Nechápem prečo ľudia čo sa považujú za "vzdelaných" majú neustále potrebu navážať sa do osôb ktoré sú v istej miere prirodzene skeptické ohľadom očkovania či rôznych covid opatrení ktoré chcú sankciovať každého, kto sa nedá očkovať alebo nemá testy na to či ono. Kde je akože hranica tých opatrení a sankcií? Kde konči zdravý prístup a kde už začína fanatizmus?

Áno, je tu choroba a čo teraz, sa zbláznime z toho? Choroby tu boli vždy a vždy umieralo veľa ľudí na rozmanité problémy, vírusy, rakovinu, aids, nehody atď. To je realita tohto sveta. Všetci zomrieme skôr či neskôr. Len na hlad zomiera denne 25 000 ľudí a to je oveľa horšie ako umrieť na covid. Človek môže samozrejme argumentovať tým, že môžeme mať prevenciu, ale aj samotná prevencia je otázna a diskutabilná. Čo je skutočnou prevenciou? Očkovanie alebo viac zdravej stravy, Slnka, pohybu či vyhýbanie sa masám ľudí.

A aj to či niekto chytí tu či onú chorobu nie je náhoda. Iróniou osudu to môže chytiť človek presne aj na mieste, kde sa ide zaočkovať, alebo opačne, tým že žije viac mimo ľudí sa prirodzene vyhne styku s rôznymi chorobami aj keď má celé zdravotníctvo úplne na háku.

Je rozdiel mať prirodzené opatrenia a urobiť si z covidu nové náboženstvo. Novú relígiu a dharmu. Novú morálku všetkého. Kde sa ľudia musia hneď kategorizovať a identifikovať. Mať ten a taký test každý týždeň či mesiac, previerku na každú stupídnu vec nezávisle od faktu, že počet nakazených rapídne klesol. Človek sa tomu chce vyhnúť, ale napriek tomu to vidí všade a vo všetkom akoby ani nič iné neexistovalo.

Robí sa už na tom aj politika a biznis, alebo ľudia veria naozaj tomu, že všetkým tak strašne ide o ich zdravie. Tak veľmi, že vám za to aj zaplatia.

Táto spoločnosť vás má všeobecne úplne na háku. Tých istých ľudí, ktorých chcú akože "zachrániť". Tí istí ľudia sú pre nich všeobecne len primitívni dezoláti, idioti a nevzdelaní konšpirátori, sedliaci ktorí si dovolili byť skeptickí ohľadom toho, že zdravotníctve ide o ich najlepší záujem. To, že je za týmto všetkým vo veľkej miere biznis a politika je len taká vedľajšia vec. Ak existuje nejaká účinná vakcína, tak prečo nie? Ale byť pokusným králikom v prvej línii kde si nikto neberie zodpovednosť za to čo sa vám stane, prečo by mal byť do toho človek nútený ? Kde akože je slobodná voľba alebo čas informovať sa? Mať na výber? Žijeme v totalite alebo v spoločnosti, kde človek má ešte právo voliť si?

Právo pochybovať?

Dnes?

Hneď je z vás konšpirátor a retardovaný antivaxer. Buď ideš s nami alebo proti nám.

Očkovanie na rôzne choroby je historicky zaužívané a prospešné. Oproti 19 a 20 storočiu sme si kvôli tomu ušetrili mnoho zbytočných úmrtí. Na druhej strane sa ale každá očkovacia látka vyvíja určitý čas a má aj svoje pokusné a nezrelé štádium, rovnako ako aj fakt, že samotné očkovanie aj ohľadom covidu nezaručuje, že sa človek už nikdy nenakazí, pretože vírus mutuje a mení sa. Je preto prirodzené, že ľudia budú skeptickí a nie každý sa toho ujme. Najmä mladí ľudia so zdravšou imunitou. Prečo by mali riskovať? Ako na to ale všeobecne reaguje "liberálna elita"? Máme vôbec priestor pre slobodnú voľbu či získanie si informácii. Byť skeptickí alebo mať nedôveru?

Ak nejdeš s nami a našim rozhodným svetonázorom ohľadom nevyhnutnosti očkovania, tak si dezolát, idiot, ovečka a 5G konšpirátor. Ihneď sa ľudia škatuľkujú do dvoch kategórii. Antivaxeri a zaočkovaní.

Ak sa niekto zaočkoval, tak je vraj ovečka. Prečo ? Možno si zistil čo to je a má slabšiu imunitu, bojí sa choroby a má potrebu sa zaočkovať. Je to jeho slobodné rozhodnutie. Možno zlé, možno dobré.

Super, že sa niekto nechal zaočkovať, ale čo ja s tým? Mám sa tiež preto nutne zaočkovať, aby sa lepšie cítil? Aby si sám pred sebou povedal, že sa rozhodol správne?

Ja nemám nič proti ľuďom čo sa chcú nechať zaočkovať a očkovanie považujú za správne, nech mi ale netvrdia, že sa mám rozhodnúť rovnako aj ja a zrovna teraz keď o tom mám napriek rôznym zdrojom ešte stále nedostatok informácii či viery. Som prirodzene skeptický. Ak si naozaj overím, že je pre mňa očkovanie ta správna voľba, tak sa sám a dobrovoľne nechám zaočkovať. V realite to vnímam ale iba ako minoritnú voľbu oproti iným omnoho dôležitejším voľbám.

Kiež by tak ľuďom rovnako záležalo na iných oveľa väznejších problémoch ktoré sa ale nikde nespomenú, pretože sa na nich dnes nerobí biznis ani politika..

Ďalšia vec je že prečo sa až tak prehnane spoločnosť snaží obraňovať sa pred chorobami akoby to bol celý zmysel ľudského života? Karma tejto spoločnosti je bezbožná, takže nech urobíme čokoľvek, reakcie prídu tak či tak, v tej či onej skutočnosti. Ak má niekto zomrieť, tak zomrie a keď niekto nemá zomrieť, tak nezomrie. To, že zdravie tela je automaticky vždy prospešné a máme sa o neho prehnane usilovať za každú cenu je mýtus. Paradigma dnešnej materialistickej civilizácie. Choroba, rovnako ako aj rôzne prírodné katastrofy sú súčasťou sveta a majú svoj hlbší význam a ľudia sa nemajú od nich nasilu izolovať do nejakej umeliny, ale snažiť sa ich pochopiť a keď sa ocitnú priamo v ich čeľustiach, tak chápať, prečo sa to stalo a čo ich to má naučiť z hlbšej roviny ako len fyzické prežívanie. Smrť a choroba sú problém, no sú súčasťou tohto sveta. Človek im nikdy plne neunikne materiálnou zmenou.

Cieľom tohto zrodenia totiž nie je sa zabarikádovať niekde v umeline s tým, že budeme žiť o pár rokov dlhšie, čo aj tak nebudeme. Ale robiť pokrok na ceste sebarealizácie. A to sa nedá pokiaľ má človek neustále strach zo všetkého a prehnane sa obraňuje. Čas nám aj tak všetko iluzórne zoberie. Karme neujde nikto. Každý presne zažíva to, čo zasial v minulých činoch. Cieľom nie je budovať niečo hmotné, ale rozvíjať vedomie aj na úkor tela či mysle, pretože tieto obaly sú dočasné. A nie opačne, že telo a jeho obrana sa stane úplne summum bonum života. Zatiaľ čo táto civilizácia buduje prehnanú obranu fyzického tela, jej filozofia a vnútorný zmysel je prehnitý viac ako kedykoľvek predtým. V mene "vedy" a tzv. pokroku sa šíria v mnohých smeroch úplne bludy a materialistické dogmy, preto je úplne prirodzené, že človek v tejto spoločnosti bude značne skeptický a obozretný predtým, než niečomu dá zelenú.

 Blog
Komentuj
 
 fotka
darksider96  25. 7. 2021 17:25
 
 fotka
torpedo08  25. 7. 2021 20:24
Musime len dufat ze sa este narody dokazu branit nejde o nas alebo aspon nie o mna lebo ja uz nedufam v nic v mojom zivote ale bol by som rad ak by mohli ludia u nas a vsade vo svete v buducnosti slobodne zit
 
 fotka
458katka  26. 7. 2021 07:06
Čo ti jebe
 
 fotka
tequila  26. 7. 2021 16:46
keby si tolko casu, co venujes spiritualistickym arcisrackam, venoval studiu napr. kolektivnej imunity, nemusel by si tu teraz klast detinske otazky s prichutou new age
 
 fotka
vreskot000  26. 7. 2021 22:02
napisal si dobrý článok
Napíš svoj komentár