Fórum pridal Tvojdedo, 17. 6. 2019 12:00 do kategórie Biznis, komercia. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aké miesto na Slovensku

0
Tvojdedo

hrá sa, že má 1 rok
Poruba

By mal aspoň raz za život navštíviť každý Slovák?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Tak asi BA ked je hlavne mesto alebo potom Tatry ked uz sa nimi tak hrdime a samozrejme krcmy ! :S
  2. 2
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Septimu :D a oltár majstra Pavla v Levoči.
  3. 4
    Teal

hrá sa, že má 1 rok
    gopnik birdzu

Ako "slovák" mám piči.
  4. 5
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

A musí byť len jedno? Ak jedno, tak Vysoké Tatry.
    Ak viac, tak toho je neskutočne veľa. Skúsim len tak námatkovo... Vysoké a Nízke Tatry, Belianske Tatry, Slovenský raj, Bratislava a Dunajské luhy, jaskyne, Spišský hrad, ... Ale je tu toho tak neskutočne veľa nádherného. Fakt som spomenula len možno to najnutnejšie.
  5. 6
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

Košice (love) Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Tatry, Oravský zámok, Levoča, Spišský hrad a podhradie, Slovenský raj, Zádiel, Ochtinskú araganitovú jaskyňu, ľadové jaskyne, Bardejov, Domica? (tu som si nie istá, či je to ono, ale tú jaskyňu, čo pokračuje aj na maďarskej strane), Sitno spolu s Počúvadlom (love), Černohorská železnica
  6. 7
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@teal Ešte dobre, že osobne nepoznám žiadnych takých "Slovákov" :)
  7. 8
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

ježiš a Štúrovo a odtiaľ pekne na prechádzku do Ostrihomu :D
  8. 9
    Teal

hrá sa, že má 1 rok
    gopnik birdzu

@azizi (cmuk)
  9. 10
    Aprilynne

22 ročné dievča
    BA/BB

Tatry a Banskú Štiavnicu
  10. 11
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@kakofonicka Jaskyne sú úžasné! Ja som bola vo všetkých, v mnohých aj viac krát. Dokonca aj v Jaskyni mŕtvych netopierov.
  11. 12
    Aprilynne

22 ročné dievča
    BA/BB

a Brezno samozrejme
  12. 13
    Moonlawoo

hrá sa, že má 1 rok

Brno
  13. 14
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Mestá ako Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Levoča a mnohé ďalšie sú úžasné, sama som v nich bola niekoľko krát. Ale príde mi trochu nezmyselné uprednostňovať ich pred hlavným mestom, ktoré je tiež úchvatné. Nikdy by som si nedovolila tvrdiť, že najkrajšie (to je na každého subjektívnom vnímaní), ale myslím si, že každý človek (nie len Slovák) by mal aspoň raz v živote navštíviť hlavné mesto krajiny, v ktorej žije:)
  14. 15
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@azizi no mne osobne Bratislava (mimo Stareho mesta) nepride az taka krasna a je to jedno z malo miest, kde sa do dnesneho dna viem velmi tazko orientovat :(
  15. 16
    Purenarcissism

27 ročná žena
    Naivka.

Banska stiavnica, Kosice, stare mesto bratislavy, Hrady a zamky, lesy a parky, chodte kam chcete :)
  16. 18
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@kakofonicka Hej no, to chápem. Aj keď som skôr písala o tom, že ako hlavné mesto je dobré ju aspoň raz za život navštíviť:) Ale súhlasím, že ju treba veľmi dobre poznať, aby človek vedel, kde sú tie najkrajšie miesta v BA (mnohé som objavila len pár rokov dozadu a to tam žijem celý život). Určite staré mesto a Bratislavský hrad, Devín, ale mojou srdcovkou je najmä mnoho nádherných miest v Malých Karpatoch, Dunajské Luhy (ako napr. Kopáčsky ostrov - tam to mám asi z celej BA ja osobne najradšej, ale väčšina Bratislavčanov o tom ani len netuší), Karloveské rameno, Ostrov Sihoť, ...
  17. 19
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@kakofonicka Inak veľmi dobré na zorientovanie sa sú Google mapy (satelitný pohľad), ja som tak objavila už nespočetne veľa krásnych miest v BA a okolí, za zmienku ešte stoja Bodícke ramená (súčasť Dunajských luhov), to je jedno z najčarovnejších miest, na akom som kedy bola a strašne rada sa tam často vraciam. Fascinujúca príroda, mokrade, lúky, lesy, všade naokolo ramená, jazierka, chodníčky. Je to obrovské a rozľahlé, no ľudia to vôbec nepoznajú, takže tam nikdy skoro nikto nie je. Je to asi tak pol hoďka autom od Bratislavy. Niekoľko fotiek odtiaľ mám aj v albume:)
  18. 21
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Pridám zopár fotiek z Dunajských luhov:)
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy-bodicke-ramena/1022326-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy/1051782-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy-bodiceke-ramena/1022379-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy-bodicke-ramena/1022670-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy/1051783-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy-bodicke-ramena/1022538-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy-bodicke-ramena/1022537-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy/1022475-foto.html
    birdz.sk/azizi/obrazok/dunajske-luhy/1051780-foto.html
  19. 22
    Majmarad

35 ročný ujo

Hlavnú stanicu v Bratislave :D
  20. 23
    Majmarad

35 ročný ujo

@azizi v jaskyni mŕtvych netopierov som bol aj ja :)
  21. 24
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@majmarad No dúfam, že sa raz dožijem toho, že sa tá hlavná "šťanica" zrenovuje :/
  22. 25
    Majmarad

35 ročný ujo

@azizi ja by som to nechal ako turistickú atrakciu :D

https://m.smedata.sk/api-media/media/image/fici/8/21/2187748/2187748_625x.jpeg?rev=2
  23. 26
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@azizi akoze ja nemam vo vseobecnosti problem s orientaciou a aj v BA uz viac-menej sa viem dostat na miesta, kde to poznam/kde som chodila. skor ide o to, ze jednoducho sa tam nevyznam tak prirodzene, co sa mi nestalo v Prahe, v Stolholme, v Rige, nikde :D ale beriem, ze urcite ma pre niekoho svoje caro a su tam krasne miesta, len so mnou asi nechce nadviazat vztah :D asi citila, ze uz lubim Kosice :)
  24. 27
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@majmarad To je ale autobusová, nie? Či? Jedna horšia ako druhá :/ Ale tak autobusko už je našťastie náhradné a pôvodné sa rekonštruuje:)
  25. 28
    Majmarad

35 ročný ujo

@azizi Nie, to bola vlaková :D Ten nápis bol výstižný :D
  26. 29
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@kakofonicka To ja sa neviem zorientovať nikde, aspoň že už mám mapy s navigáciou v mobile, inak by som bola stratená všade, aj v BA :D
  27. 30
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@majmarad Na autobusovej boli tie písmenká reálne prepísané na šťanica :D Teda keď ešte existovala :D
  28. 31
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

Devín

https://i.imgur.com/8sdAv6g.jpg

https://i.imgur.com/N63TnNl.jpg
  29. 32
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Ale ako zahorak musim kazdemu na vylet odporucit najkrajsie zahoracke mesto Skalica (rofl) len skoda ze ho mam nedostupnejsie ako napriklad dve nezahoracke mesta :(
  30. 33
    Yacopsae

24 ročný chalan
    161>88

Každý by mau it do Solčán na námestí.
  31. 34
    Yoss

28 ročný muž

Pokiaľ ide o slovenskú národnosť v spojitosti s našou prírodou a tradíciami tak určite top je Terchová.
  32. 35
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

Tatry jednoznačne
  33. 36
    Annyejnji

21 ročné dievča

Košice jednoznačne
  34. 37
    Mayben

27 ročná žena