

poviedky z kuchyne - krokety z koreňovej zeleniny, čierna ryža s hubami a kukuricou
10 komentov
1
artusios
26. 12.decembra 2014 11:56
:happy:
2
čierna ryža? to taku normalne predavaju či si si ju nejak "vyrobil"??
4
@artusios thanky, odkážem
@vamperzz @forte je to taká odroda.dá sa zakúpiť napríklad v špecializovaných (indických, bio) obchodíkoch/zdravkách.
jesto ešte aj divoká "ryža", kt. je tiež čierna a dá sa dosť dobre.spracúvať i zasurova : )
prípadne to niektorí očierňujú atramentom z vačku kalamára, whatever suits ya
@vamperzz @forte je to taká odroda.dá sa zakúpiť napríklad v špecializovaných (indických, bio) obchodíkoch/zdravkách.
jesto ešte aj divoká "ryža", kt. je tiež čierna a dá sa dosť dobre.spracúvať i zasurova : )
prípadne to niektorí očierňujú atramentom z vačku kalamára, whatever suits ya
5
Food blogging? Dúfam, že ti to príde efektívne
Čierna ryža sa už nejaký ten rok teší popularite medzi členmi tvojej biorodiny, ako si tam všímam.
A ak by chcel niekedy niekto náhodou šetriť čas a sily, tak by v tomto prípade mohol použiť "veselé guličky" namiesto "krokety z koreňovej zeleniny"; teda aspoň mne sa zdajú byť veselými a gulatými.
Čierna ryža sa už nejaký ten rok teší popularite medzi členmi tvojej biorodiny, ako si tam všímam.
A ak by chcel niekedy niekto náhodou šetriť čas a sily, tak by v tomto prípade mohol použiť "veselé guličky" namiesto "krokety z koreňovej zeleniny"; teda aspoň mne sa zdajú byť veselými a gulatými.
6
@damaris no, tak trochu aj reagujem, narážam na udalosti tuná z posledných pár dní. .D
skúšam taký svoj hybridný prístup, ale nič špeciálne tým zdieľaním všakovakých obrázkov nesledujem
"(...)ako si tam všímam" -- naozaj?
asi nás na tom fascinuje tá temnota (hltať tmu je dosť metal), hehe
a hej, rozumiem, nie sú to vlastne ani krokety, ba ani nič podobné tempure
- možno sa ti to len zdá preto, že ich vzhľad ostro kontrastuje s tou smutnou amorfnou hmotou ryže.
skúšam taký svoj hybridný prístup, ale nič špeciálne tým zdieľaním všakovakých obrázkov nesledujem
"(...)ako si tam všímam" -- naozaj?
asi nás na tom fascinuje tá temnota (hltať tmu je dosť metal), hehe
a hej, rozumiem, nie sú to vlastne ani krokety, ba ani nič podobné tempure
- možno sa ti to len zdá preto, že ich vzhľad ostro kontrastuje s tou smutnou amorfnou hmotou ryže.
7
by ma zaujímalo inak, či by aj táto ryža zožltla, keby bolo v nej kari
by ma zaujímalo inak, či by aj táto ryža zožltla, keby bolo v nej kari
10
@Eutanazia už som dačo takieho tuším robil; na tej samotnej ryži by to asi trochu vidieť bolo, ale hlavne by poriadne farbila tanier/kontaktné povrchy a to je teda dosť fajný efekt, vďaka za inspo

Napíš svoj komentár
-
1 Pozdravujeme z Nórska -
2 Oficiálne som znovuzahájila svoje malomestské občianstvo... - 3
Obrázok od Kobra -
4 Spomíname ♡ - 5
Obrázok od Kobra - 6
Obrázok od Kobra -
7 Shalom !!! -
8 Mačacia śavāsana -
9 Jakoze tato predpoved je strasne volaco,... -
10 It's that time again... toto...
-
1 Teraz rozmýšľam, že kúpim tieto,... -
2 Zo 4, 5 hodinového čakania v... -
3 @Tequila kamo , dnes som... -
4 Toto mi velmi pripomina niekoho :) -
5 Tak napríklad aj medzi týmito sa... -
6 Miticka stale ziarli na moje nechtiky?... -
7 Z môjho prvého shibabri festivalu. ... - 8
Obrázok od Kobra -
9 Aký je váš postoj k manželstvu? -
10 Moja buchta !!... Carice sa...


1 Exekutorsky art
Obrázok od Kobra
Obrázok od Kobra