

Paleo vegan yo
10 komentov
1
strangelove
28. 1.januára 2016 11:58
čakala som že to skončí tak že ten paleo vyzerajuci začne ješť orechy alebo čo aj tie sú paleo nie ?
2
@strangelove Pravdaže.
Paleo ako stravovací smer je aj tak novodobý výmysel, v paleolite sa na rôznych územiach planéty stravovali ľudia rôzne.
Jedli proste to, čo mali k dispozícii.
Temer všetko jedlo, kt. dnes konzumujeme, prešlo šľachtením a inými úpravami, aby bolo pre ľudské telo znesiteľnejšie a aby nám chutilo.
Napríklad aj také mandle, broskyne sú výsledkom týchto úprav, pochádzajú ale z jedného stromu samozrejme. : )
Paleo ako stravovací smer je aj tak novodobý výmysel, v paleolite sa na rôznych územiach planéty stravovali ľudia rôzne.
Jedli proste to, čo mali k dispozícii.
Temer všetko jedlo, kt. dnes konzumujeme, prešlo šľachtením a inými úpravami, aby bolo pre ľudské telo znesiteľnejšie a aby nám chutilo.
Napríklad aj také mandle, broskyne sú výsledkom týchto úprav, pochádzajú ale z jedného stromu samozrejme. : )
3
Ako dobre, že raw strava či breathariánstvo nie sú novodobý výmysel!
4
6
@antifunebracka Neviem, nakoľko som teraz vedľa v interpretovaní komentáru @3 , no nech je tam intenzita sarkazmu akákoľvek, myseľ mi vraví, že surová strava musí byť stará ako ľudstvo samotné – keď sa ešte nevedelo narábať s ohňom, naparovať hrášok či piecť koláčiky sa dalo asi iba sporadicky
A breathariánstvo bude najskôr dosť nadčasová a nadkultúrna záležitosť, v písanej histórii ľudstva je o tom možné nájsť zmienky napríklad už v dávnej Číne – viď taoistický koncept zvaný Bigu
A breathariánstvo bude najskôr dosť nadčasová a nadkultúrna záležitosť, v písanej histórii ľudstva je o tom možné nájsť zmienky napríklad už v dávnej Číne – viď taoistický koncept zvaný Bigu
7
@alpynus Aj paleo strava je podľa mňa stará ako ľudstvo samotné Samotné jedenie mäsa je staré ako ľudstvo samotné Ak namietneš, že v paleolite sa ľudia stravovali inak ako dnešní ľudia snažiaci sa žiť podľa paleodiéty, ja ti o2tím, že v časoch jedenia surovej stravy zas boli ľudia inakšie biologicky vybavení, než sú dnes. Paleo - vegáni 1:1. V dávnej Číne možno nájsť aj zmienky o drakoch a tiež si nemyslím, že viera v nich by bola bohvieako nadčasová.
8
@antifunebracka Nie som expert na paleolit a ani na drakov v Číne; len som si sem prišiel vyjadriť sa k @3 , že surová strava podľa mňa nie je výmyslom moderného človeka, pretože už tí dávni ľudia, ktorí nevedeli vzkriesiť oheň, sa nutne museli stravovať surovou stravou a že ani breathariánstvo nie je výmyslom moderného človeka, pretože v písanej histórii je o ňom možné nájsť zmienky napríklad v spomínanej taostickej tradícii, ktorá je niekoľko tisíc rokov stará

Napíš svoj komentár
-
1 Pozdravujeme z Nórska -
2 Oficiálne som znovuzahájila svoje malomestské občianstvo... - 3
Obrázok od Kobra -
4 Spomíname ♡ - 5
Obrázok od Kobra - 6
Obrázok od Kobra -
7 Shalom !!! -
8 Mačacia śavāsana -
9 Jakoze tato predpoved je strasne volaco,... -
10 It's that time again... toto...
-
1 Teraz rozmýšľam, že kúpim tieto,... -
2 Zo 4, 5 hodinového čakania v... -
3 @Tequila kamo , dnes som... -
4 Toto mi velmi pripomina niekoho :) -
5 Tak napríklad aj medzi týmito sa... -
6 Miticka stale ziarli na moje nechtiky?... -
7 Z môjho prvého shibabri festivalu. ... - 8
Obrázok od Kobra -
9 Aký je váš postoj k manželstvu? -
10 Moja buchta !!... Carice sa...

1 Exekutorsky art
Obrázok od Kobra
Obrázok od Kobra