Výnimočne vstávam v sobotu z postele až v neskoré dopoludnie. Upršaný týždeň skrížil cestu pravidelnému víkendovému rande s horami. Vôbec si tým však nenechávam kaziť náladu, mám predsa za sebou rok prešpikovaný skvelými zážitkami. Vďaka tomu je aj jeden lenivejší deň vlastne výnimočným. A aspoň môžem rekapitulovať.
Colours of Ostrava, Grape a Pohoda, na ktorej som opäť dobrovoľníčil, predstavujú jediné letné víkendy, ktoré som nestrávil v prírode.

Ak sa nepodaril výlet na Island či do Nórska, vrcholom roka je výlet po Slovinsku, kde som výstupom na Triglav prepísal svoj výškový rekord. V tesnom závese sekunduje absolvovanie Gerlachovského štítu. Prechod Roháčmi bol ďalší splnený sen. 

Voľne dostupné tatranské štíty. Hrebeňovka Nízkych Tatier. Prechod Veporskými vrchmi. Krížom-krážom pochodený Slovenský raj. Detto novohradské geoparky. Absolvované všetky slovenské ferraty. Konečne vyšla aj tá Babia hora, na ktorú som sa chystal už roky...
Možno mám priateľku. Možno bola na týchto cestách po mojom boku. A možno svoj voľný čas napĺňala niečím zmysluplnejším a z týchto ciest som sa k nej s radosťou vracal. Možno spolu chodievame na kurzy spoločenského tanca, alebo robíme iné veci, ktoré boli pre mňa ešte nie tak dávno len ťažko predstaviteľné. Možno máme spolu kapelu, alebo amatérske divadlo. Určite ma ale podporuje v písaní a dáva mi cennú kritiku ku všetkému, čo jej dám prečítať. Možno so mnou varieva pivo. Možno jej pivo nechutí, ale nadchla sa pre moju záľubu v experimentovaní s kvasením a vynájdeme spoločne nový super nápoj, s ktorým prerazíme. Určite však trávime veľa času so svojimi priateľmi.

A možno som naopak stále nezadaný, lebo sa mi nedarí nájsť pravú lásku a o iné nemám záujem.

V každom prípade som sám vnútorne motivovaný byť konečne niekomu plnohodnotným partnerom v dospelom vzťahu, rovnako ako som vyrovnaný so samotou.
O mesiac nám končí nájom a zároveň sa napĺňa cieľ ostať v aktuálnej robote aspoň dva roky. Možno sa v tomto roku stal zázrak a zlepšili sa podmienky vo verejnej správe. Ale pravdepodobnejšie je, že sa obzerám po lepšej práci, lebo absencia možnosti kariérneho rastu ma desí len o čosi menej, ako absencia rastu osobného. V hľadáčiku je Praha, Brno, ale stále aj Bratislava. Tá má dokonca mierne navrch, keďže ma neteší predstava dať zbohom kvízu, ktorý tu už skoro rok organizujem. Stojím teda pred veľkým rozhodnutím.
V každom prípade, naužíval som si už dosť, a preto váham, či riešiť prípravu na budúcoročný Mont Blanc, kam som bol prizvaný. Možno si medzičasom dokážem zodpovedať otázku, aký zmysel chcem dať svojmu životu a budem sa zameriavať na to – možno si totiž spomeniem na to, ako som sa v jednu novembrovú nedeľu zobudil po párty a od prvého momentu mi v hlavne veľmi nepríjemne rezonovala otázka: aký zmysel má môj život, keď nerobím nič preto, aby som tu po sebe zanechal niečo hodnotné?

 Úvaha
Komentuj
 fotka
vreskot000  26. 11. 2017 22:06
Prajem ti vela uspechov a nech sa ti dari.
 fotka
nicmanenapada  27. 11. 2017 09:04
@vreskot000 vďaka
 fotka
pijemzelenycaj  30. 11. 2017 21:55
Napíš svoj komentár