22 ročné dievča, Dievča bohužiaľ z mesta

LUMEN Fest 2012

Cez víkend som zažila tento fest prvý krát v živote, ale pred tým som o ňom vôbec ani len šajnu nemala. Chcem sa tu podeliť o zážitky pre tých, ktorých to zaujíma, najmä pre @walrus. Ak vás to nezaujíma, tak to nečítaje a nekritizujte.

PIATOK
Začalo to nekonečnou cestou vlakom o 5:42 z Michaloviec. Vlak mal meškanie 40 minút, tak sme v Trnave boli o 14:10. Išli sme sa ubytovať do ZŠ a potom sme išli na otváraciu omšu. Na nej Mons. Róber Bezák zavtipkoval, no ja som mala halucináciu z vlaku, stála som rovno, no mala som pocit, že ma "nadnáša" ako vo vlaku. A tak to nebolo len na omši, ale celý večer. Po omši sme šli pod pódium a tam to celé odštarotvala skupina SALEZIÁNI. Už pri nich som bola milo prekvapená, že koľko mladých ľudí tam spiava a skacká a užíva si ten koncert.
Potom prišla anglická skupina SUPERHERO. (pri všetkých zahraničných skupinách sa mi strašne páčilo, ako hovorili svedectvá po anglicky a moderátor to prekladal. Neviem prečo, ale viac ma to oslovovalo.) Pri tejto skupine sme sa už viac "rozbíjali".
Potom prišla slovenská skupina GODZONE. Hneď od začiatku spavili dobrú náladu a show so známou pesničkou I like to movie a ich tancom na to a následným "kačacím" tancom. Každý tvrdil, že GODZONE budú nodní, ale hneď zmenili názor a po skončení hovorili -WAU!-
Po GODZONE prišla ďalšia anglická skupina FOUR KORNERZ. Boli to štyria černosi a i napriak tomu, že počas ich koncertu začalo doslova liať, ostalo pod pódiom dosť veľa ľudí, vrátane našej skupinke. Spravili naozaj skevlú show i ich refrén - Move everybody I just wanna see you dance - (z pesničky M.O.V.E) sa stal mottom našej skupinky.
Na záver prišla skupina CHIP KENDALL BAND. Tiež spravili skevlú show a spevák tejto skupiny sa na záver hodil do davu. No Keď rozprával svedectvo, moderátor preložil vetu: ,,Nás kresťanov berú tak, že sme niečo ako tupci..." Slovo tupci sa mu zjavne páčilo, tak ho chcel zopakovať a povedal A TDUPCI a nikto netušil či povedal A TUPCI alebo A DUBCI :-)

SOBOTA
O 00:15 bola v kostole adorácia a nejaké divadlo tak sme sa ponáhľali prezliecť sa do suchého, no ja i ešte jedna sme už tam ostali, mali sme dosť. Zahrali sme ešte karty a okolo druhej rodiny rannej sme šli spať.
Keďže o 8:00 ráno bola omša, tak sme sa ani veľmi nevyspali, ale nevadilo nám to...Išli sme na omšu a potom sme mali piknikové raňajky vonku na karimatke. Potom bol program na nás, lebo bolo mnhoho workshopov (prednášok a diskusií). Ja som išla s ostatnými na jednu, ale tam sme nevydržali ani pol hodinu. Ja som sa stretla po troch rokoch s mojou kamarátkou a potom som šla na druhú prednášku. Tam som vydržala viac než hodinu (!), ale potom som už nevládala ani stáť, ani už poriadne vnímať, tak som išla preč. Hľadala som niečo pod zub, keďže od tých raňajok som nič nejdla, ale odbili ma vysokými cenami alebo žiadnou ponukou. Nakoniec som si dala pizzu za 4 eurá.
Medzitým už hrala slovenská skupina KERYGMA. A keďže som sa rozhodla, že idem na ZŠ tak som nevidela koncerty skupín IN CASE OF FIRE a THE 29th CHAPTER a prišla som na Oslavu 20. výročia festivalu Lumen
Potom prišla švédska skupina JOAKIME ARENIUS & PRAISE UNIT, Ich som pozorovala trošku z diaľky, keďže ma boleli nohy a išla som si sadnúť na schody. Na koniec zaspievali pesničku s dvoma slovenskými vetami. (strašne sa mi páči zahraničná slovenčina :D )
Potom prišla fínska metalová skupina HB. Stála som v predu a tam bola a(róma)tmosféra (!) :D Za mnou stál ujčík s fínskou vlajkou, tak som bola aj v zábere priamého presu TV LUX (!) :D
No a ako sa hovorí to najlepšie na koniec. Americká skupina LEELAND !!! Neskutočnú show spravili, znovu krásne svedectvo a pocit keď sa spievala pesnička Souds of Melodies (tá, ktorá vám začno hrať ak si kliknete na moju webku) bol nádherný a zimomriavky som mala po celom tele. Jediná pesnička, ktorej slová viem aspoň bľabotať, keď už nie artikulovane spievať po anglicky :D Proste niečo nezabudnuteľné :)
Potom sme sa presunuli do kostola na Ďakovnú sv.omšu o 00:00. Toľko ľudí som snáď nezašila ani na Vianoce v kostole a ešte kpu ľudí bolo vonku, lebo sme sa nezmestili, no tí čo boli vonku z toho asi nič nemali, keďže zaspali a dnu to nevyzeralo o nič lepšie. Vzadu to vyzeralo ako na pikniku (keď nie je miesto tak si sadnem na zem :D )
No a po omši sme sa presunuli na ZŠ a išmi sme spať o 2:30 spali sme do siedmej, išli sme na nákup do BILLI a mali opäť raňajky vonku v parčíku a po raňajkách sme išli do destského parku na hojdačky :D No a potom znova nekonečná cesta domov.

No ak to celé zhrniem, boli tam menšie neodstatky, ale po čse sa aj tie pominú a ostanú len tie najkrajšie spomienky. Zhodli sme sa, že takýto koncert je lepší než nejaká DOHODA alebo POHODA a iné koncerty - nikoho nezatkli, nikto sa nepobil, bolo to pokojné. Bolo to naozaj veľmi milé prekvapenia koľko mladých i starších ľudí je veriacich a na tomto feste všetci chválili Boha. Bez Neho by tento festival nebol... :)
Zdieľaj článok na facebooku
36 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Ordinarygirl

  24 ročné dievča
  za horami za dolami

  aj aj som chcela ísť:( ale nevydalo, choroba mi zmenila plány:(
 2. 2
  Lawey

  26 ročná žena
  Břno

  neni toto ten kresťanský oný? :D:D
 3. 3
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @ordinarygril ja som sa rozhodovala či pôjdem, alebo nie, ale som rada, že som išla :) škoda, že si nebola no, ale zdravie neprekabátiš...<br />
  <br />
  @lawey je to kresťanský fest a? :)
 4. 4
  Lawey

  26 ročná žena
  Břno

  prečo hneď odomňa čakáš uštipačnosť? :)
 5. 5
  Smajl0

  28 ročný muž
  TamTo

  ale CHIP bol minulý rok lepší :(
 6. 6
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @lawey keď si tak začala
 7. 7
  Midori

  28 ročná žena
  je to fajn

  a ja som cez leeland skoro zaspala. šak zahrali asi jednu veselú pesničku zvyšok nudáá, keď som sa otočila vždy tak 4ria zývali...
 8. 8
  Defender

  26 ročná žena
  Paganovce

  Sa mi rátajú hlavne tie tvoje komenty ohľadom únavy a podobne :D
 9. 9
  Murcatko

  25 ročný muž
  ici.

  Ďakujem za sprostredkovanie zážitkov z Lumenu, ja som síce Trnavčan, ale ešte ani raz som sa ho nezúčastnil (tento rok som vtedy ani nebol v Trnave) :D Len som nepochopil tvoju predpredposlednú vetu o Dohode a Pohode. Minulý rok som bol na Pohode a môžem ťa ubezpečiť, že som tam nevidel žiadnych zatknutých ani zbitých ľudí :D Ak sa chceš zabaviť aj v júli, tak vrelo odporúčam, je to festival určený pre všetkých :)
 10. 10
  Tikalok

  hrá sa, že má 1 rok

  tiež som na pohode nevidel žiadnych zatknutých a zbitých ľudí, ty hej? :O
 11. 11
  Baggy

  28 ročný muž
  Bratislava / Zvolen

  tak pohoda je známa svojou brutalitou (rofl)
 12. 12
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @midori no neviem, mne sa Leeland strašne páčil :)<br />
  @tikalok<br />
  @murcatko no aby som bola presnejšia tak tí starší sa zhodli, že tento Lumen bol najkultivovanejší, ale aj ja som zažila fakt len také kde boli samí spijaci, ktorí sa chytali do bitky, takže pre mňa to tiež bol asi najkulivovanejší fest čo som zažila
 13. 13
  Georg21

  12 ročný chlapec
  Jerušalajim

  :) pekné zhrnutie, asi jediné tu. Na ATak-u si nebola?
 14. 14
  Pstros213

  27 ročný muž
  Trnava

  ja som išiel len okolo a aj to mi stačilo... a tí ludia tam (rofl)
 15. 15
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @georg21 Ďakujem :) ako som spomínala už som mala dosť a s tou kamarátkou sme ostali už na "ubytovni". Ale pýtala som sa tých čo tam boli, tak tam prišli na 20 minút a už nevedeli pointu deja, tak z toho veľa nemali.
 16. 16
  Matushkaa

  25 ročná žena

  pekne som si zaspomínala :D ja som tam tiež inak bola tento rok prvý krát a bolo to super!! :) a inak možno sme sa videli lebo my sme boli tiež tam vzadu na omši kde si niektorí posadali k stenám :D a Adorácia bola naaj naj naj + Leeland :D alebo Godzone jak hovorila jedna baba že choďte na spoveď tak my sme sa hneď zobrali a išli sme :D proste uplna haluz :D a potom začala búrka :D<br />
  narozdiel od iných koncertoch kde sa nájde len pár ľudí ktorí sú triezvi.. (a Pohoda ja neviem.. jedni mi povedali že všetci tam boli zhulení, ale zas sestra mi hovorila, že to nebolo až také zlé- podľa toho v akej si skupinke ,ale aj tak Lumen je the best :D)
 17. 17
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @matushkaa ty si tam bola tiež? :O:O a to si mi ani vedieť nedala? :O no dúfam, že sa budúci rok vidíme ! ;) :D<br />
  na tej polnočnej omši? ja som potom vyšla vonku, lebo som už nevládala stáť :)<br />
  hej bolo super, aj tá búrka :D<br />
  áno THE BEST ! :D dúfam, že budem môcť ísť a že sa vidíme :)
 18. 18
  Matushkaa

  25 ročná žena

  hej bola :D lenže v tom období som na birdz chodila raz za mesiac :D<br />
  jasneže sa vidíme :P<br />
  aj vonku som bola potom na polnočnej :P ale aj vnútri :)<br />
  určite :) a teraz si s kým bola vlastne? a kde ste boli ubytovaní cez koho?
 19. 19
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @matushkaa ale už sme si písali pokiaľ si dobre pamätám :D<br />
  to dúfam :D<br />
  tak škoda, že sme sa nepoznali... či azda ty si ma spoznala? :D<br />
  ja som tam bola cez našich Saleziánov a 12 nás tam bolo, a spali sme na ZŠ Bottova tuším to bola :) a ty si tam ako bola a kde si spala :)
 20. 20
  Matushkaa

  25 ročná žena

  hej aha :D:D tak niekto tu má zlú pamäť :D<br />
  nie nepoznala práveže :D<br />
  my sme tiež boli cez Saleziánov, našich :D my sme boli vieš kde, to bola cesta stále rovno :D možno to bola tá istá či? :D
 21. 21
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @matushkaa koho tým myslíš, že niekto? :D<br />
  hmm, aj ja si myslím, že to bola tá istá :D téda, my sme boli na tých istých miestach a ani sme sa nepoznali :D
 22. 22
  Matushkaa

  25 ročná žena

  seba :D<br />
  uhm šak FAIL :D nabudúce by nás mali rozdeliť podľa toho kto je na birdzi a kto nie :D:D a na ktorom poschodí ste boli? :D my sme na treťom boli tuším no na tom najvyššom a trieda uplne na konci chodby pri wckách :D
 23. 23
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @matushkaa ahá :D<br />
  :O aj my sme boli pri weckách! :D ale postchodie si už nepamätám (?) neviem, či bolo ešte vyššie od nás... ale to by už čo bolo, že by sme aj v jednej triede boli :O :D ale viem, že sme vraj s košičankami boli :D
 24. 24
  Matushkaa

  25 ročná žena

  aha :D no tak to nie :D ale ja mám pocit že tam neboli baby z Bratislavy :D <br />
  chmm ale tak to by bolo divné kebyže sme v tej istej a nič :D či? :D .. jejda :D
 25. 25
  Atep

  22 ročné dievča
  Dievča bohužiaľ z mesta

  @matushkaa čo tým myslíš, že tam neboli baby z BA? :D<br />
  a čo tým myslíš, že "a nič, keby sme boli v tej istej"? :D
 26. 26
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  ty si taky chapavy clovek :D
  inak "saleziani", to mi pripomina nejakých potomkov salazara slizolina :D
  a sa mi lubi, ked navstevnici krestanskeho festivalu hovoria, ze sa "rozbijali" na nejakej skupine :D