Bol to už nejaky čas čo aktívne udržiavali kontakt. Vymenili si názory na aktuálne témy, alebo sa bavili o tom aký mali deň. Bol dni, keď správy, ktoré obsahovali v priemere 1.35 smajlíka na textovku, pretrvávali až do neskorých nočných hodín.


Tie sa ale striedali. Raz zaspávala s hrejivým pocitom po tom aku ju pobavil vtip, či pocit, kedy nevedela, či to nebola náhodou posledná správa a neskončí po zvyšok noci ghostnutá vo svojej izbe, v ktorej sa budú pohybovať iba tiene chladnéj noci.

Z postele ju v noci o 4:35 GMT vytrhli hlasité zvuky. Tiene v izbe sa pohli, zdvihol sa vietor, mačky vonku sa prestali páriť, prichádzala búrka. O to viac sa skryla pod paplón. Najskôr svetlo a potom hlasitý blesk. Vedela, že búrka sa blíži ale v jej blízkosti nebol nikto, kto by ju bol upokojil.

Kiežby mala v schránke Birtu nejakú správu, tá by ju upokojila. Alebo niečo viac.
Videla ho v diaľke. Vyzeral presne ako na fotkách. V hlave si premietala posledné konverzácie avšak nenabrala odvahu ísť ho osloviť. Keď však zmenil smer, narýchlo sa ukryla do obchodu s BIO cukrovinkami. Prešiel okolo... Aká škoda, že sme sa nestretli, píše po tom, ako sa bavili o svojom dni, možno sme boli od seba len niekoľko sto metrov, smajlík. Pomyslela si, keby len vie pravdu.
Búrka silnela, spustil sa silný dážď a na ulici prestali svietiť lampy. Zavládla úplna tma. Jeden blesk za druhým.


Ráno sa zobúdza a popravde ani nevie ako zaspala. Rozmýšľa nad svojim snom z noci. Bol to sen alebo sa to niekedy už stalo. Cítila zvláštny pocit. Skontrovala si správy ale žiadna nová nepribudla. Možno za to môže len nočná búrka, ktorá nenechala ľudí sa poriadne vyspať.

Po zvyšok dňa bola konverzácia bez odpovede.

A potom.
Opäť ho stretla. Avšak ubehlo 9 rokov. Vyzeral šťastne. Všetko nasvedčovalo tomu, že má priateľku, možno už aj manželku.

Zobudila sa, pritúlila k sebe Kiru a rozmýšľala nad tým aký divný sen sa jej opäť zdal. V skutočnosti sa však zobudila do reality. Roky ubehli a v skutočnosti nikdy nezistila, kto v skutočnosti bol.

 Pseudoblog
Komentuj
 
 fotka
kemuro  21. 4. 2022 20:25
Stávam sa followerom. Immediately yes
Napíš svoj komentár