Bol lenivý sobotnajší deň.

Tibor prezývaný tiež Tajfún sedel v kresle pil pivo a počúval na reprákoch nejakú rockovú kapelu. Bol to chudší mladý chalan s dlhými vlasmi až po plecia oblečený v neformálnom bielom tričku a v čiernych teplákových kraťasoch. Ponorený vo svojich myšlienkach zacíti nejaké vyrušenie atak stíšil hudbu a začal načúvať. Niekto zvoní.

,Hmm no kdo to môže byť “ pomyslel si. Vstal s kresla pivo položil na stôl a išiel na chodbu otvoriť dvere.

,,Ding dong ding dong“ ozývalo sa na chodbe.

,Ale ved už idem bohá čo vás slniečko spaľuje ?“ zažartoval si cestou na chodbu Tajfún.

Vonku stál jeho nie o moc starší kamarát tučko s bruchom ako tehuľka ktorá je asi v šiestom alebo siedmom mesiaci. Vystrihaný do hola oblečený v modrom tričku, džínoch a v teniskách od Hilfigera. Jednú ruku mal v sádre a v druhej držal fľašu vodky.

,,Aaaaa to si ty Martin serúús pod dalej vidím že máš zosebou aj spoločníčku.“

„Čau, no mám.“

Spoločne sa dopravili do Tajfunovej izby.

„Dáš si pivo“ ? spýtal sa Tajfún Martina.

,,Kedy som ja naposledy nechcel pivo.“

,,Máš pravdu hlúpa otázka to vieš ja som sa len tak zo slušnosti spýtal.“

Tajfún zbehol do kuchyňe vytiahol dve pivá s chladničky a zobral s kuchynskej skrinky aj dva poldecáky.

Dorazil do izby podal Martinovi pivo položil poldecáky na stôl dopil svoje staré pivo sadol si na kreslo a otvoril si druhé pivo odpil si zneho pridal trošku hlasitosti na reprákoch a chvíľu bol ticho čakajúc čo povie Martin.

,,Zase počúvaš tie gitarové pičoviny.“ zabrdol Martin.

,,Je to stále lepšie ako tie tvoje diskotékové kokotiny tipu reggaeton a podobné ktoré sú mimochodom vkuse otom istom ženy, drogy, chlast užívanie si večernej chvíli akoby bola posledná.“ Tajfún sa nachvílu odmlčal a vzápätí zase dodal. ,,Podme sa všetci jebať.“

Obidvaja chalani sa zasmiali.

,,Mňa to baví.“ povedal Martin.


,,A mňa zase bavia tieto gitarové pičoviny.“ zareagoval Tajfún.

,,A čo inak jak sa máš“? začal zase Martin.

,,Ále čo ti poviem jak na húpačke raz tak a raz tak...život je zložený s atómov,molekúl,impoluzov a určitej nekonečnej energie a zo stupídnych kecov Boha s Ježišom sediacich na oblakoch pri pive a baviac sa na jednom stupídnom dni ked stvorili človeka“

,,Aha a koľko piva si dneska už vypil ?“

,,Neviem ti povedať pät alebo šest dneska som moc nejedol tak to pijem skoro na prázdny žalúdok tak už mám trošku v hlave.“

,,Pekne pekne“ povedal Martin.

,,Boh je arogantný morbídny kokot.“

,,Máš recht no a čo ty jako sa máš vidím že máš nejakú ujmu na zdraví stavím sa že sa ti to stalo keď si bol najebaný.“

,,Noo áno uhádol si vyjebal som sa na schodisku otvoríme už tú fľašu alebo sa naňu budeme pozerat“?!

,,Jéžiš si ty ale netrpezlivý no okej otvorme ju.“

Atak Tajfún a Martin debatovali o zlomeninách,nešťastných náhodách,životných trapasoch pili vodku zapíjali ju pivom až prišiel do debaty Martinov kamarát Denis.

,,Tomu chalaniskovi som pokazil dva možné zásuny“ pochválil sa s úsmevom Martin.

,,Ale nehovor a kedy sa to stalo prvýkrát“?

Išli sme spoločne na aute v jeden chladnejší čas a ja som si tam fajnovo uprdkával 15-20 minút kým to tá jeho baba nezistila. Ked to musí ísť von tak to nebudem v sebe dusiť. Čo ti poviem mal som na obed fazľovú polievku veľa chleba zemiakový šalát fajnové rezníky ktomu kávu a potom som našiel v chladničke včerajšiu pizzu tak som si ju ohrial v mikrovlnke.

,,Hmm no pekne si jak drvič odpadkov alebo jak miešačka na cement.“

,,Ja viem.“

,, Noo ale predsa pre pár desiatok prdov nemôžeš človeka odsúdit.“

,,Noo vieš ide oto že to nebolo všetko “ povedal Martin.

,, AHA “ povedal so zvýšeným tonom Tajfún. ,,Čo si spravil“ ?

Pili sme cestou v aute a mne jakosi začal ten chlast vyliezať na mozog. Ja som sedel vzadu Denis šoféroval a ona sedela na mieste spolujazdca. Bolo mi jakosi teplo spotil som sa tak som si dal dole tričko a zanedlho som ju začal obímat a zároveň chytať za cecky.

,,Mala ich ideálne kámo ani moc veľké ani moc malé také ideálne do rúčky.“ zasníval Martin.

,,Nuž ale poslala ma dopiče.“

,,Chápem“ odpovedal mu Tajfún.

Ale mne to nestačilo a zaútočil som naňu nižšie začo sa odula dala mi facku a povedala že ak sa oniečo ešte pokúsim že už nikdy somnou a Denisom už neprehovorí a pôjde preč.

Tak som sa nachvíľku stiahol ale za takých pät minút som sa tam začal vzadu nudiť a…...Martin sa odmlčal a potom povedal.

,,A začal som si ho tam honiť.“

,No si my ty ale riadny kus primitíva“ odpovedal mu Tajfún.

Ja viem no vskratke zistila to a bolo po výlete išli sme naspät nafackovala nám obom vynadala nám do kokotov atak a potom Denis somnou neprehovoril celý mesiac až do minulého týždna.

,,Tipujem že vtedy si Denisovi tiež pokazil zásun.“

Tak tak noo mali sme sa stretnúť v podniku pri jednom malom mestečku. Meškala tak som si dal pivo a borovičku takto to pokračovalo po niekoľkých sériach až som si zistil že akosi mám dosť.

Ked prišla objednala si kofolu a začala strašne rýchlo hovoriť. Nevedel som naňu tak pohotovo reagovať tak sa bavila hlavne s Denisom. Ja som povedal len nejaké krátke vety. Vetšinu času som sa len tak nad ich och rozhovormi rozpýval usmieval sa naňu červený ako paprička ma tam totálne ignorovala. Tak tam kecajú keď Denis navrhne že či sa nepôjdeme prejsť a ona súhlasila tak sme išli pri potôčik keď mi Denis zrazu dá krabičku cigariet a hovorí že mám íst na desať minútovú cigaretovú pauzu.

,,A hádaj čo ? Nešiel som tak som tam snimi bol usmieval sa a občas niečo povedal…..ked nemôžem jebať ja tak nebude nikto a bodka“!

Po tej vete sa Tajfún rozosmial a povedal mu.

,,Ty si hrozný kazišuk vieš to“?

,,Ja viem noo nemáš nejaké čipsy“?

 Blog
Komentuj
 fotka
mix  3. 8. 2020 10:42
Toxicky clovek, v mojom zivote by uz nebol.
Napíš svoj komentár