneď ti vyskočí tabuľka

6- ulož a čakaj
po krátkom načítavaní ti vyskočí tabuľka ktorá následne začne po písmenkách detekovať heslá Haha stačí už len počkať (netrvá to viac ako hodinku)

dúfam, že som pomohol, poprípade napíš Ts Haha

12 Zareaguj!
Matwejo
matwejo, 24 ročný chalan, ZV/BA, 11. júl 2012

@night Hirens Boot CD ma asi tri programy co mazu admin hesla na win xp aj 7 aj vistu, Haha ... to si asi myslel

btw robka888 odporucam, uzitocne cd s roznymi srandami, Haha

13 Zareaguj!
Robka888
robka888, 17 ročné dievča, Košice, 22. júl 2012

Ibaže ja nemožem nič nainštalovať, lebo pýta potvrdenie od správcu :/ Aj tak ďakujem všetkým Haha

14 Zareaguj!
Janok5
janok5, veľa rokov (?!), Bratislava, 22. máj 2013

Ako resetnúť zabudnuté heslo do Windows?
11:14 Admin 13 komentáre

nespravne_heslo_win7

Zabudnúť prihlasovacie heslo do Windows nie je nič príjemné. Našťastie existuje celkom jednoduchý trik ako ho resetovať. Budeme potrebovať inštalačné médium.

Nabootujeme si z DVD alebo USB disku inštalačku Windowsu. Vyberieme možnosť Repair your computer.

opraviť_pc_win7
Klikneme na poslednú položku Command Prompt.

prikazovy_riadok_win7
Do príkazového riadku napíšeme

copy c:windowssystem32sethc.exe c:

zaloha_sticky_keys_win7

čím si urobíme zálohu pôvodného súboru.
Teraz prepíšeme súbor sethc.exe súborom príkazového riadku

copy c:windowssystem32cmd.exe c:windowssystem32sethc.exe

prepisat_win7

A reštartujeme PC.

Keď sa dostaneme na prihlasovací dialóg stlačíme 5x klávesu SHIFT, zobrazí sa nám príkazový riadok.

reset_hesla_win7

nasledujúcim príkazom zmeníme heslo (nahraďte mojemeno svojím loginom a mojenoveheslo heslom, ktoré chcete používať)

net user mojemeno mojenoveheslo

P.S.: To je všetko. Ak chcete obnoviť pôvodné súbory, vráťte sa do kroku 3 a napíšte

c:sethc.exe file back to c:windowssystem32sethc.exe

15 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

15reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist