Fórum pridal Tomas55555, 19. 5. 2020 16:15 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

25 ročný v dome dochodcov

Názory k téme

1. 1
    Tomas55555

25 ročný muž

Mám 25 rokov a iste zdravotné problémy. V prvom rade mám srdcové problémy a potrebujem pre to trvalú opateru. Taktiež mám úzkostné stavy a bojím sa byť sám doma. Nedokazem proste byť sám doma. Zbláznil by som sa kebyže mám žiť sám a mám aj zdravotné problémy pri ktorých je nevyhnutné aby pri mne vždycky niekto bol nablízku, aby v prípade že sa mi zhorší stav mi vedel okamžite pomôcť. Zatiaľ bývam s rodičmi, ale co ak tu rodičia nebudú alebo sa o mňa nebudú chcieť ďalej starať ? Čo potom ? Ako som už povedal, bývam sám by som vzhľadom na moje psychické a zdravotné problémy nedokázal. Viem že osoby, ktoré sa o seba nedokážu postarat, idu často krát do domovu dochodco, kde sa o nich staraju. Lenže môže ísť do domu dôchodcov aj človek ktorý má 25 rokov ?
  2. 2
    Vladqog

28 ročný muž
    východ zapadá

Preco sa nepomodlis? Boh by ti mal pomoct.
  3. 3
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Asi by to nebol domov dochodcov ale nejake ine podobne zariadenie aj pre mladsich
  4. 4
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Opatrovatelku predsa...
  5. 5
    Semhamforas

hrá sa, že má 0 rokov
    Bratislava

To nie je domov dôchodcov ale dom sociálnych sluzieb a ani teoreticky by si tam mohol ist aj v 25ke. Potom su aj tzv denne stacionare
  6. 6
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

Na tvojom mieste by som sa pozrel tu po nejakom zariadení http://www.psychiatry.sk/psychiatricke-zariadenia
  7. 7
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

Ja som byvala tyzden v domove dochodcov (: Vazne, a bolo to hrozne, nikdy viac, ked si mlady clovek to nechces, ver mi :D
  8. 8
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@6 Teda ak si naozaj na tom až tak psychicky zle.
  9. 9
    Tomas55555

25 ročný muž

@milgamman

A ty si tam aj bola ubytovaná, alebo si tam bola len ako zamestnanec ?
  10. 10
    Tomas55555

25 ročný muž

@torpedo08 Viem len o stacionari, ten je aj pre mladsich, ale nie je to nastalo ale len na určitú časť dna.
  11. 11
    Motovidlo323

31 ročný muž
    dedoles influencer birdzu

No... do ústavu a pod intenzívnu opateru patríš rozhodne.
  12. 12
    Milgamman

8 ročné dievča

Normalne iba ako ubytovanie, ako mala som byt aj zamestnanec ale dobre, ze som do toho nesla... pracovala som inde.
  13. 13
    Tomas55555

25 ročný muž

@semhamforas

"a ani teoreticky by si tam mohol ist aj v 25ke"

Takže ako to je ? Mohol by som tam teoreticky ísť v 25 ?
  14. 14
    Tomas55555

25 ročný muž

@darksider96

Psychiatria mi nepomôže, a mimochodom k psychiatrovi chodím a užívam lieky citalec 20 mg ale bez efektu. Chodil som aj na psychoterapie ale bez vysledku. Ale nejde len o psychické problémy, mám aj zdravotné problemy, kedy mi príde fyzicky zle a potrebujem mať pri sebe niekoho kto ma upokojí a pomôže. Už len to že mám pri sebe niekoho mi dáva pocit bezpečia. Nedokázal by som bývať sám, jednak že neznášam samotu a jednak pre moje zdravotné problemy.
  15. 15
    Tomas55555

25 ročný muž

@milgamman Akože iba ako ubytovanie ? To sa dá v dome dôchodcov byvat a nebyť tam ako zamestnanec ?
  16. 16
    Milgamman

8 ročné dievča

Nj, mala som take ,,exkluzivne" ubytovanie vybavene cez firmu (hehe)
    Keby ti ponukal zamestnavatel taketo ubytovanie rovno povedz mozem osrat a chod do hotela (:
  17. 17
    Nuumik

tvári sa, že má 3 roky
    Vspleti chlpatostí

fuck to znie nie nedobre bobre
  18. 18
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Ja som chodila do denného stacionára cca 2 roky keď som mala 20-22 rokov.
  19. 19
    Tomas55555

25 ročný muž

@wistingher

To by musela byť opatrovateľka ktorá by bola so mnou nonstop, a taká opatrovateľka neexistuje.
  20. 20
    Tomas55555

25 ročný muž

@ladydoga
    A čo sa tam robí v tom stacionari ? V tom stacionari si celý deň, teda myslím to tak že si tam aj ubytovaný ?
  21. 21
    Yoss

29 ročný muž

v domove sociálnych služieb, alebo sa dá vybaviť aj ADOS. Služby ADOS sú určené čiastočne alebo úplne imobilným pacientom, ktorí potrebujú odbornú ošetrovateľskú alebo rehabilitačnú starostlivosť a nemôžu samostatne chodiť na ošetrenie či rehabilitáciu. Väčšina pacientov, ktorí využívajú služby ADOS, je chronicky chorých. Domáce ošetrovanie však poskytujú aj pri náhlych či krátkodobých chorobách, po prepustení z hospitalizácie, po operáciách, prípadne po zákrokoch v rámci jednodňovej chirurgie, ktoré vyžadujú následnú ošetrovateľskú alebo rehabilitačnú starostlivosť. Domáca ošetrovateľská starostlivosť sa poskytuje aj chorým v terminálnom štádiu onkologických ochorení, ktorí nechcú byť v nemocnici a v prípade, keď pacient odmieta hospitalizáciu. https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticles/2013_06/ADOS_%E2%80%93_agentura_domacej_osetrovatelskej_starostlivosti.aspx?did=1&sdid=52&tuid=0&
  22. 22
    Tomas55555

25 ročný muž

@milgamman
    Ty si mladá a plná zivota, takže pre teba by bolo utrpením žiť zavretá s dôchodcami. Lenže u mňa je to inak, pre mňa je žiť osamote tak veľkým utrpením že by som prijal všetkými desiatimi bývať s niekym, hocikým, trebárs aj s dochodcami.
  23. 23
    Tomas55555

25 ročný muž

@yoss
    V domove sociálnych služieb ? Máš na mysli bývanie v dome dôchodcov ?

ADOS nie je pre mňa riešením, ja potrebujem aby bol pri mne niekto nablízku 24 hodín, a toto by pre mňa spĺňal dom dochodcov.
  24. 24
    Semhamforas

hrá sa, že má 0 rokov
    Bratislava

@tomas55555 na podmienky sa musis informovat v konkrétnom zariadení. Oni to tam vyhodnocujú podla toho ake maju kapacity a ako naliehavy je tvoj pripad. Cize niekde by ta mozno zobrali a inde nie. Nerataj vsak s tym, ze ta niekde zoberu bez odporúčania lekara a tiez to pravdepodobne nebjde zadarmo. No to su veci, ktore si uz ty sam musis vyriesit.

Inak rozlišuje sa zariadenie pre seniorov (to je to, co ty volas domov dôchodcov), domov sociálnych sluzieb a potom ADOS a rôzne denne stacionare. Tieto zariadenia sa potom tiez delia, ci poskytuju sluzby pobytovou formou, ambulantnej formou alebo doma.

No tvoj problém ne komplexnejší a aj ním skutočne trpíš, tak ti isto budú vediet poradit aj tvoji lekári alebo ľudia v týchto zariadeniach. Držím palce
  25. 25
    Tomas55555

25 ročný muž

@semhamforas

A v tom domove socialnych služieb sa čo robí ? Dá sa tam byť aj ubytovaný ?
    ADOS a denne stacionare moj problem neriešia, pretože sú len na určitý čas a nie su 24 hodín.
  26. 26
    Tomas55555

25 ročný muž

@semhamforas Je mi jasné že to nebude zadarmo. Každopádne však prečo by ma nemohli zobrať bez odporucania lekara ? To akože je trestný čin kebyže ma zoberu do domovu dochodcov bez odporucania lekara ?
  27. 27
    Yoss

29 ročný muž

Domov dôchodcov je pre dôchodcov, seniorov, starých ľudí. Ty ako 25 ročný so zdravotným problémom by si šiel do domovu sociálnych služieb. Musel by si byť však na tom dosť zle, inak by sa dalo vybaviť domácu opatrovateľku pri ľahšom zdravotnom postihnutí.
  28. 28
    Milgamman

8 ročné dievča

dakujem :) ja to chapem, neboj sa nejake riesenie sa urcite najde :) ;)
  29. 29
    Tomas55555

25 ročný muž

@yoss

Takže je nemožné dostať sa do domovu dôchodcov ako 25 ročný ?

A domov sociálnych sluzieb, tam je človek aj ubytovaný a môže tam byť 24 hodín denne ?

Domáca opatrovateľka so mnou nebude predsa 24 hodín denne.
  30. 30
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

takze isto nie som jediny, kto uz hladal senior cluby :)
  31. 31
    Mix

30 ročný muž
    Brno

@tomas55555 asi sa pýtaš na nesprávnom mieste kámo, Ak nemáš lepšie výsledky na google, tka by som začal tu a spýtal sa ich, aké máš možnosti: https://www.poradna-prava.sk/sk/projekty/
  32. 32
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

A čo takto si nájsť životného partnera? :D Alebo choď za kňaza, mníšky sa o teba postarajú. Ty žiješ mimo realitu človeče.