" ale ty tomu nerozumieš, musíme dokončiť na dome plot, dlažbu okolo bazén a strechu. Niesu peniažky..." 
Stále sa stretávam stým že niekto bude šťastní " až keď niečo dosiahne a dokončí" "Som s mužom už piaty rok a je to stereotyp. Stále niečo na dome práca atď. Treba zveľaďovať" 

Snažím sa ľudom vysvetliť svoj princíp 10P. Spýtať sa otázku prečo..

Desaťkrát položenou otázkou prečo sa niekedy vyrieši kopu vecí. Pri piatom prečo sa jej začínam pýtať, prečo keď chcú aby sa mali deti kde na záhrade hrať musia používať tak drahé veci. Prečo mate ledkové svetlá v stlpkoch na skalke. Prečo tam máte vobec  skalku? Prečo v nej je fontánka? Prečo máte chodník robený z kamena za 60e/m2 ?    

Zobral som ju na kamarátov dvor, ktorý tam mal len prírodné a lacne veci. Altánok, bazenik peknú trávu a ovocný sad. Tie stromy dodávali viac energie ako led svetlá do skalky...

altán úplne obyčajný dotvorený starožitnosťami z povaly. Koho zaujímalo že z vonkajšieho rohu už opadávala trocha omietky?  Stále nám treba kúpiť nejaké veci, ale naozaj je nám ich treba? 
"Až keď zariadime novú kuchyňu pôjdeme na dovolenku a až potom budeme stastní" 


A keď chceme niečo zmeniť máme len samé výhovorky. Na výhovorky platí to isté pravidlo.


Stále plánujeme vo svojej hlave, ako sa niekomu sopravedlníme ako spravíme toto a tamto. Ale pokial nemáme činy ostáva to v našej hlave. dobré myšlienky z nás nerobia dobrého človeka. Ale až skutky... 

Nezabúdajte žiť, je to jednoduché, my sme tu nato aby sme vraveli čo je IN. 


PS: áno určite budete mať výhrady, každý sme iný každého naplna niečo iné, len sa potom neťažujte. A ked sa už sťažujete pýtajte sa 10x prečo.
ďakujem že aj chápete to že nerozoberám tento svoj svetonázor do podrobna, ak budem mať náladu môžme o tom diskutovať  


 Blog
Komentuj
 fotka
trishe  3. 7. 2017 21:53
Som rada ze nezijem tymto unahlenym sposobom ala "az potom" lebo by som vtom pripade nebola stastna nikdy ale ano mas pravdu
 fotka
kuko1965  4. 7. 2017 00:24
Už chápem prečo sa rómovia z osád uprostred špiny tak šťastne usmievajú.
Ale vážne. Pochopil som. Dobrý článok.
 fotka
klidopido  5. 7. 2017 05:29
Až potom budem happy, keď umriem, lebo mi poslednou dobou uteká čas pomedzi prsty, kvôli práci a tomu čomu chcem. Sekol som z prácou. Od 1.8. budem mať pokoj a všetci na mňa kukajú, čo chcem robiť. Mám na háku, lebo som si našetril a pár dní zvládnem a myslím si, že roboty je dosť. Potrebujem zmenu.

A tak.
 fotka
paria333  6. 7. 2017 07:50
@klidopido držím palce fakt

Treba pocestovať zúčastniť sa nejakých workshiopow a nejaka super práca sa nájde Kľudne vyskúšať aj nejakú dobrovolčinu...

Treba isť tam kde ta to tahá, no netreba sa flákať
 fotka
klidopido  6. 7. 2017 07:56
@paria333 príde mi to hrozne vtipné, čo si napísala. above that. Above that. Moje dobrovoľníčenie skončilo, tak že robím na festivale a ešte ma najnovšie ťahajú na ďalšie robiť to isté. Takže kúsok ďalej.

Ale potrebujem zmenu.
 fotka
paria333  6. 7. 2017 08:11
@klidopido asi blbé dobrovolníčenie
 fotka
klidopido  6. 7. 2017 10:12
@paria333 keď som postúpil z dobrovoľníčenia na prácu a stále ma tam chcú tak je to cajk. Lebo platia. Ale idem na jeden dobrovoľníčiť, ale tiež ma tam tento rok volajú. A ja chcem len spať. Proste spať!
Napíš svoj komentár