Veľa rozmýšľam o tom, že skončím s pivovarením. Berie mi to hrozne veľa času, ktorý by sa určite dal využiť na rozumnejšie aktivity. Pravdepodobne k tomu ale tento rok ešte nedôjde, keďže som momentálne príliš nažhavený na blížiace sa domovaričské súťaže – od mája do augusta budú na Slovensku 4 a na každú z nich chcem poslať aspoň zo 2 pivá. Snáď popri tom ostane čas aj na vyskúšanie výroby iných fermentovaných nápojov.
Vlani som sa odhodlal k veľkému kroku – dal som si zoperovať zrak. A nedopadlo to ideálne. Som zvedavý, ako bude prebiehať reklamácia...

Vlani som zistil, že mám alergiu na sóju. Dosť smutný fakt, keďže som dosť zvýšil jej príjem na úkor mäsa. Hoci tofu som si nezamiloval, sójové kocky a tempeh sú láska. Mojím veľkým cieľom tento rok je teda vyskúšať výrobu tempehu z cíceru.
Návšteva rodiny, ktorú som dávno nevidel, má vysokú prioritu. Jednej starkej zistili parkinsona. Jeden bratranec mal teraz svadbu a ani ma nepozval. A teta, u ktorej som strávil veľkú časť detstva, má rakovinu a ja ani neviem, ako sa jej darí. Mám čo dobiehať.
Vlani som si splnil kopu turistických cieľov, z ktorých mnohé boli už roky opakovane plánované a odkladané. Snáď tento rok dotiahnem aj posledné plány tohto druhu. Prioritu má výlet do poľských Tatier, v rámci ktorého chcem dať Orliu prť, Hrubý štít (pre mňa posledný turisticky dostupný slovenský štít, na ktorom som ešte nebol) a Rysy z poľskej strany. Ďalej hrebeňovka Čergov + Busov a hrebeňovka Nízkych Tatier. K tomu ešte nejaké prespávačky v útulniach a budem spokojný.

Prvýkrát by som chcel svoje narodeniny osláviť na horskej chate v spojení s turistikou. Možno opäť raz skúsim nejakú stovku (po troch úspešných Trnavských by možno nebola odveci konečne nejaká iná). Možno sa sám vyberiem na nejakú týždňovku, poriadne si prevetrať hlavu a popremýšľať o živote.
Vlani som začal trochu viac behať. Asi mi trochu pomohlo aj to, že som si nainštaloval Stravu a motivuje ma sledovanie kamarátov a známych. Pomaly sa blížim k polmaratónovej vzdialenosti – to som si síce zaumienil stihnúť ešte do tridsiatky, čo nevyšlo, ale stále radšej neskoro než nikdy.
Vlani som si splnil kopu koncertných snov, takže mi už toho veľa neostalo. Lístky na Lumineers sú kúpené. Ešte zvažujem, kam ísť na Foals – pôvodne som chcel spojiť ich koncert s výletom do Škótska, ale, bohužiaľ, tam je to beznádejne vypredané. Možno preto skončím na Grape.

 Blog
Komentuj
 
 fotka
varlatan  11. 1. 2023 14:35
kde si bol na operaciu oci?
 
 fotka
nicmanenapada  11. 1. 2023 15:11
@varlatan iClinic
 
 fotka
tequila  11. 1. 2023 17:02
Fuu to bola veľka chyba. Ako veľmi ti to zhoršili?
Napíš svoj komentár