Čo vám ako prvé napadne, keď sa povie slovo pentagram? Ak patríte medzi tých, ktorých napadne Satan, zlo, čarodejnice, ktoré vás prekľajú a podobné veci, tak má nechajte vám to vysvetliť

Pentagram má v skutočnosti viac významov:

Každý cíp predstavuje jeden živel - oheň, vodu, zem, vzduch a vesmírnu energiu.

Cípy tiež môžu znamenať obdobie života - narodenie, dozrievanie, dospelosť, staroba a smrť.

Alebo aj časť ľudského tela (to snaď rozpisovať nemusím)

Je toho ešte oveľa viac.

Pentagram má aj ochranný význam. Má nositeľa chrániť pred zlými duchmi a nepriateľskými energiami. Nikdy nebol symbolom ničoho zlého, rovnako tak nebolo zlé čarodejníctvo, ani mágia. Mágia je však rozdeľovaná na dve časti - bielu a čiernu. Biela mágia je je snaha šíriť dobro silou mysle vo forme prianí, nálady a podobne. Slúži k uzdravovaniu, na dosiahnutie šťastia, úspechu atď. Naopak čierna mágia ostatným ubližuje, je len k vlastnému prospechu a slúži k podrobeniu si fenoménov prírody silou vôle a rozhodnutia. Ale nie je to bez následkov. Ak použijete čiernu mágiu, aby ste niekomu ublížili, skutok, ktorý ste urobili sa vám vráti v 3× vačšom množstve. Myslím, že toto je dobré vedieť, ak sa bavíme o pentagrame.

A teraz sa dostaneme k tomu, ako vyzerá naozaj symbol vyznávačov Satana. Je to tzv. Otočený pentagram s kozou hlavou alebo lebkou, správne nazývaný Baphomet (číta sa Bafomet), Baphometová pečať, viď obrázok dole
Neo-pagan znamená novopohanstvo, to tu rozoberať nebudem. Pokiaľ vás to zaujíma viac, tak vám poradí strýko google. Toto bolo jednoduché zhrnutie, aby som vám vysvetlil význam pentagramu, pretože sa často stretávam s tým, že si to ľudia spájajú so Satanom aj keď vôbec neviem, kde sa to vzalo... Snáď kvôli tomu, že Baphomet je otočený. No snáď som vám pomohol a môžete pokojne rozbehnúť nejakú diskusiu v komentároch...

 Blog
Komentuj
 fotka
patrixo  2. 6. 2017 19:58
Inac ten prvy symbol mam v praci ako pozadie plochy monitora.. zatial nikto neprotestoval
 fotka
patrixo  2. 6. 2017 20:03
teda toto

 fotka
xxar3s  2. 6. 2017 20:17
A naco teda sluzi ten obrateny pentagram? Lebo moderni satanisti (satanova cirkev / Sandor La Vey) su cisti materialisti a ateisti takze oni ho maju skutocne len ako neskodny symbol.

Ale kamarat spominal ze existuje aj iny satanizmus ktory uctieva osobu satana a vyznava kult zla, ortodoxni satanisti maju ciernych knazov a cierne omse a rozne ritualy venuju sa magii atd..
 fotka
kierkegaard  3. 6. 2017 00:32
Som praktizujúci katolík a nebol to zlý článok, fajn zhrnuté a zrozumiteľné informácie len mi tam chýbali zdroje odkiaľ informácie boli a niečo viac ku ako pekne v druhej časti komentára zhrnul @3 .
 fotka
darksider96  3. 6. 2017 01:50
@xxar3s Myslíš Baphomet? No neviem Myslím si že satanisti čerpali z pohanstva a okultizmu atď... Lebo cirkev vnímala tieto náuky a praktiky ako niečo diabolské (viď v stredoveku upalovali pohanské liečiteľky v domienke, že sú čarodejnice). Vlastne to aj všetko čo je mimo kresťanstva No a ten symbol aj pravdepodobne plagizovali od pohanov a pridali si tam capa, ktorého plagizovali zas od nejakej legendy/legiend... A na čo slúži, to neviem.
 fotka
darksider96  3. 6. 2017 01:54
 fotka
vreskot000  3. 6. 2017 16:50
vieš poviem ti to takto. kresťanom sa vysmievaju, že modlitba sv. ruženca predsa nemá nijaky vplyv, je to len sústredenie mysle a nič viac(v tom lepšom prípade to tak hodnotí ateista) dalej že kresťania sa modlia k vymyslenému duchovi, ktorý nás straší peklom a satanom, ktorý neexistuje! ej ej! presne toto chce satan! aby si tomu neveril, aby si si myslel, že obrátený kríž je len obrátený kríž a nie symbol satana(ako symbol prevratenych kresťanských hodnot) obrátený kríž ale je aj symbol sv. apoštola Petra. Dejiny predsa hovoría, ako biblické, tušim aj mimobiblické pramene, že Peter apoštol, pred tym, ako ho ukrižovali dole hlavou( teda na obrátenom kríži) spomínajú, že prehovoril takto..." nechcem zomrieť ako môj Pán ukrižujte ma dolu hlavou..." teda obrátený kríž nie je v žiadnom prípade symbol satanizmu. ps. satan je "opica" t .z, že satan len napodobnuje moc Boha. pre kresťana, ktorý praktizuje svoju vieru je paradoxné, že je od Satana najviac napádaný. Pozeral som v krátkosti teraz pred chvíľou kázeň o. biskupa Haľka. Senzačne ropzrával.
 fotka
antifunebracka  16. 8. 2019 16:09
Mohol by si napísať niečo o dobrej hudbe, napr. o Shawnovi Mendesovi
Napíš svoj komentár