

Som len na zaciatku ale opis Lučenca z r 1938 ma dostal najmä preto že som tam 4 roky bola denne.
12 komentov
1
laynde
30. 3.marca 2017 20:44
túto knihu mam prečítanú, hoci sa čítala ťažko, je veľmi dobre napísaná a nejde od nej odtrhnúť oči
2
Toto by ma dosť zaujímalo, ukladám. Moja stará mama prežila v tej oblasti detstvo a do školy začala chodiť do lučenca v r. '47. Mám to tam celkom rád, dneska je to stále také veľmi eklekticky vystavané miesto a aj demograficky zaujímavé, takže som fakt zvedavý na to. O zážitkoch preživších Holokaustu sa číta veľmi ťažko, ale je to dnes o to viac potrebné praktizovať s tým, ako sa zas objavujú rôzni konšpirátori a popierači.
6
tiez som precitala citala sa mi velmi dobre, precitala som ju za den, nevedela som sa od nej odtrhnut. a musim konstatovat, ze hlavna hrdinka mala obrovske stastie (v nestasti)
7
Vcera som to zacala citat a dala som asi dve kapitoly, ked sa to da nazvat kapitolami a hej.. chcelo sa plakat. Ale nepaci sa mi ako je napisana su tam take drobne caste semanticke chyby ktore mi vadia
8
@thrwtchr aj ja mam velmi rada to mesto a často tam chodím, no po prečítaní tejto knihy sa asi uz nikdy nebudem pozerať tak ako pred tým. Zdá sa mo to také neuveriteľné vsetko to co je v tej knihe, no bohuzial to nieje len vymysel fantazie autora. Určite si ju prečítaj
9
@ye6xncvl sú, asi vsetci co citali si to vsimli a aj keď uznávam že v knihe tohto typu, aj vseobecne v knihach by take chyby byt nemali, no neodradilo ma to od citania.Proste sa nad tym nezamyslaj a prezi ten pribeh s nou
10
v ktorom roku ju transportovali?lebo Lučenec vtedy patril do Maďarska
11
@hetfield ved prave v r. 38 sa priclenil a 1944 ju transportovali. Zo slovenska transportovali už skôr.

Napíš svoj komentár
- 1
Obrázok od Kobra -
2 Spomíname ♡ - 3
Obrázok od Kobra -
4 Shalom !!! - 5
Obrázok od Kobra -
6 Exekutorsky art -
7 Mačacia śavāsana - 8
Obrázok od Kobra -
9 It's that time again... toto... - 10
Obrázok od Kobra
-
1 Teraz rozmýšľam, že kúpim tieto,... -
2 Pozdravujeme z Nórska -
3 @Tequila kamo , dnes som... -
4 Toto mi velmi pripomina niekoho :) -
5 Miticka stale ziarli na moje nechtiky?... -
6 Tak napríklad aj medzi týmito sa... -
7 Z môjho prvého shibabri festivalu. ... -
8 Aký je váš postoj k manželstvu? - 9
Obrázok od Kobra -
10 Oficiálne som znovuzahájila svoje malomestské občianstvo...

1 Semester skončil, čas venovať sa......
2 Nenamaľovaná a strapatá
3 Vitaj doma ♥