4,5 hodiny som spal. Môžem mať z toho niečo? Som zničený.

Všetci vieme čo sa stalo v stredu popoludní o 13:00 v Nitre, na zlatomoraveckej ceste. 12 mŕtvych, z toho 4 deti, a 20 ľudí zranení, a niektorý v ohrozenom života. Práve som išiel domov z práce, keď mi teta hovorila, že čo sa stalo na zlatomoraveckej ceste. Mám tam jedného známeho, ale chvála Bohu, že on nešiel s tým busom. 

Je to strašné čo sa stalo, celé Slovensko smúti. Úprimnú sústrasť ktorí tam zahynuli, a skoré uzdravenie, ktorý sú zranení. A ktorý sú v ohrozenom živote, nech pán Boh im pomáha, aby to prežili. A samí mladí ľudia, je to veľká tragédia. 

Keď som išiel domov z práce, tam jedno auto bolo v jarku, a narazil do stromu. O tom som nepočul nič, či prežil, alebo čo, ale verím, že áno. 

Včera večer keď mi ukázala mamina, že ktorý zahynuli, bolo mi všetkých ľúto. Večer som rozmýšľal nad tým, prečo sa toto stalo? Prečo práve mladý ľudia, ktorý mali život pred sebou? A jeden manželský pár zomrel, a ostalo im 2 deti, čo môžu cítiť tie deti, a rodičia svojich deti, a šofér nákladiaka ani nehovorím, dobre že sa nezblázni z toho všetkého, že 12 ľudí zomreli a ešte sú aj v kritickom stave. 

O 22:30 som bol v posteli a o pól noci som zaspal. o 4:30 som vstal, ale pred spaním som dal neurol, aby som sa aspoň vyspal. Neberiem neurol ako cukrík, len v ťažších chvíľach. V robote som bol úplne zničený z toho, že čo mi môže byť, že som spal len 4,5 hodín. Strašne sa bojím. Môžem mať niečo z toho? Mám brať pravidelne neurol? Alebo netreba? Nemám stále poruchy spánku, ale teraz aj to mohlo urobiť, že som veľa rozmýšľal nad tou tragédiou? Som zničený. 

Zdieľaj článok na facebooku
7 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  1ggy

  23 ročný chalan
  kde sa dá

  ja posledný mesiac spím iba každý druhý deň, a zatiaľ mi nič nie je. Ale celkovo dlhodobá spánková deprivácia nie je zdravá a spôsobuje veľa zdravotných ťažkostí.
 2. 2
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  Aj ja som v novinách videl fotky tých čo tam zahynuli, no je to hrozné. Ale nesmieš si to pripúšťať až tak, že kvôli tomu v noci nespíš. Na svete sa podoné tragédie bohužiaľ stávajú často, a keby si mal človek každú takto pripúšťať, tak je neustále zarmútený a vôbec sa nevyspí. A tieto veci ohľadom spánku konzultuj radšej s odborníkmi, my ťa tu nemôžme diagnostikovať, ani ti určovať dávkovanie liekov.
 3. 3
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Ja žijem viacmenej takýto lifestyle a pozri sa na mňa... Odementnieš rovnako. :D
 4. 4
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @1ggy Ahoj :) nehovorím, že mám to nejak častejšie, že spávam 4-5 hodín, ale stáva sa mi to. Nebral som pól roka Neurol ale pri ťažkom zaspávaní musím si dať. Nie som nato závislý ani nič. No veď práve od toho sa bojím, že môžem mať veľa zdravotných ťažkostí, a nejaké nebodaj zdravotné problémy.
 5. 5
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @riddler nemám to nejak častejšie, ale mávam to. Samozrejme skúšam to prebojovať bez liekov a keď to nejde tak musím si dať neurol. Vieš je mi smutno toho čo sa stalo, a bol tam náš známy ktorý bol v tej autobuse a má úplne dojebaný tvár. Síce nepripúšťam si to, ale veľmi zlé je toto vidieť, a počuť čo sa stalo. Som citlivý áno, ale skúšam si to nepripúšťať k sebe.
 6. 6
  Lostinthedark

  24 ročný chalan
  mám plač v hrdle

  Počkať. Takže 4 hodiny nie sú optimum?
 7. 7
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @lostinthedark čo tým myslíš optimum?
 8. 8
  Lostinthedark

  24 ročný chalan
  mám plač v hrdle

  @7 0_0
 9. 9
  Thinkaboutjustice

  27 ročný muž

  optimum prime
 10. 10
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  Aha no ak tam máš niekoho, koho poznáš, tak je prirodzené že ťa to tak zobralo.
 11. 11
  Emzááák

  hrá sa, že má 0 rokov
  Dojížďak Birdzu

  Ja už zalievam kávu redbullom...
 12. 12
  Vreskot000

  33 ročný muž

  ako zdravotník by som ti poradil, v tvojom prípade užívať určite TIAPRIDAL rano na obed a večer po polovici, nebudeš mať depresívne stavy, poprípade sa spýtaj doktorky, doktora, či ti vie predpísať nejaké antidepresíva ďalšie, niečo na spôsob SERTRALINu ACTAVIS. určite ti pomôže, pretože si myslím, že sa u Teba objavujú bludy. hovorím ti to ako zdravotník.
 13. 13
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @vreskot000 no antidepresíva nebudem brať určite, nechcem mať také stavy že sa chcem zabiť a podobne.. vraj má taký účinok také zmysli v hlave potom a tak proste.. neni to vraj dobre antidepresívum
 14. 14
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @vreskot000 no antidepresíva nebudem brať určite, nechcem mať také stavy že sa chcem zabiť a podobne.. vraj má taký účinok také zmysli v hlave potom a tak proste.. neni to vraj dobre antidepresívum
 15. 15
  Vreskot000

  33 ročný muž

  @christiano_301 ako chceš. len som ti chcel pomôcť