Neštudujem psychológiu ani žiadny odoborný predmet, ktorý by sa zaoberal ľudstvom a ľudskou povahou. Mojím učením je život samotný. Pozorujem ľudí ako na internete, tak aj v reálnom živote a robím z toho vlastné závery

Aby som nejako začal: V úvode už bolo napísané, že psychológiu a ani nič tomu podobné neštudujem, takže neočakávajte dokonalé a správne názory Iba ma proste baví skúmať ľudskú povahu.

Prejdime k téme. Každý z nás už výsmech určite zažil. Niektorí viac, niektorí menej. A prečo ho ľudia používajú? Skúmaním rôznych situácií na socialných sieťach, na rôznych fórach a aj v realite som prišiel k celkom jednoduchému záveru - každý jendotlivec sa snaží byť dokonalý. (bohužiaľ dokonalosť ako taká neexistuje, takže je to nedosiahnutelný cieľ)

Za tým ľudstvo ide, to je jeden z dôvodov ľudského života. Ale pohybuje sa to v rôznom meradle od mentálnej vyspelosti, cez rozmanitosť fantázie a kopu ďalších aspektov. Hlavným ľudským problémom je žiarlivosť. Poznáte ju určite všetci. Bojíte sa, že niekto bude lepší ako Vy, teda bližšie k dokonalosti. A v tej chvíli prichádza obrana. Začnete na druhom hľadať chyby, aby ste ho vo svojej mysli zrazili na zem, znižili ho na ceste k dokonalosti pod Vás. Takto sa ľudstvo predháňa celú svoju existenciu. Nikdy nikto nevyhrá ale v podstate je to súčasť vášho života. Byť lepší v škole ako niekto, mať lepšie zamestnanie ako niekto. Nebyť na úplnom konci. A niektorým ľuďom sa to nedarí. Nie sú úspešní v tom, v čom by chceli byť, teda prichádza zúfalá obrana. Tzv. chvílkový pocit dokonalosti a presne to je výsmech. Niekoho na chvílu zrazíte pod seba úrážkami a poznámkami o tom, v čom je dotyčný zlý. Bohužiaľ tento pocit netrvá dlho. A ľudia ho umocňujú tým, že na seba pútajú pozornosť. Čím hlúpejšie pútanie pozornosti, tým je človek zúfalejší. A vlastne v tú chvílu je človek, ktorý na Vás útoči posmeškami, zúfalejší než vy

A ako sa teda predním brániť? Stačí jednoduchá vec - dotyčného ignorujte a nijako nedávajte najavo, že vás jeho slová, či vôbec existencia rozrušila. Je to tažké, ale funguje to.

Dúfam, že vám moja teória pomohla, pobavila alebo poučila. (Beriem aj pripomienky pokiaľ tu bude nejaký psychológ)

 Úvaha
Komentuj
 fotka
paria333  4. 4. 2017 10:07
Nepovedal by som že je to o žiarlivosťi ale o EGU


Časom si proste zvykneš na ludí čo potrebujú byť neustále najlepší a dokazovať si

Ale to vobec nieje zlé, pokial si dokazuješ a snažíš sa byť najlepší v tvojom dajme tomu hobby alebo v jobe, je to v poriadku.


Problém nastáva vtedy keď potrebuješ byť najlepší aj pri pití piva vo všetkom.
 fotka
hagelslag  4. 4. 2017 18:51
@paria333 Napr. ja chcem byť najlepší v masovom komentovaní na birdzi a nič ma nezastaví....
 fotka
fatales  6. 4. 2017 16:49
Večný problém cholerikov ?
 fotka
yoss  9. 5. 2017 19:00
Presne tak, ignorácia je najúčinnejšia, aj keď oni to skúšajú viackrát, postupne ich to prestane baviť...
Napíš svoj komentár