

kalibrujem
12 komentov
1
3kratadost
28. 5.mája 2026 21:30
Podla mna to uz bude rovne, sefe
5
@3kratadost @1 rovnejsie, ako bolo. neveril by si, aka sracka je kupit vodovahu, co vodovahuje. jedno v akej cenovej relacii, trz som vracal solu najvyssiu radu v schachermayeri, ze mi pride nova... budem ich vracat pokial nebudem spoko fakt musis ist kamenny obchod a vyberat. Tato zlta sa ukazala tiez napicu, asi som ju zabil pri nejakej preprave, alebo pristupil, alebo co. Som rozmyslal, co s nou, ci ju rozjebat a urobit z nej dekoraciu, alebo ju niekde nastrazit ako pascu pre pripadneho prisvojitela. z karmickych dovodov vyhrala prva moznost.
6
8
Veril by som (Ne)kvalita toho, co tu dnes dostat kupit, nepozna hranice. Hadam, ze tu ti nepomozu ani tie laserove samovyvazovacie zazraky. Raz som mal pozicany jeden Hilti, bol som z neho celkom nadseny. Ale cim viac rozmyslam, tym viac mi je jasne, ze pri tvojom pouziti to nedokaze nahradit fyzicku vodovahu.
9
Aj ked... Nedokazu? Nie som si teraz isty, prisaham bohu. Ale ked to das na tripod, tak minimalne pri montaziach to nahradi vodovahu, nie?
10
@3kratadost @9 ha! laser pouzivam furt. ale su chvile, ked potrebujes vodovahu.
no a laser je kapitola sama o sebe. to mam teraz v plane ist nejaky nalozeny kupit. mam profi bosch zeleny a je nakkt. resp na moje pouzitie je slaby. tam mas problem, ze napr merias zvislu rovinu(to je 90%mojho pouzitia), mas ho polozeny na zemi pred skrinou a dole mas ciariu rozpitu 2mm siroku prvych 50cm a hore je tenucky pasik. akoze viem aj tak robit, uz vies po case, ze co a jak, ale stale hladam laser s brutal optikou, co to nerobi. vraj leica by to mala vediet, nuz pojdem testovat, ked budem mat cas najblizsie. zas 5 kil minus
btw, tripod je kktina, to ti odfotim jak to riesim.
no a laser je kapitola sama o sebe. to mam teraz v plane ist nejaky nalozeny kupit. mam profi bosch zeleny a je nakkt. resp na moje pouzitie je slaby. tam mas problem, ze napr merias zvislu rovinu(to je 90%mojho pouzitia), mas ho polozeny na zemi pred skrinou a dole mas ciariu rozpitu 2mm siroku prvych 50cm a hore je tenucky pasik. akoze viem aj tak robit, uz vies po case, ze co a jak, ale stale hladam laser s brutal optikou, co to nerobi. vraj leica by to mala vediet, nuz pojdem testovat, ked budem mat cas najblizsie. zas 5 kil minus
btw, tripod je kktina, to ti odfotim jak to riesim.
11
Ten Hilti nemal ziaden z tychto problemov. Bola to vysoka rada, pozicany zo stavebnej firmy, ktora ho pouzivala aj vonku za bieleho dna, cize na akykolvek interier bol dozaista dost silny Ale cenovo to bude v tisicoch.
Leica alebo Fluke, no. Leica bude mat asi lepsiu optiku, kedze sa na to specializuju.
Este Zeiss robi dobru optiku, ale nerobia laser. A ani som nenasiel, ze by od nich optiku kupoval nejaky iny vyrobca.
Leica alebo Fluke, no. Leica bude mat asi lepsiu optiku, kedze sa na to specializuju.
Este Zeiss robi dobru optiku, ale nerobia laser. A ani som nenasiel, ze by od nich optiku kupoval nejaky iny vyrobca.
12
Vôbec netuším, o čom tu hovorite Ale asi ma to ani nezaujíma. Idem si čítať knihu.

Napíš svoj komentár
-
1 Teraz rozmýšľam, že kúpim tieto,... -
2 Tak napríklad aj medzi týmito sa... - 3
Obrázok od Kobra - 4
Obrázok od Mariquittka
-
1 Posledná fotka z večera, asi... -
2 Who diz boiii -
3 Ja a moje dva tony -
4 Zo 4, 5 hodinového čakania v... -
5 ❀ aj po 30ke môžem byť... - 6
Obrázok od Thunderstorm -
7 Toto mi velmi pripomina niekoho :) -
8 @Tequila kamo , dnes som... -
9 FB stranka europskej komisie je konzistentne... -
10 Miticka stale ziarli na moje nechtiky?...

1 So spawnikom na bring me the...
2 Pan Andrew Tate so svojim bratom...
Obrázok od Lostinthedark