Keď sa niekoho pýtate, ako sa má, nemôže vylúčiť, že sa naozaj úprimne zaujímate o jeho momentálny stav. Prečo potom na otázku ako sa máš, neodpovedajú? Na otázku či ešte chodia na skype (jediný zdroj ako-takej spontánnej komunikácie), odpovedajú - nechodím.

Túto úsečnosť a chlad, je cítiť už takmer vo všetkom. Nič nedokážeme precítiť, chceme byť len sami (sebou) - individuality vo vlastnom svete?

Dnes sa emigruje do vlastnej osamelosti.


Zatiaľ čo ja štyri roky rozmýšľam nad tým, čo robí kamarátka, s ktorou sme sa pohádali, ona zatiaľ žila a zmenila svoj život. Ona nado mnou nerozmýšľala. Ale možno áno.
Ibaže ja o tom neviem a nebola som toho všetkého súčasťou. Obe sme asi potrebovali čas - na nájdenie sa.
Stratiť sa, stretnúť iných ľudí a zistiť, čo chceme. Možno aj ona celý ten čas čakala, že sa ozvem. Ale zrušila takmer všetko, čo by to dokazovalo...Ani vo virtuálnej realite jej už niet.

Len číslo mobilného telefónu sa tak ľahko zrušiť nedá. Ak by mi nenapísala na blbé narodeniny, meniny či iné povinné sviatky, znamenalo by to, že ju azda trápi svedomie pre minulosť. Že neodpustila.
Ale ja čítam medzi riadkami. Aj z tej idiotskej smsky viem vyčítať niečo viac. Že sa nemá dobre. Alebo aspoň to, že možno aj ju trápi, ako to medzi nami „skončilo.“

Moja kamarátka sa zo svojich problémov vie vykresliť a nepotrebuje k tomu žiadneho človeka. Mrzí ma, že nikoho nepotrebuje. Ani mňa. O tej druhej už dlho neviem nič, ale v lete som ju videla s jednou našou spolužiačkou. Zatiaľ čo ja som sedela za vozíkom plnom oblátiek, ony išli po promenáde a nevideli ma. Kedysi sme sa stretávali všetky tri. To, že ja som teraz mimo hry, ma mrzí.
Uvedomila som si, čo som doteraz robila zle a ako by som mohla všetko napraviť. Nechcem vrátiť minulosť, ale žiť pre prítomnosť a napraviť tak možnú budúcnosť. Lebo ak by to všetko pokračovalo tak, ako doteraz, viem asi, aká budúcnosť by nás čakala.


Sme medzi ľuďmi a predsa sme tak sami. Vo vlastných pocitoch a myšlienkach.Je čas, urobiť prvý krok a už nemyslieť na to, čo sa stalo a kto urobil väčšiu chybu. Vrátiť sa z vlastného sveta.

 Blog
Komentuj
 fotka
georg21  3. 9. 2015 18:11

Ako to je dnes?
 fotka
borovy  3. 9. 2015 18:13
@georg21 neviem už o čom to je
 fotka
georg21  3. 9. 2015 18:15
@borovy A to je asi aj dobré...
Ešte si niečo píšeš, dnes?
 fotka
borovy  3. 9. 2015 18:21
@georg21 už nie
 fotka
georg21  3. 9. 2015 18:30
Dobre...
Napíš svoj komentár