Nikdy si nezačínaj s niekým, s kým to nemyslíš vážne. Osamelosť či potreba zabudnúť na niekoho nie sú postačujúcim dôvodom, ani ospravedlnením. A dočasné veci vedia akurát tak napáchať viac škody než prospechu – pravdepodobnosť, že na konci budú obaja v pohode, je blízka nule.

Neinvestuj energiu do ľudí, pre ktorých predstavuješ len príležitosť posťažovať sa či zdroj pozornosti pre ich osobný lepší pocit. Ak naopak venuje tebe niekto nadmieru pozornosti a ty cítiš, že nezapadáš do jeho sveta, pekne sa s ním o tom porozprávaj.

A vôbec, nauč sa vedieť riešiť veci diplomatickejšie.

Nie však za cenu úprimnosti. Odmietnutie pozvania z dôvodu, že chce byť človek sám, je úplne normálna vec. Veď čas strávený sám so sebou môže byť rovnako zmysluplne stráveným časom. Sám by si neveril, čo za zaujímavé veci sa ešte môžeš naučiť a čo všetko môžeš zažiť a dokázať, keď nebudeš stále všetko len odkladať. Len tá úprimnosť musí fungovať aj voči sebe samému – treba si vedieť určiť priority.

Všímaj si viac svoje okolie, napríklad namiesto neustáleho strácania sa vo vlastných myšlienkach. Život vo vlastnej hlave sa nikdy nevyrovná tomu, ktorý sa dá objaviť mimo neho.

Buď k ľuďom zdvorilý, aj keby váš stret v časopriestore bol len okamihom. Dobrý pocit možno vzbudiť aj v človeku neznámom. Sám som bol toho obeťou už neraz.

Vykračuj zo svojej komfortnej zóny: uč sa veci, z ktorých si frustrovaný, že ich neovládaš; podnikaj veci, o ktorých si myslíš, že na ne nemáš. Lepšie prehrať než ani neskúsiť.

A staraj sa viac o svoje zdravie. Keď si uvedomíš, koľko je toho na svete úžasného, ale oddeľuje ťa od toho nemohúcnosť, budeš z toho skutočne nešťastný.

 Úvaha
Komentuj
 fotka
pubertslatinocelny  6. 5. 2019 21:57
Surfrock opúšťa Birdz, ale tento blog nám dáva cenné zrnká múdrosti.

(Viem, že to znie ako výsmech, ale ten kúsok o surfrockovi si odmysli a ostatok som myslel vážne - sú to dobré rady a postrehy)
 fotka
nicmanenapada  6. 5. 2019 22:13
@pubertslatinocelny v pohode, Peťko, ja sa poteším vždy každému tvojmu komentáru.
 fotka
primitiv  6. 5. 2019 22:31
Svojmu by som odkázal: Vyjeb sa na to Tu nejde o to, že sa nesnažíš. Tu ide o to, že aj keď sa snažíš, proste nie si v ničom dosť dobrý.
 fotka
dollish  10. 5. 2019 21:28
A mozno keby si to povedal svojmu mladsiemu ja, tak by si to spravil aj tak, lebo by si si nevedel predstavit nasledky
 fotka
antifunebracka  1. 7. 2019 01:05
Som do teba
Napíš svoj komentár