« Ostatné témy

Fórum pridal Teenager, 31. august 2009, ďalšie jeho diskusie »

Ako cvičíte anglické slová?

Teenager
teenager, 20 ročný chalan, 31. august 2009

Zaujímalo by ma, aký je najlepší spôsob cvičiť slová a naučiť sa ich. Podrobné popisy so svojimi vlastnými skúsenosťami napíšte sem, aby som si jedno z nich vybral. Ďakujem.

0 Zareaguj!
Teny555
teny555, 20 ročný chalan, v takom Onom, 31. august 2009

áj dnt fsink tis kueščn

1 Zareaguj!
Eraser
eraser, 24 ročný chalan, Hranicny priechod city, 31. august 2009

čo myslíš pod "cvičíte anglické slová" ?? ako si ich čo najlepšie zapamätať ? slovnú zásobu ? fonetiku ?

2 Zareaguj!
Majo
majo, 10 ročný chlapec, som Ⓜⓐⓙⓨⓢ a som ilumat ▲, 31. august 2009

choď tam, kde sa kecá 12 hodín denne po anglicky a zabudni na teóriu!

3 Zareaguj!
Insanebutalive
insanebutalive, 22 ročné dievča, nezistíš, 31. august 2009

filmy,pesnicky...

4 Zareaguj!
Jerry483
jerry483, 22 ročný chalan, 31. august 2009

nvm no ako sa to treba učiť. ja mám to šťastie, že si slovíčko zapamätám keď ho raz-dvakrát začujem OHaha

5 Zareaguj!
Etelnair
etelnair, 11 ročný chlapec, ⊱ follow the white kitty ⊰, 31. august 2009

hrat wowko s inymi ludmi cez skype a teamspeak

6 Zareaguj!
Majo

@insanebutalive chujovina Cha potrebuješ byť interaktívna na to, aby si sa niečo naučila... jazyky niesú žiadna matematika ani zemepis Žmurk

7 Zareaguj!
Iwka74
iwka74, 24 ročná žena, Russia, 31. august 2009

komunikacia, komunikacia a este raz komunikacia...to je najlepsi sposob...pisat si s niekym alebo rozpravat v cudzom jazyku alebo ked to nie, tak pozerat filmy a videa, citat stranky.....

8 Zareaguj!
Etelnair
etelnair, 11 ročný chlapec, ⊱ follow the white kitty ⊰, 31. august 2009

@6 ale to bude konverzacia typu: cc that fucking druid...what kind of fucking shit is this...oh my god learn to play..........why are u using blind on bleeding target?!........fucking noob, get that shit?.....do you see that skill?....owned... Happy

9 Zareaguj!
Grietusha
grietusha, 29 ročná žena, world citizen, človák, 31. august 2009

@majo z filmov a skladieb a literatúry som si osvojila dosť slovíčok.
a počas troch mesiacov v londýne som prišla na to, ako ich používať Hehe

každopádne, slovíčka sa neučím, proste sa na mňa lepia, asi tak ako sa na mňa lepia slovenské výrazy, keď čítam a podobne.

10 Zareaguj!
Majo

@grietusha hej, slovnú zásobu nejako nazbieraš, ale v praxi potom zistíš... "sakra jak sa to povie?"

ale ono nieje nič strašné sa do toho dostať... mesiac, dva a ide to Haha

11 Zareaguj!
Lusila
lusila, 23 ročné dievča, Martin :), 31. august 2009

tri krát do týždňa doučko s američanom, ktorý nevie ani slovo po slovensky Haha Najlepšia je konverzácia a čítanie najskôr jednoduchých textov a potom zložitejších... aspoň mne to pomáha.

12 Zareaguj!
Grietusha

@majo záleží od človeka. napr ja rozhodne nie som z tých, ktorí by sa dostali do stavu "sakra, jak sa to povie?". a to už len z toho dôvodu, že nie som slovník, ktorý funguje spôsobom, že mum=mama a home=domov. proste mum je osoba, čo ma porodila a stará sa o mňa a home je to, kde bývam. chápeš, ako to myslím? anglické slová (či francúzske č akékoľvek iné), mám v hlave zasadené rovnako ako tie slovenské. nie s prekladom do slovenčiny, ale s ich vysvetlením.

13 Zareaguj!
Adka279
adka279, 19 ročné dievča, 31. august 2009

hocikedy keď ma napadnenejaká myšlienka, snažím sa to len tka v hlave preložiť do angličtiny..ale ono najlepšie je ísť sa učiť do zahraničia lebo doma tú anglinu alebo cudzí jazyk nepotrebuješ, aler v zahraničí si nútený sa učiť ten jazyk lebo ináč sa nedorozumieš...

14 Zareaguj!
Matii
matii, 21 ročné dievča, 31. august 2009

@majo žiadna chujovina, ja si pamätám slovíčka z toho že čítam knihy, pozerám filmy a počúvam hudbu

15 Zareaguj!
Teenager

No nás učili tak: Mám si napísať slovenské slovo, výslovnosť a angl. slovo a potom asi 6x pod seba napísať: slovenské slovo - anglické slovo
slovenské slovo - anglické slovo
atd...
a tak písať a vyslovovať nahlas

16 Zareaguj!
Lilnicole
lilnicole, 21 ročné dievča, Košice, 31. august 2009

Mne výrazne pomohlo prekladanie. Keď máš v texte jedno slovíčko viackrát, tak sa ti jednoducho vryje do pamäti a po pár pozretí do slovníka ho už po chvíli nebudeš musieť potrebovať. Veľa ti pomôže aj čítanie, pozeranie filmov v pôvodnom znení, počúvanie hudby a pod. A lektor, ktorý nevie ani ceknúť po slovensky xD

@grietusha hej, presne, ja takisto, ak mám rozprávať po anglicky, poprípade dačo písať, v mysli sa momente prepnem do inej jazykovej verzie a jednoducho aj rozmýšľam po anglicky. Nedokážem si v hlave premyslieť slovenskú vetu, v hlave si ju aj preložiť a tak ju povedať niekomu.

17 Zareaguj!
Majo

@matii ja nevravím o pamätaní slovíčok, ale o aktívnej verbálnej komunikácií (je mi jasné, že to je trochu OT...)

18 Zareaguj!
Majo

@griethusa hej, viem čo myslíš. ani ja teraz už nerozmýšlam nad tím, ako sa čo povie, tak jak si to napísala... home je to, kde bývam, nie že home -> domov -> á jasné, to kde bývam...
ale ten prvý naozajský styk s cudzím jazykom, proste na to školská angličtina nestačí...

19 Zareaguj!
Fernet271
fernet271, 17 ročné dievča, Tam ďaleko za Malackama , 31. august 2009

do you speek english??...no i dont speek englishHeheHeheHeheHeheHeheHeheHeheHeheHehe

20 Zareaguj!
Matuliq
matuliq, 21 ročný chalan, 31. august 2009

filmy, knihy a songy.. lepsie od toho je uz iba rozpravat sa s anglicky hovoriacim clovekom Hehe

21 Zareaguj!
Flleur
flleur, 26 ročná žena, Stará Turá, 31. august 2009

mne robili cudzie jazyky na strednej dosť problém.

ale snažila som sa čo najviac využívať slovíčka vo vetách,rozprávať,to mi pomáhalo si ich aj zapamätať a potom opakovať stále dokola a nejako si to zapísať do pamäte Haha

22 Zareaguj!
Matii

@majo ale autor diskusie hovorí o pamätaní slovíčok

@teenager no hej, ale budeš to mať čisto nabiflené a bude ti trvať kým sa to slovo naučíš používať

23 Zareaguj!
Majo

@matii pamäť slovíčok sa Ti aj tak nalepšie zdokonaluje komunikáciou, no nevylučujem tie pesničky, filmy atď... ale uznaj, prax nadovšertko Žmurk

24 Zareaguj!
Grietusha

@majo tak ja som už dávno za úrovňou školskej angličtiny, to mne vysvetľovať nemusíš Hehe vlastne, moja angličtina je založená na dvoch rokoch učenia sa na ZŠ a potom na neustálom cestovaní. Hehe

25 Zareaguj!
Matuliq
matuliq, 21 ročný chalan, 31. august 2009

no ale ak potrebujes system, tak ti mozem iba poradit poriadne sa ucit v skole! a sem tam precitat nejaku anglicku knihu.. totiz slova ktore ti vyjdu z kontextu nezabudnes.. Hehe

neviem ci je to normalne, ale ja sa cvicim bezne tak ze to nad cim prave rozmyslam sa snazim prelozit do anglictiny.. nie je to tazke a je to "zabava" Hehe

26 Zareaguj!
1freestyler1
1freestyler1, 21 ročný chalan, 31. august 2009

@teenager
ak poznas zakladne slova, tak by si si mohol najst na youtube videa ktore ta zaujimaju a zaroven kde native speakers rozpravaju po anglicky. vela novych slov sa mozes naucit a precvicit si tiez diskutovanim na anglickych forach, napr. yahoo answers

ucit sa slovicka izolovane bez pouzitia vo vete je dost zdlhave, a ak sa to slovicko aj naucis, nebudes si isty kedy ho mozes pouzit... proste to ej ten najhorsi sposob ucenia jazyka

27 Zareaguj!
Teenager

Poviem vám, že to bifľovanie ma jednak nebaví, ale o to nejde, ale ide o to, že po 2 dňoch nabiflovane slovo zabudnem...

28 Zareaguj!
Majo

@grietusha rešpekt Žmurk

29 Zareaguj!
Dconan
dconan, 23 ročný chalan, Prešov, 31. august 2009

kukaj serialy, filmy vsetko po anglicky ja som sa z tamat naucil taku slovnu zasobu ze vime hovorit clekom dobre po anglicky, you know im saying ?

30 Zareaguj!
Matii

@majo to uznávam ale tak zohnať rodeného angličana alebo američana na konverzácie je celkom náročné

31 Zareaguj!
Majo

@matii ale tak vieš čo, nájdi si proste niekoho na skajpe Haha ja som tak učinil a doteraz si s jednim bulharom píšem, volám Haha asi dva roky...

32 Zareaguj!
Hasky
hasky, 21 ročný chalan, Bratislava & Brno, 31. august 2009

pozeraj nejaký čas BBC alebo CNN, poprípade nejaký film a pozri si ho niekoľkokrát kým nebudeš rozumieť každej jednej vete (dosť pomáha keď máš popritom otvorený počítačový slovník)
veľa šťastia Haha

33 Zareaguj!
Viollin
viollin, 23 ročné dievča, storočná, 31. august 2009

filmy v originaly s titulkami a prekladam si piesne...thats itHaha krajsie to uz nejdeHaha...

34 Zareaguj!
Strejdabob
strejdabob, 23 ročný chalan, ke, 31. august 2009

najlepsie je citat nejaky text, hocico, noviny, casopis... proste si najdi na nete to, co ta zaujima a nech to je v anglictine... zozen si nejaky dobry slovnik do PC a vzdy ked nieco nerozumies tak si to pohladaj v slovniku... a dalsi spôsob je komunikovat... to je zaklad... pis si s niekym na nete po anglicky, alebo do diskusnych for... ale nech to nerobis nasilu... musis si v anglictine najst to, co ta zaujima

35 Zareaguj!
Fragile.
fragile., 23 ročný chalan, Bratislava, 31. august 2009

No najlepsie je snazit sa v tom jazyku pisat a vyjadrovat sa stale na co najvyssej urovni, pouzivat ho. Citat anglicku klasicku literaturu. Kecat s anglicanmi, sledovat filmy, sledovat pozorne hudbu (ale to je skor v ramci hobby).

36 Zareaguj!
Sqa
sqa, 25 ročná žena, BA moja milovana, 31. august 2009

citat knizky a pozerat filmy..ja co mam oblubene filmy tak viem cele repliky naspamat Hehe

37 Zareaguj!
V3nty
v3nty, 22 ročný chalan, tam kde sa neumiera , 31. august 2009

filmy s titulkamy..... akorat moj problem je ten že pozeram same vojnove takže viem iba take pičoviny ......... incoming , take over .......

38 Zareaguj!
Shoshana
shoshana, 23 ročné dievča, Stred Vesmíru, 1. september 2009

stručne - anglické slovíčka sa neučím (aj na škole si na to museli učitelia zvyknúť, učiť sa ich naspamäť je podľa mňa blbosť, aj tak ich už potom o tri dni zas neviem).

no angličtina sa vskutku dobre učí z filmov, textov, piesní atď., alebo, samozrejme priamo niekde, kde sa po anglicky hovorí...

39 Zareaguj!
Nikeboy
nikeboy, 21 ročný chalan, 1. september 2009

mam rodinu v australii takze... Žmurk Žmurk.....a v skole sa dobre zabavam na vyslovnosti spoluziakou Hehe Hehe Hehe neznasam ten ceski/slovenski prizvuk v angline. Cha Cha

40 Zareaguj!
Nikeboy
nikeboy, 21 ročný chalan, 1. september 2009

som nedopisal omg Hehe Hehe..takze nemusim sledovat filmi, youtube, ani pisat si z ludmi na fcb ani yahoo .... ani nikde inde Žmurk Žmurk

41 Zareaguj!
Tomice27
tomice27, 13 ročný chlapec, 1. september 2009

Ako cvičiť angl. slová? Pokúsiť sa spraviť stojku a ked zle dopadne a ty pristaneš tvrdo na zemi a pri dopade na ruku si ju zlomíš, povedať si: "what the fuck"... Hehe

42 Zareaguj!
Mart1n
mart1n, 20 ročný chalan, 1. september 2009

To záleží podla mňa od toho, či chceš práve akademické vedomosti (gramatika napríklad), alebo či chceš proste vedieť význam slova. V druhom prípade mne osobne pomohlo čítanie anglických textov a ich prekladanie. Ďalej je možné trénovať výslovnosť, na to slúžia všelijaké audionahrávky, nájdeš ich veľa tu:
» www.mluveneslovo.chaves.cz

Musíš sa tam regnúť a najskôr sa zorientovať ...

43 Zareaguj!
July145
july145, 21 ročné dievča, Trnava, 1. september 2009

v skole, z filmov, pesniciek, knih atd Haha

44 Zareaguj!
Mata012
mata012, 20 ročné dievča, Nove Zamky +okolie, 1. september 2009

slovicka ktore sa potrebujem naucit si napisem na papier a vylepim na miesto kde sa na ne stale pozeram...naucim sa ich pisat a vvyslovnost uz len odkukam z pesniciek alebo tak Happy

45 Zareaguj!
Narazuvzdornaa
narazuvzdornaa, 19 ročné dievča, Rockland, 1. september 2009

Necvičím, buď viem, alebo neviem.(Angličtinári ma za to milujú ou ) Memorovať slovíčka je blbosť.

Skromne priznávam, že mám veľmi dobrú pamäť na text, písaný alebo počutý, takže si väčšinou pamätám celé slovné spojenia alebo vety.(Texty piesní, úryvky z kníh, novinové titulky, repliky obľúbených filmových postáv.)
Keď nepoznám výraz, obkecám a vysvetlím, alebo použijem zlaté slovíčka: thing a stuff.

Pri pozeraní filmov v slovenčine automaticky prekladám do AJ, to je už môj tik.

Skús si prečítať knihu, klasiku písanú trochu zastaranou, komplikovanou angličtinou.Prvých päť kapitol budeš viac pozerať do slovníka, ako čítať, ale potom ťa to ani nenapadne.

(Aj tak sa mi často podarí vypotiť neskutočný žblept, viď. môj príspevok spred týždňa, za ktorý sa doteraz trieskam do hlavy Hehe )

46 Zareaguj!
Narazuvzdornaa
narazuvzdornaa, 19 ročné dievča, Rockland, 1. september 2009

*ti to ani nenapadne (zišlo by sa mi popracovať aj na slovenčine..)

47 Zareaguj!
Mezomus
mezomus, 10 ročný chlapec, MEGAFETOS!, 1. september 2009

@grietusha amen prekladať si v hlave slovíčka je zlo. najlepšie je rovno rozmýšlať v angličtine Haha kurát, keď niekto chce aby som mu niečo "preložil/pretlmočil" tak musím asi 5 sekúnd rozmýšlať a hladať ten pravý slovenský ekvivalent.

a filmy a knihy sú way to go ak chcete fakt vedieť po anglicky. a treba si hlavne zvykať na prízvuky, lebo každá angličtina je trochu iná a aby človek nebol vykolajený tak si musí zvykať aj na to, že niekto naňho vybafne a rozumie mu nič Hehe

a imho výuka angličtiny na školách je úplné zlo. moji spolužiaci majú povedzme jednotky, ale keď sme mali v škole nejakého kanaďana tak na neho pozerali jak na chuja a rozumeli mu prd a vedeli mu povedať prd.

48 Zareaguj!
Lyllith
lyllith, 22 ročné dievča, Devín, 1. september 2009

pozerám filmy po anglicky s titulkami.. odtiaľ niečo odchytím

49 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

49reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist