Komenty k fotke

 1. 1
  Robin

  23 ročný chalan

  Nonsens. Ved je tu dobre
 2. 2
  Robin

  23 ročný chalan

  Skor another planet heaven
 3. 3
  Darksider96

  25 ročný muž
  Underworld

  @robin To ako vážne? To bude tým, že duša si zvykne na akékoľvek aj pekelne podmienky a povie si, že je to celkom ok a mohlo by to byť aj horšie. Ale pravda je taká, že my v pekle sme. Podľa mňa existuje tento svet preto, aby sme zabudli na Boha. Preto nám nedal viac dôkazov a dôvodov vyjaviť sa. Tento život v hmotnom svete má za účel to, aby sme po mnohých a mnohých životoch v ňom niečo zásadné pochopili, vzdali sa egoizmu a odovzdali sa Bohu a ukončili samsáru – kolobeh zrodení a smrti v hmotnom svete.
 4. 4
  Darksider96

  25 ročný muž
  Underworld

  Tu som to už inak vysvetloval :smile: http://birdz.sk/forum/myslite-si-ze-cirkev-urobila-za-celu-svoju-historiu-viac-dobreho-ako-zleho-1-koment/192577-tema.html/
 5. 5
  Robin

  23 ročný chalan

  Sme v pekle ? Well, ja mam fantasticke auto. Cely vikend som pretrtkal s frajerkou. V praci boli premie. Su dve hodiny a ja si robim doma chlebik s paprickou. Potom si budem citat knizku. Navecer si zacvicim. Je toto peklo ? Nemyslim si.
  Snazil som sa, vymyslal som, preto sa mam teraz dobre (relativne dobre, tieto veci su moje osobne dobro).
  Co tym chcem povedat, ze clovek si vzdy vybera v com zije. Ked niekto vidi peklo vsade navokol fajn, ale nech si najpr uvedomi, ze to peklo ma sam v sebe.
 6. 6
  Darksider96

  25 ročný muž
  Underworld

  @robin No je pekné, že takto vidíš tento mizerný psí materialistický život (hehe) To je ale len tvojou nevedomosťou. To, že máš tieto fantastické veci, tak to je vec karmy, teraz si ju vyčerpávaš a koniec. Nebude to vždy tak... No ale ja som iný a nechcem žiť s tým, že nebudem vedieť prečo sa oplatí vôbec žiť a riešiť tieto zbytočnosti s výmyslami a plánmi ako ešte viac vykoristiť energiu okolo nás, s vlastnými zmyslami, ktoré sa nedajú nikdy uspokojiť a predsa nás nútia kŕmiť ich deň za dňom, s vidinou toho, že to nám prinesie šťastie a myslieť si, že telo ktoré vidím v zrkadle som ja, alebo môj najlepší priateľ, naivne očakávajúc, že ma nikdy nezradí, a veci, majetky a okolnosti spojené s touto telesnou schránkou sú tu pre mňa navždy... Ja nechcem žiť ako dvojnohé neinteligentné egoistické zvieratá a celkovo zneužívať ľudský život len na žmykanie zmyslov… Sex, jedlo, spánok, bývanie… V čom sa teda takí materialistí ľudia líšia od zvierat? Hmm, človek sa akurát tieto primitívne činnosti naučil robiť veľmi sofistikovaným spôsobom a vydávať to za niečo civilizované. Sex na 20.000 eurovej posteli v najdrahšom hoteli je stále len to isté čo robia prasatá a pôžitok z toho sa nelíši. Teda hej, lebo prasatá si užívajú viac (prasa má napr. 30 minútový orgazmus, nemusí platiť alimenty a pod.). Okrem toho spánok na takejto posteli nie je o nič hlbší ako majú líšky v norách atd atd...

  Proste takáto mentalita akú má väčšina ľudí pripomína správanie vírusu. Lepšie ako je to v týchto článkoch by som to nenapísal:

  https://reinkarnacia.sk/teoria-vsetkeho-1-diel-pracuj-pracuj-pracuj-uzivaj-si-zomri/

  https://reinkarnacia.sk/socialna-dilema-z-pohladu-ved/
 7. 7
  Robin

  23 ročný chalan

  ale s takym pristupom aky mas ty, musis hrozne trpiet. Co mas vlastne na zivote rad ?
  napisal si co vsetko nechces, fajn, respektujem to. Ale co od zivota chces ?
 8. 8
  Tequila

  26 ročná žena
  Košice

  oooh heaven is a place on earth
 9. 9
  Darksider96

  25 ročný muž
  Underworld

  @robin To nie je prístup k životu, ale pohľad na realitu akou je. Keby takto uvažovali všetci alebo aspoň väčšina, tak by to bolo super pre spoločnosť a svet a aj pre nás ako celok. A čo od života chcem? Žiť aspoň v inom svete resp. na nejakej vyššej planéte lebo sem nepatrím. Ja tu proste iba žijem. Spôsob akým sa líši moje myslenie od väčšiny je ako niečo z inej dimenzie. Chcem vypadnúť z tohto pekla.
  http://www.birdz.sk/uploads/e3/29/fdd3eab09b8640b8b52a86cb36258004.jpg.1280x0_q85.jpg

  Žijeme tu v akejsi ilúzii... Myšlienka filmu Matrix to pekne vystihuje:

  "Matrix je všade. 

  Je všade okolo nás. 

  Aj teraz, v tejto miestnosti. Môžete ho vidieť, keď sa pozriete z okna alebo keď zapnete televízor. 

  Cítite ho, keď idete do práce... keď idete do kostola... keď platíte dane. 

  Je to svet, ktorý vás pritiahol cez oči, aby vás oslepil od pravdy." (The Matrix)

  Viď. https://www.jogaprezdravie.sk/zaklady-jogy/item/70-maya-hmotna-iluzia


  Ale najviac zo všetkého chcem vypadnúť z tohoto hmotného sveta. Vrátiť sa tam odkiaľ som prišiel. A ak sú tieto duchovno filozofické veci nezmysli, tak chcem umrieť a upadnúť do ničoty a nie žiť tento paraziticky materialisticky život bez zmyslu ktorého jediný cieľ je reprodukovať sa, vykoristovat všetko na okolo a správať sa ako vírus.
 10. 10
  Marjy77

  21 ročné dievča
  Wilderland

  už boli aj teórie že toto je iba počítačová simulácia, že mimozemštania nás hrajú len ako hru a keď zomrieme tak to sa len náš mimozemštan odpojí od počítača a pokračuje v svojom živote :D