Fórum pridal Wistingher, 31. 3. 2020 05:05 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako to funguje s produktami značiek Tesco, Kaufland, Billa atď.?

0
Wistingher

23 ročný chalan
Bratislava

Existuje tovar, ktory ma nejaku značku, napr cookies keksy. A obchody maju aj to iste pod vlastnou značkou a lacnejšie.
To majú vlastnú výrobňu tych produktov, alebo ako to funguje?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Borovy

  14 ročné dievča
  pieščiny

  Podľa mňa nemajú výrobnú, niekto im to vyrába a len zabali do ich obalu
 2. 2
  Semhamforas

  tvári sa, že má -1 roky
  Bratislava

  Spravidla im to vyrába spoločnosť, ktorá sa venuje potravinárskej výrobe. A napríklad trochu upraví recept, aby to vyrábala pod značkou reťazca lacnejšie.
 3. 3
  Burn

  28 ročná žena
  Praha

  Myslim ze vacsine to vyraba nejaka ina firma, akurat sa to odlisne oznaci, ale napr. Lidl ma vlastne znacky.
 4. 4
  Narazuvzdornaa

  25 ročná žena
  bridge troll

  @2 presne takto

  respektíve, niekedy ani neupraví recept, ale má menej prísne nároky na kontrolu kvality (tzn. ak sa podarí vyrobiť trošku nedosolený alebo trošku presladený výrobok, alebo vodnatejší alebo menej farebný ako by mal byť, aj tak sa môže predať, čo mnohé 'značkové' značky nedovoľujú) alebo lacnejší obal
 5. 5
  Slackerbitch

  39 ročná teta
  stratená v paralelnom vesmíre

  Su to normalne produkty beznyh znaciek, ktore su prebalene.. napr. tesco smotany su od raja, parenice od beznych syrarni a marlenka je tiez ta klasicka a pod. :D
 6. 6
  Jasmiine

  27 ročná žena
  GREECE

  Pilos v lidli je napr od Rajo alebo Tami,
 7. 7
  Majky538

  25 ročný muž

  A povedia, ze sa chcu zmestit napriklad do 1e tak prisposobia zlozenie :/ Aj ked su akcie, co som pocul, dost tak Tesco funguje.
 8. 8
  Kerrang

  27 ročný muž

  @5 Ano, súhlasil by som s týmto výrokom, že to takto zrejme bude ...lebo aj jogurty napríklad aj keď kúpim v klasickom ich obale Zvolenský a napríklad v Billáckom, tak je to vidno, že je to ten istý obal, len teda upravený do konkrétnych ich farieb, loga atď. ...alebo aj Rajo a mnohé iné ...ono sú to značky, len teda zrejme tam môžu byť nižšie kvalitatívne požiadavky, možno kontroly a častokrát si možno ani nenadhadzujú cenu za výrobnú značku ...mňa tak dosť prekvapilo raz čo som čítal, že značka Parkside (čo vyrába aj kutilské náradie) ževraj používa originál niektoré diely, čo používa aj Bosch (pre mňa profesionálna značka) ...tak asi niečo na tom pravdy môže byť, lebo mám jednu veľkú Parkside-ku vyše 1000W vŕtačku a to som dávno už dostal k Vianociam pekne v kufríku zabalená a už bude mať 8 rokov a šľape stále ako hodinky a to sa dosť narobila, častokrát miešala hutné farby, pomáhala pri všakovakom vŕtaní, vyvŕtala všetky diery tu v dome na vešanie obrazov, skriniek, políc atď. :smile: ...takže nepovedal by som, že niektoré aj reťazcové značky sú šroty, lebo čo mám všetko od Parksidu, tak všetko mi dlho slúži už ...možno používajú svoje plasty, ale súčiastky vnútri môžu byť kvalitné, akurát možno si neuplatňujú a nenavyšujú cenu za značku ako to robí Bosch, Metabo, Makita a iné.. ...ale už aj tá Makita sa snaží pomaličky približovať hobby kutilom a tiež už vyrába aj lacnejšie náradie ako kedysi ...kúpil som si tak minulý rok veľkú flexu a môžem sa čudovať za akú dobrú cenu bola, keď po odbalení som zistil, že Made In Romania (hehe) ...takže lacná pracovná sila a rumunov zneužívajú (hehe)
 9. 9
  Ladydoga

  tvári sa, že má -1 roky
  Prašivá diera

  To čo tu píšete, som nevedela (hehe) práve sa mi zrútil svet z tohto zistenia, že každý si nevyrába originál svoje :,( (hehe)
 10. 10
  Gothicpoethic

  27 ročná žena
  Partizánske

  Neexistuje Tesco fabrika s Tesco škriatkami? :,(
 11. 11
  Efyks

  12 ročný chlapec

  @gothicpoethic jasne, že existuje...títo ludia tu trepu dve na tri
 12. 12
  Gothicpoethic

  27 ročná žena
  Partizánske

  @efyks (cmuk)