

Obrázok bez popisu č.1088203
17 komentov
1
luc.ka
2. 8.augusta 2022 01:20
50%? ?♀️
8
@manutdman @6 nieje. To by bolo keby nebola veta ktoru som si najskor nevsimol "next ball from the same box"
16
@luc.ka @15 lebo ked uz si nahodne vytiahla jednu zlatu tak je vacsia sanca ze mas docinenia s tou zlato-zlatou krabicou nez so zlato-striebornou
strieborno-strieborna by tam ani nemusela byt alebo by ich tam mohlo byt rovno sto a nic by sa nezmenilo, ked bola prva zlata tak je 67% sanca ze to bolo zo zlato-zlatej krabice a aj druha teda bude zlata a len 33% ze to bolo zo zlato-striebornej
strieborno-strieborna by tam ani nemusela byt alebo by ich tam mohlo byt rovno sto a nic by sa nezmenilo, ked bola prva zlata tak je 67% sanca ze to bolo zo zlato-zlatej krabice a aj druha teda bude zlata a len 33% ze to bolo zo zlato-striebornej
17
Dakujem za vysvetlenie ? Nebudem tvrdit, ze tomu uplne rozumiem, tuto oblast matematiky som vzdy uprimne od srdiecka neznasala, lebo som nechapala, ako mi ma v zivote pomoct, ze sa nieco udeje s pravdepodobnostou 3% alebo 64%, ked tak ci tak v tejto chvili neviem, ci sa to udeje ?
Kazdopadne som to vnimala tak, ze ked uz idem tahat druhy krat, uz zacinam opat “od nuly” s vedomim, ze su len 2 moznosti, a nie ze do toho druheho tahu zasahuje nejakym sposobom aj ten predchadzajuci ? neviem, ci som sa vyjadrila zrozumitelne, ale je to v podstate jedno. V kombinatorike a pravdepodobnosti som rovnako mizerna, ako aj za skolskych cias ?
Kazdopadne som to vnimala tak, ze ked uz idem tahat druhy krat, uz zacinam opat “od nuly” s vedomim, ze su len 2 moznosti, a nie ze do toho druheho tahu zasahuje nejakym sposobom aj ten predchadzajuci ? neviem, ci som sa vyjadrila zrozumitelne, ale je to v podstate jedno. V kombinatorike a pravdepodobnosti som rovnako mizerna, ako aj za skolskych cias ?

Napíš svoj komentár
-
1 Pozdravujeme z Nórska -
2 Oficiálne som znovuzahájila svoje malomestské občianstvo... -
3 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! - 4
Obrázok od Kobra -
5 Spomíname ♡ - 6
Obrázok od Kobra - 7
Obrázok od Kobra -
8 Mačacia śavāsana -
9 Shalom !!! -
10 Jakoze tato predpoved je strasne volaco,...
-
1 Teraz rozmýšľam, že kúpim tieto,... -
2 Zo 4, 5 hodinového čakania v... -
3 @Tequila kamo , dnes som... -
4 Toto mi velmi pripomina niekoho :) -
5 Tak napríklad aj medzi týmito sa... -
6 Miticka stale ziarli na moje nechtiky?... -
7 Z môjho prvého shibabri festivalu. ... - 8
Obrázok od Kobra -
9 Aký je váš postoj k manželstvu? -
10 Moja buchta !!... Carice sa...

1 Exekutorsky art
Obrázok od Kobra
3 :d cute
Obrázok od Kobra
5 Na 90 percent to ma muž...