Blog
10 komentov k blogu
1
johnysheek
13. 4.apríla 2017 00:21
laska po smrti existuje
3
@primitiv to je asi na dlhšiu filozofickú debatu.. a tiež to čo budeme za lásku považovať.. osobne si myslím, že nie.. lebo láska ju prekonáva
6
Láska musí existovať aj po smrti lebo keď zomreli ľudia ktorý ťa mali radi a ty ich tak keď zomrieš tak sa budete mať radi aj potom alebo snáď nie ?
10
Podľa Biblie, knihy Exodus "Pán je milostivý a láskavý Boh, zhovievavý, veľmi milosrdný a verný." (34. kap., 6. verš)
Alebo inde:
Prvý Jánov list, 4. kapitola:
7 Milovaní, milujme sa navzájom, lebo láska je z Boha a každý, kto miluje, narodil sa z Boha a pozná Boha.
8 Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska.
A o svetle:
Evanjelium podľa Jána, 12. kap. 46. verš: "Ja som prišiel na svet ako svetlo, aby nik, kto verí vo mňa, neostal vo tmách."
Podobných citátov je tam viac. Nie som moc za vytrhávanie citátov z Biblie - ale myslím že v tomto prípade to nepotrebuje komentár. Keď je všadeprítomný Boh svetlo - kde je tma? Tma je len v dobrovoľnej duchovnej slepote, v odmietnutí svetla. Prečo sa teda báť? Treba sa však obávať aby sme tento dar nerozbili, nestratili. Veď sa nachádza v hlinených nádobách našej slabosti. Napokon pre toto som sa rozhodol stať práve katolíkom, kde v sviatostiach sa nachádza mimoriadne mocná posila v boji s temnotami zla.
Alebo inde:
Prvý Jánov list, 4. kapitola:
7 Milovaní, milujme sa navzájom, lebo láska je z Boha a každý, kto miluje, narodil sa z Boha a pozná Boha.
8 Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska.
A o svetle:
Evanjelium podľa Jána, 12. kap. 46. verš: "Ja som prišiel na svet ako svetlo, aby nik, kto verí vo mňa, neostal vo tmách."
Podobných citátov je tam viac. Nie som moc za vytrhávanie citátov z Biblie - ale myslím že v tomto prípade to nepotrebuje komentár. Keď je všadeprítomný Boh svetlo - kde je tma? Tma je len v dobrovoľnej duchovnej slepote, v odmietnutí svetla. Prečo sa teda báť? Treba sa však obávať aby sme tento dar nerozbili, nestratili. Veď sa nachádza v hlinených nádobách našej slabosti. Napokon pre toto som sa rozhodol stať práve katolíkom, kde v sviatostiach sa nachádza mimoriadne mocná posila v boji s temnotami zla.

Napíš svoj komentár
- 1 Joi: Záblesky
- 2 Kemuro: Éluard
- 3 Mahmut: Ako správne stimulovať a rozvíjať to citové v sebe?
- 4 Alojzvajciar: Dobré pilulky Alojza Vajciara proti starnutiu TM
- 5 Mahmut: Stručne, jasne a drsne o tom, ako si stojíme voči prírodným bytostiam
- 6 Kemuro: Vauxhall
- 1 Tulipanoo: Poviem Vám niečo o randení
- 2 Soyastream: Čerstvá
- 3 Kemuro: Gradient
- 4 Mahmut: Nič nesmie vznikať za cenu utrpenia druhých!
- 5 Kemuro: Padilla
- 6 Joi: Záblesky
- 7 Kemuro: Éluard
- 8 Mahmut: Duchovne nevedomé ľudstvo kráča k zásadnému bodu zlomu!
- 9 Mahmut: Ako správne stimulovať a rozvíjať to citové v sebe?
- 10 Alojzvajciar: Dobré pilulky Alojza Vajciara proti starnutiu TM
- BIRDZ
- Inspireflow
- Blog
- Sen