Ateista Slovensko:

Hela Ela,Ignorujete že som rozbil vaše tvrdenie o tom, že dieťa nie je súčasťou tela ženy. A preto o ňom môže rozhodovať len ona. Nie vy a ani nie vaša cirkev, ktorá má na rováši skutočné zločiny.

Andrej Čierny:

To je aký retardovaný argument, že pretože je plod v tele ženy, tak má plné právo o ňom neobmedzene rozhodovať ? Takže aj potom, čo sa z neho dostane je to stále na nej, alebo kde je tá hranica ? Dieťa v lone je autonómna a individuálna živá bytosť, takže má svoje vlastné práva a nie, nie je to len na žene či ho môže len tak usmrtiť pretože jej to vyhovuje, je to hriešne. Podobne ako je hriešne usmrtiť dieťa ktoré ma napríklad mesiac po narodení, tak aj zabitie dieťaťa v lone ktoré má pár mesiacov, ale to už je akože normálne nie ? Ty sa prosím ťa spamätaj trochu.

Ateista Slovensko:

"má plné právo o ňom neobmedzene rozhodovať?" Strawman, netvrdím neobmedzene! Ale rozhodne m8 právo o ňom rozhodovať aspoň obmedzene! Retardovaný argument je skôr to, že o ňom chcete rozhodovať vy a určovať či sa k tomu môže alebo nemôže vyjadriť.

"Dieťa v lone je autonómna a individuálna živá bytosť"

Nazývajme to ako to je: plod. Keď je tak autonómny a individuálny, tak načo potrebuje matku? Tak si ho vyberte a môžete ho odnosiť napríklad vy, keď sa do toho tak moc staráte.

Hriešne nie je nič, to je len koncept, ktorému veríte vy. Veriace matky nech si majú pocit hriechu a dieťa si nechajú ostatné nechajte na pokoji. Tak ako oni nachávajú na pokoji vás. Nedotknutý.

Andrej Čierny:

Zas strawman. Strawman! Nič iné nevieš, len vykrikovať strawman, ako keby nikto nechápal o čo ti ide a čo tu propaguješ. Proste hňup xD

Mne stačí pastnúť toto: Ateista Slovensko: „Potrat nie je vražda.“ A každý normálny teista pochopí, že si mimo a kde leží tvoja motivácia v tejto oblasti. Potrat je vražda. Je to zabitie živej bytosti.

K tomuto bodu: "Dieťa v lone je autonómna a individuálna živá bytosť"

Nazývajme to ako to je: plod. Keď je tak autonómny a individuálny, tak načo potrebuje matku? Tak si ho vyberte a môžete ho odnosiť napríklad vy, keď sa do toho tak moc staráte."

Plod je príliš materialistické vyjadrenie v spôsobe, čo týmto sleduješ. Ak berieme v potaz dieťa, teda človeka, tak musíme brať v úvahu, že to je živá bytosť ktorá ma vlastné práva a slobodu. Nie len kus hmoty, zhluk atómov, nejaký plod. Ale autonómna a individuálna živá bytosť. To, že je v momentálnej situácii závislý na tele matky neuberá jeho dôležitosti podobne ako to, že ty si závislý na obilí a plodoch zeme neuberá tej tvojej. Každá bytosť je závislá od vonkajších celkov, to jej ale neuberá na individualite a jej základných právach. Ochrana a schopnosť prežiť je jedno z hlavných a fundamentálnych princípov v tejto oblasti.

"Hriešne nie je nič, to je len koncept, ktorému veríte vy."

Nie, to je realita každého rozumného človeka ktorý dokáže rozlišovať aspoň základne mantinely reality a necvaklo mu v hlave xD..

Keď niekoho len tak okradneš, aj keď máš veľa, alebo niekoho podrežeš proste len zo závisti, tak to nie je hriešne ? To je vlastne neutrálne nie ? Nemá to žiadny náboj, nič, morálny rozmer. Ty tu už splietaš úplne nihilistické dristy. Bože, nechápem jak ateizmus môže byť v tomto smere tak stupidny.. skús sa nad tými vecami viac zamyslieť občas.. než hodíš ďalšiu perličku od veci.

"Veriace matky nech si majú pocit hriechu a dieťa si nechajú ostatné nechajte na pokoji. Tak ako oni nachávajú na pokoji vás. Nedotknutý."

Nie, lebo to nie je len ich vec. Dokonca ani tieto tela nepatria plne nám, ale Bohu, sú dané prírodou. Fundamentálne si človek môže robiť čo chce, zničiť si život drogami ak je natoľko sprostý a nerieši to, ale keď žena nosí dieťa, tak aspoň tých 7-8 mesiacov ho nemá zabiť. To je ohromný úspech nie ? Takže nie, nie je to len na nej a jej neobmedzenej "slobode" bez zodpovednosti. Ak ich budú masovo zabíjať pre nejaké nezmyselné liberalizovanie, tak je to hriešne a tvoja manipulácia, špekulácie a ateistické dristy na tom nič nezmenia.

Ateista Slovensko:

Asi nič nové, tak tie výlevy ani nebudem čítať.

Andrej Čierny:

lebo na mňa tvoje ojebávanie neplatí ty "strawman všade." A tá perlička s tým, že nič hriešne neexistuje. Kto vie čo by si ešte vypotil, keby sme diskutovali dlhšie. Proste jeden drist za druhým, ja by som sa na tvojom mieste hanbil... "Nič hriešne neexistuje." Všetko je vlastne jedno, pretože neexistuje dobre a zlé.. akože nechápem ako vôbec môžeš brať sám seba vážne.

Ateista Slovensko:

Neviem či sa mám snažiť vám objasniť význam slova hriech. "Hriech je v náboženských súvislostiach akt narušujúci náboženské príkazy alebo zákazy, alebo činnosť v rozpore s morálnymi normami zavedenými v danej spoločnosti."

Je to len náboženský koncept! Nevyhnutne nemá nič spoločné s dobrom a zlom. Hriešne veci môžu byť dobré a nie hriešne veci môžu byť zlé. Keďže je hriech spojený z vierou, závisí len na interpretácii danej viery, čo za hriech je alebo nie je považované. Preto mňa ako ateisu vaša predstava hriechu nezaujíma, nič hriešne neexistuje. Napríklad podľa náboženstva je hriechom mať homosexuálny vzťah ale nič emorálne ani zlé ne tom nie je. To musí byť strašné keď vás doslova na všetkom čo tvrdíte vždy totálne zotriem...

Hela Ela:

Ateista, Vy ste "rozbili" moje tvrdenie? Nedajte sa vysmiať. Doteraz som si Vás vážila, teraz sa musím zamýšľať, s kým to vlastne diskutujem

Ateista Slovensko:

Áno, rozbil. To je asi aj dôvod, prečo ste neodpovedali. Toľko čo sa jedné diskutovania z vašej strany.

Andrej Čierny:

Ateista Slovensku len každému píše ako ho rozbil. ? Ale jediné čo rozbil, je svoju kredibilitu výrokmi typu: Hriešne nie je nič. Nič hriešne neexistuje. Potrat nie je vražda atď. Dokonca aj pre materialistu a ateistu, človeka ktorý neverí v Boha existujú hriešne veci keď je v otázke ľudský život a jeho ohrozenie. Sú tu nejaké mantinely morálky. Tu sa bavíme o úplne fundamentálnych veciach. Ak človek nevie pochopiť taký primitívny fakt, že zabitie dieťaťa je hriešne, tak o čom sa chce akože baviť ? Zobuď sa do reality.. To nie je prázdny koncept ani viera, to je realita ktorá patrí k všeobecnému konsenzu kultúrnej spoločnosti. Keď sa rozcape dieťa v lone bez zmysluplného dôvodu, tak ten samotný akt je hriešny nezávisle na náboženstve či viere teistov. Aj veľa materialistov chápe tento fakt, ale tu týpek "argumentuje" iracionálnym tvrdením že nič hriešne neexistuje, pretože si to len tak zmyslel.

Taktiež dodávam, že slovo hriešne nemá len náboženský podtext, ako to ateista slovensko mylne prezentuje. Je to normálny termín ktorý sa používa aj nezávisle od toho, pretože koncept hriechu a rozmeru morálky je úplne prirodzený nezávisle na ňom. Neexistuje len v rámci náboženského kontextu. A aj keby bol teoreticky závislý čisto na náboženstve, stále to nie je argument na to, aby sme ho ignorovali a tvrdili, že nič hriešne neexistuje.. Náboženstvo vo svojej podstate radí veci ktoré človek aj vo svedomí a racionalite chápe ako potrebné a žiadúce s ich hlbším významom. Takže samotný fakt, že je niečo aj vo svedomí človeka a zároveň aj v poznaní náboženstva je dvojitý princíp na ktorom spočíva kultúra ktorá nestratila základný princíp morálky a všeobecne pochopiteľných zákonov ktorých cieľom nie je slepo kontrolovať, ale práve naopak chrániť určité hodnoty a život.

Narayan Das:

V prvom rade si treba ujasniť jednu vec a to, že potrat je vražda. Je to zavraždenie človeka. Bez toho, aby si to ľudia uvedomili nemá príliš cenu pokračovať v argumentoch, pretože toto je ten podstatný bod od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné. Takže ešte raz. Potrat, aborcia = vražda. Keď sa teda na to pozrieme úplne jednoducho a priamočiaro, dieťa je dieťaťom či má v bruchu 9 mesiacov, alebo 8 alebo 1 mesiac, stále je to živá bytosť. Nie je to predmet, je to živé. Dokázateľne vie cítiť vnemy z okolia, rastie, má svoj krvný obeh a podobne. Vôbec diskutovať o tom, že dieťa v bruchu je ŽIVÁ bytosť alebo nejaký neživý predmet, je v 21. storočí podobne komické, ako keď musí parlament odhlasovať uznesenie, že pes je živý tvor a nie je to vec. Pokiaľ si pamätám, o tomto sa na Slovensku hlasovalo pred pár rokmi, a naši osvietení intelektuáli sa poradili a dospeli naozaj k správnemu záveru, že pes nie je vec… To len na margo tej stupidity ľudí a spoločnosti, v ktorej žijeme, aj keď sa tvárime neviem ako pokrokovo… – veď máme iPhony… Pre tých, ktorí teda dokážu uznať, že dieťa v bruchu nie je vec ale je to živý tvor, môžeme pokračovať ďalej. Tí, ktorí to prekusnúť nevedia ani ďalej čítať nemusia. V princípe toto nie je určené pre idiotov, sorry. Myslím si ale, že väčšina dokáže uznať, že je rozdiel medzi kameňom alebo perom a nenarodeným dieťaťom. "Žena má právo rozhodovať o svojom tele, preto môže zabiť iného človeka, ktorý je v jej tele…" Takže, toto je dookola omieľaná mantra papagájmi, ktorí asi neabsolvovali základnú školu, kde sa na prírodovede učilo o človeku a tele. V tele matky sa vyvíja iné telo, takže máme 2 telá. Matka porodí iné telo, neporodí vlastné telo. Zatiaľ chápeme? Matka porodí iného človeka, ktorý existuje istú dobu v nej. To jej ale nedáva právo ho zavraždiť, a ani jej ten človek nepatrí ako nejaký predmet. Keby to tak bolo, tak by jej patril aj po pôrode a vlastne celý život a kedykoľvek by ho mohla zavraždiť, pretože „veď môžem rozhodovať o svojom tele“. Dáva to zmysel? Mne nie. "Žena má právo zavraždiť iného postihnutého človeka, kým je ešte dočasne v jej tele – aby netrpel..." Iný argument sa opiera o to, že sa nájde nejaká porucha a dieťa môže byť postihnuté, tak ho zabime. Rovnako, ako zabíjame narodené deti, ktoré sú postihnuté… Alebo..Počkať, to nerobíme. Ale prečo? Veď zbytočne trpia. Oni vlastne možno ani nie sú ľudia, či? Veď čo za život bude mať niekto s mentálnym postihnutím, alebo downovým syndrómom, alebo s autizmom? Kde je tá hranica? Možno by mali mať právo žiť len ľudia s IQ nad 120 s modrými očami a blond vlasmi…Nepripomína vám to niečo? Kto komu dal právo o tomto rozhodovať? Pozrite sa na nejaké deti, alebo dospelých, ktorí sú postihnutí, mentálne či fyzicky ale žijú, majú svoje životy, príbehy, rodinu, atď. a povedzte im, že no, keby ste sa narodili, teraz tak by vás zabili ešte v bruchu, aby ste netrpeli. Ale keďže ste sa narodili v temných konzervatívnych časoch, keď bola vražda malých detí ešte braná ako „zlá vec“, tak smola, musíte to žiť medzi nami. Mohli ste to mať dávno za sebou, pekný zvyšok dňa…

Každopádne, samozrejme, sú medicínske dôvody, keď plod ohrozuje priamo život matky, alebo je jasné, že by narodené dieťa neprežilo, alebo by bolo natoľko poškodené, že by nedokázalo žiť bez prístrojov a pod., v takom prípade je samozrejme vhodné uvažovať čisto pragmaticky a lekársky o jeho zabití, ale to je trošku iný prípad...
 Blog
Komentuj
 
 fotka
tequila  24. 5. 2021 16:17
neviem, ci je vacsi kokot andrej alebo arayan.

inak naco sem kopirujes tuto chujovinu?
 
 fotka
darksider96  24. 5. 2021 16:24
@tequila Jediný kokot v tej diskusii je Ateista Slovensko... A v tejto zatiaľ ty

Lebo medveď.
 
 fotka
tequila  25. 5. 2021 16:41
ak ma povazujes za kkta ty, znamena to, ze som dost inteligentny, cize dik
 
 fotka
darksider96  27. 5. 2021 21:31
@tequila Nie si inteligentny... Len si tolko nefandi Nie si mudry, ani pekny, ani bohaty, nic neznamenas a ani nic nevies o zivote a svete. Ani ako kokot nie si nicim vynimocny. Ty vlastne ani nezijes, ale len existujes. Tolko k tebe.
 
 fotka
1ggy  27. 5. 2021 21:37
Ja nikdy nepochopím prečo ľudia do logických argumentov ťahajú Boha/hriešnosť/bibliu/atď. Plod v lone matky nemá žiadnu osobnosť, žiadne vedomie o svojom živote, žiadne svedomie.
Má menšiu mentálnu schopnosť ako akýkoľvek primitívny organizmus. Keď už ide o právo na život, tak prečo potom žerieme zvieratá? Zabiť dieťa, ktoré sa ešte ani nenarodilo je hriech ale zabiť dospelého živočícha, ktorý má vedomie a pocity a cíti strach a bolesť je v pohode. Mentálna atletika. Je to morálna dilema, rovnako ako keď sa ľudia dostanú do vegetatívneho stavu, kedy im fungujú iba fiziologické funkcie, no mozog už nepracuje ako má a človek si nie je vedomý svojej existencie. Je v poriadku dať takéhoto človeka na eutanáziu? Je to dilema, ktorá nemá jednoduchú odpoveď ale niektorí ľudia sa skrývajú za vieru a tvária sa, že majú všetky odpovede a všetci čo majú iný názor sú necitilivé hovadá. Kokoti.
 
 fotka
darksider96  27. 5. 2021 22:03
@1ggy

A prečo nie?

Omyl. Od 4 mesiaca sa dieťa v lone matky neodlišuje ničím od novorodenca. No dobre teda. Ak budem čisto teoreticky vo svete niečo znamenať, budem múdry a budem mať majetok ako Bill Gates, tak ťa potom zabijem. Však ty si len žebrák ktorý ani poriadne vzdelanie nemá, nič neznamenáš a si len večne sťažujúca sa trieda robotníka. Proste plebs. Podľa evolučnej teórie by som bol ako miliardár viac ako ty... Svet patrí tým najsilnejším. Však Darwin to svojou hypotézou jasne vysvetlil a tým sa riadime a vyučujeme to ako fakt. Štát by to nemal takto umelo korigovať, nie? Predsa neexistuje žiadne dobro, zlo, ani morálka, ani pravda, tak prečo mi ťa ma byť ľúto? Hriech je len náboženské vymyslené slovíčko. Pravda je predsa taká, že svet vznikol z ničoho a náhodou a je len z mŕtvej hmoty, kde navzájom interagujú iba atómy a chemické zlúčeniny, v kombinácii s elektromagnetickými a inými javmi. A táto hmota sa akosi snaží nejak zvláštne prežiť a nie je jej jedno, keď "zomrie“. To je pud sebazáchovy. A keď už to nič, ktoré vzniklo samo od seba, náhodou vybuchlo a má silné nutkanie sa replikovať, tak prežijú len tí najsilnejší. A to je už zle. Prečo?

Ja nežeriem zvieratá. Ty ich žerieš?

Ja neverím v Boha. Ja viem, že existuje.
 
 fotka
1ggy  27. 5. 2021 22:43
Rozdiel medzi "menejcenným plebom" a plodom, ktorý nemá ani ten tebou spomenutý pud sebazáchovy tvorí obrovskú priepasť - asi takú, aká leží medzi tebou a logickou argumentáciou. Ja som nepovedal že je niečo zlé a niečo nie. Ja som len poukázal na pokrytectvo týchto ľudí, čo tvrdia jedno a zároveň robia druhú vec, ktorá si protirečí s tým, čomu veria. Nehovoril som konrétne o tebe. Ja by som tiež ako matka mal čistejšie svedomie, keby som namiesto potratu dal napr. dieťa na adopciu, ale nebudem kvôli tomu súdiť rozhodnutia iných ľudí, pretože viem, že toto je otázka, ktorá nemá definitívnu odpoveď. To čo si povedal o tom, že neexistuje dobro ani zlo, všetko je len hmota a energia, to je pravda. Aj keby pripustím existenciu Boha, aj ten žije v nejakom svete. Svete, ktorý má nejaké vlastnosti. Týtmo vlastnostiam sa podriaďuje aj on. Podriaďuje sa sám sebe, ak chceme veriť že je všemohúci. Koncept dobra a zla sme vytvorili MY, nie žiadny Boh. Vytvorili sme ho na základe našich emócií a pozorovania toho, čo je prospešné pre chod spoločnosti. Neublížim druhému človeku, lebo mám empatiu. Lebo si uvedomujem, že aj ten druhý človek cíti rovnaké veci ako ja. Toto však neplatí pri nanrodených deťoch. Nie sú to osoby, nemajú vedomie a nemajú emócie. A ak sú, nemáme o tom dôkaz. Argument, že bez viery v Boha človek nemá žiadny morálny kompas je absolútne retardovaný. Len za to, že niekto neverí vo "vyššie dobro" alebo život po smrti neznamená, že je to psychopat a nihilista.

Pekne si popísal prirodzený výber. Vždy to bolo tak, že prežili len najsilnejší. A stále to tak je. Zmenil sa len kontext slova "silný". V dnešnej dobe sú iné požiadavky, ktoré musí človek spĺňať na to, aby bol úspešný. Už nepotrebuješ dobrú genetiku na to, aby si bol na vrcholci potravinového alebo sociálneho reťazca. Zmenili sa pravidlá hry.

To, že "vieš" že Boh existuje, hovorí len o tvojej ignorancii. Jedna vec je presvedčenie a druhá je domienka. Alebo si snáď Boh? Pokiaľ vieš, že Boh existuje, mal by si to vedieť nepopierateľne dokázať. Celý svet čaká.

S tým Bohom si ma fakt pobavil. Už som sa stretol s veľa egocentrickými ľuďmi ale aby niekto vyhlásil že "vie", že Boh existuje tak to chce veľa odvahy a sebavedomia... a ignorancie.
 
 fotka
darksider96  27. 5. 2021 23:30
@1ggy OMG, to si až taký vygumovaný? Dieťa v lone je autonómna a individuálna živá bytosť, takže má svoje vlastné práva. Čo je to vec? Je to niečo ako kameň alebo čo mi chceš tým povedať? Potrat je proste vražda. To dieťa nie je vec. Je živé a vôbec ten plod nie je na úrovni nejakej baktérie či čo mi tu vlastne trepeš.

Ateizmus sám o sebe nemá tvrdenie pre svoj predpoklad taktiež. Je predložený bez dôkazov na základe subjektivity individuality a jej viery preto ho môžem rovnako zamietnuť. To, čo by nás malo zaujímať sú skôr body pro a proti. Prečo by som mal veriť ateizmu alebo teizmu. Ale každopádne si môžeš vyskúšať duchovný život podľa Véd a zistíš či čo funguje alebo nie. Len toto je vedecká metoda. Až ked niečo vyskúšam, môžem tvrdiť aké to je. Viera ateistov je, že život a všetko čo vidíme okolo seba vzniklo bez designera, bez účelu, náhodou a život ako taký nemá zmysel. Uviesť ale nejakú vec, ktorá sa deje náhodou, alebo nemá design a príčinu, je pre vás nemožné. Čiže toto je nevedecký proces, máte teoriu, ktorú nedokážete overiť. Ale základ ateizmu pozostáva zo subjektívnej viery a predpokladov, nie objektívnej pravdy ktorá by sa mohla podávať ako hotová skutočnosť. Neviera v Boha sa nerovná faktu neexistencii Boha. Preto je ateizmus viera, subjektívny predpoklad ktorý sa nedá empiricky dokázať. Navyše ak zoberieme do úvahy fakt, že neviera v osobný princíp existencie pochádza z viery v neosobný princíp existencie, tak môžeme jasne vidieť, že ateizmus je subjektívna viera. Nie fakt. Toto sa ale ateistom nepáči lebo radi a demagogicky povyšujú svoje názory na hotovú realitu.
 
 fotka
1ggy  27. 5. 2021 23:44
@darksider96 Ateizmus nie je teória. Je to odmietanie niečoho, čo nie je podložené faktami. Vesmír nemusel byť vytvorený inteligentnou bytosťou. Mohol. Nemusel. To, čo mi vidíme len ako "inteligentný dizajn" je len interpretácia malej časti našeho sveta, v ktorom žijeme. Povedz mi ako môžu byť entrpoická smrť vesmíru, kolapsujúce čierne diery náhodne pohlcujúce všetko v ich okolí a ostatné fenomény vesmíru ktoré sú neskrížiteľné so životom inteligentný dizajn. Ty si len vyberáś čomu chceš veriť, vyberáš si veci s ktorými si už dopredu spokojný. Nemáš záujem sa oslobodiť a ja ti v tvojej ceste nejdem brańiť.
 
 fotka
darksider96  27. 5. 2021 23:56
@1ggy Precitaj si Srimad Bhagavatam. Tam sa spomina aj gravitacia, dilatacia casu, atomy, zakrivenie casopriestoru atd. Tvoji "vedci" vedia o tom, ze Zem je gulata len 500 rokov. Tito Vedsky ucenci to vedia 5000 rokov, atd... Ako mi to vysvetlis? Ja si nevyberam len tomu comu chcem verit. Ja som sa zmeril s pravdou. Tu tvoju vedu som studoval ako pubertiak a neuspokojil som sa s nou. Ja som chcel odpovede na svoje otazky a stale som hladal nieco viac az kym som sa dostal k Vedam. Ak sa chces uspokojit s detskymi vysvetleniami a tou ateistickou lobby propagandou, tak budis. Ak nemas zaujem sa oslobodit, tak ja ti v tvojej ceste nebudem branit. Zi si v iluzii.
 
 fotka
1ggy  28. 5. 2021 00:15
@darksider96 Dobre, prečítam. Že si to ty. A neviem koho myslíš tým "tvoji vedci" ale myslím že gréci zistili že Zem je guľatá tak 300 rokov pred Kristom.
 
 fotka
darksider96  28. 5. 2021 00:52
@1ggy Okej, ak by si potreboval pomôcť s výberom knihy alebo niečo sa spýtať, tak daj mi vedieť. A jj, Gréci to vedia už dlho, ale potom prišla cirkev a tá presadzovala svoje dogmy.
 
 fotka
tequila  28. 5. 2021 16:18
sranda, ako krasne sa vies opisat, ked nvs, ze hovoris o sebe... a to ani nespominam tvoju schizofreniu pod nickom 3xradost
Napíš svoj komentár