Stojím pred kúpeľňovým zrkadlom a púšťam sa do večernej hygieny. Kocúr prišiel nenápadne, všímam si ho až vyskočeného na kraji vane. Skontroluje situáciu v jej vnútri a zíde ta. Namieril si to k nepatrným zvyškom vody pod kohútikom. Očuchal, potom ochutnal.

„Čo čumíš?“ oboril sa na mňa, keď si všimol, že ho pozorujem.

„Prečo to piješ?“ odôvodním mu svoju zaujatosť.

„A prečo nie?“ odvetil otrávene.

V miske mal, ako vždy, určite dostatok vody, ale nerýpal som v tom teda viac. Už dlhšiu dobu je nevýrečný. Zavše sa zalíška, ale asi len keď je hladný. Či už po jedle alebo po lichôtkach. Odkedy ho vykastrovali, je akýsi apatický.

Aj on mi dal odporúčanie pozrieť si Teóriu tigra.

4* na ČSFD. Poučné, odporúčam všetkým. Ak si však na konci poviete len niečo v zmysle „aké sú hrozné tie ženy“, akoby ste to videli iba z polovice.

Následne som sa vznášal. Lepšie povedané, dokázal som sa odrážať od vzduchu, nie ignorovať gravitáciu. V snoch to dokážem už od nepamäti a poviem vám, hoci je vždy riadna fuška ukontrolovať to klesanie, nespomínam si doposiaľ na žiadne tvrdé dopadnutia. Akurát že tentoraz ma chceli kvôli tomu obviniť z plánovania politicky motivovaných atentátov. V snoch často utekám, pričom v skutočnosti už nemám veľmi pred čím.

Keď som sa zobudil, za oknom sa ich vznášalo mnoho. Nahor i nadol. Ktovie, ako prebieha ich výučba v oblakovej univerzite. Učia ich tam, ako sa správne vykryštalizovať, aby boli unikátne? Ako sa na seba správne poukladať, aby pod nohami príjemne vŕzgali? Ako čo najvernejšie napodobniť siluetu anjela?

A teraz sa musím opäť prebudiť. Z bdelého fantazírovania nad hravými nezmyslami. Do dospeláckeho života plného riešenia programátorských problémov a postupného napĺňania svojich cieľov.

 Denník
Komentuj
 fotka
piotra  6. 1. 2017 12:44
A aké sú (aktuálne) tie ciele?
 fotka
nicmanenapada  6. 1. 2017 13:24
@piotra tak napríklad podokončovať tú veľkú kopu rozrobených vecí
 fotka
antifunebracka  16. 1. 2017 16:36
Vieš, že najväčšia zaznamenaná vločka mala skoro 40 cm?
 fotka
nicmanenapada  16. 1. 2017 16:45
@antifunebracka nevedel, vďaka za cennú infošku
Napíš svoj komentár