Keď sa pozriete na strom, čo vidíte?

Možno listy alebo ihličie, kôru, vetvy a kmeň.

Ja vidím jemný vánok ako pohybuje s listím a vidím čas. Čas? Áno presne ten čas ktorý sledujeme na hodinách. Vidím ako ten čas, ktorý sme stromu dali, nebol premárnený. Bol využitý, aby tento strom mohol rásť a rásť, až z neho výrastol strom, ktorý vidíme pred sebou.

Vidím dôveru. Dôveru? Áno presne tú ktorú vkladáme s nádejami do malého stromčeka a veríme že z neho raz bude veľký a silný strom. Rovnako ju vkladáme aj do malého dieťaťa a veríme, že raz z neho vyrastie užasný človek ktorý napríklad zmení aj svet.

Vidím prekážky. Prekážky? Áno presne tie vďaka ktorým majú ľudia skúsenosti, vytrvalosť, nádej a ktoré ich pripravujú, už od útleho veku na strasti života. Presne tak vidím parazitov, ktorí požierajú kôru a napádajú strom, ktorý sa nemôže brániť.

Vidím pomoc. Pomoc? Áno presne tú, pretože keď parazity prídu, vietor sa ich snaží zhodiť a pomôcť stromu.

A tak mi stále viac pripadá, že sme ako stromy a každy z nás či chceme alebo nie potrebuje svoj vietor...

 Úvaha
Komentuj
 fotka
savvym  8. 6. 2016 03:31
chrobak prekazka, vietor pomoc, strom clovek. My jednoducho potrebujeme dat koruny dokopy a konarmi si zlepsovat co sa da, lebo nase korene siahaju hlboko a dokazu nas udrzat v zdravi.
Vietor je preto nielen pomoc ale najma motivacia, tuzba a cielavedomost so stipkou sutazivosti a bojovnosti. Treba kazdemu, aby nasiel svoj vlastny zmysel vetra.
 fotka
antifunebracka  6. 7. 2016 16:13
Ty si veľmi bystrozraký človek!
Napíš svoj komentár