

frittata aneb zeleninovo-vajcová bomba, recept v komentári
18 komentov
1
bludiacient
1. 2.febuára 2016 22:12
proste na birdz treba dať filter, že fotky jedla nezverejňovať po 19oo....
3
Potrebuješ: párky s vysokým obsahom mäsa, maslo/olivový olej, paprika 3 farieb, paradajky, rukola a špenátové listy (neboj sa použiť celé balenie, veľmi sa pri tepelnej príprave scvrknú), šampiňóny, hermelín, vajcia, mlieko, bazalka, morská soľ
Na masle alebo olivovom oleji opražíš na kolieska nakrájané párky. Postupne pridávaš nadrobno nakrájané všetko (naozaj na drobno, najlepšie taký chop-chop style) - od šampiňónov, cez papriku všetkých farieb, až po listy rukoly a špenátu. Môžeš použiť aj inú zeleninu, podľa toho čo ľúbiš/neľúbiš. Rozmiešaš si vajíčka (podľa veľkosti panvice/voku) s trochou mlieka (bude to vláčnejšie), bazalkou a štipkou morskej soli. Zmesou zaleješ zeleninu na panvici, nemiešaš!, poukladáš na vrch kúsky paradajok a hermelínu, a len necháš na miernom ohni trošku vybublať. Keď už sa ti začnú odlupovať okraje frittaty od panvice, dáš to asi na 10 minút zapiecť do rúry. Nakrájaš na také tortoidné trojuholníky a servíruješ s ešte teplým tenkým toastom natretým tenkou vrstvou masla.
Smaklig måltid!!!
Na masle alebo olivovom oleji opražíš na kolieska nakrájané párky. Postupne pridávaš nadrobno nakrájané všetko (naozaj na drobno, najlepšie taký chop-chop style) - od šampiňónov, cez papriku všetkých farieb, až po listy rukoly a špenátu. Môžeš použiť aj inú zeleninu, podľa toho čo ľúbiš/neľúbiš. Rozmiešaš si vajíčka (podľa veľkosti panvice/voku) s trochou mlieka (bude to vláčnejšie), bazalkou a štipkou morskej soli. Zmesou zaleješ zeleninu na panvici, nemiešaš!, poukladáš na vrch kúsky paradajok a hermelínu, a len necháš na miernom ohni trošku vybublať. Keď už sa ti začnú odlupovať okraje frittaty od panvice, dáš to asi na 10 minút zapiecť do rúry. Nakrájaš na také tortoidné trojuholníky a servíruješ s ešte teplým tenkým toastom natretým tenkou vrstvou masla.
Smaklig måltid!!!
8
@kolpo ja som tiež múčne jedlá vyradila, ale toto keď varím, tak si musím dať a dajú sa do blogu dávať fotky?
10
počítam, že do roka a pol máš vredy na žalúdku, alebo problém s tenkým črevom...
len tak ďalej, papkaj na noc...
len tak ďalej, papkaj na noc...
11
13
@sabnacke skôr nie, ale napríklad pridáš fotku a recept dáš do blogu. spravíš to ako seriál a budeš mať vysokú karmu

Napíš svoj komentár
- 1
Obrázok od Kobra -
2 Shalom !!! -
3 Exekutorsky art - 4
Obrázok od Kobra -
5 :d cute -
6 Na 90 percent to ma muž...
-
1 Pozdravujeme z Nórska -
2 Oficiálne som znovuzahájila svoje malomestské občianstvo... -
3 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! - 4
Obrázok od Kobra -
5 Spomíname ♡ -
6 Mačacia śavāsana - 7
Obrázok od Kobra -
8 Jakoze tato predpoved je strasne volaco,... - 9
Obrázok od Kobra -
10 It's that time again... toto...
-
1 Teraz rozmýšľam, že kúpim tieto,... -
2 Zo 4, 5 hodinového čakania v... -
3 @Tequila kamo , dnes som... -
4 Toto mi velmi pripomina niekoho :) -
5 Tak napríklad aj medzi týmito sa... -
6 Miticka stale ziarli na moje nechtiky?... -
7 Z môjho prvého shibabri festivalu. ... - 8
Obrázok od Kobra -
9 Moja buchta !!... Carice sa... -
10 Aký je váš postoj k manželstvu?
