Nový postmoderný svet a "kultúra" západu. Neakceptovať žiadnu autoritu, páliť kostoly, ničiť sochy a prejavovať náboženskú neznášanlivosť.

Tu jasne vidno, kde speje ateisticko-komunistická ideológia západu. Podobne ako v komunistickej Číne, kde bola náboženská sloboda hrubo narušovaná celé storočie a dodnes tam ľudia pod rúškom rôznych ideológii ovplyvnených ateizmom hlásajú svoje právo k moci so snahou pre-orientovať ľudí na ich primitívne hodnoty Orwellovského materializmu, kde nevládne demokracia, ale hlas diktátu a cenzurovaných médií, ktoré rozhodujú o tom, čo je v súlade s ich ideologickou mašinériou a čo nie.

Rovnakú tendenciu vidíme dnes aj na západe. Tam, kde ľudia stratili hodnoty náboženstva, ktoré tak veľmi nenávidia sa všade ukazuje viac klasická primitívnosť davu a neschopnosť seba-kriticky vidieť závery a jednanie ich temperamentu.

Kým sa mediálny svet posledné pol-storočie zameriaval na vyťahovanie špiny a kydanie na samotnú podstatu relígie, tak v pozadí rástol ateizmus, ktorý ale dnes neponúka žiadnu skutočnú alternatívu okrem relativistického a plytkého materializmu. Je len negáciou filozofického postoja, žiadnym prínosom ani kultúrnym či mravným obohatením. 


Výsledkom sú generácie zmätenej a agresívnej mládeže, ktorá nevie nájsť svoje miesto a význam vo svete globalistickej propagandy. Nielen, že je prejavovaná neznášanlivosť k náboženstvu ako takému, ale často-krát aj k etnickej či kultúrnej príslušnosti a národnému dedičstvu. Postmoderný človek vo svojej slepej pýche predsa nepotrebuje žiadne hlúpe výmysly a nejakého "Boha". Dodnes ale individuality tejto viery neprišli na to, ako viesť ľudí a dať im zmysluplný cieľ života a zdravé kultúrne pozadie pre mravný a duchovný rast. Síce ateizmus v posledných storočiach právom odhalil a poukázal na temnú stránku relígie, sám jej ale nedokáže byť alternatívou a ideológie, ktoré sú ním ovplyvnené sa ukazujú ako nebezpečný trend, ktorý nevedie k svetlej budúcnosti. 

– Soldier, Army of Śrí Chaitanya Mahaprabhu


» www.foxnews.com/us/church-fire-...  


» blog.iti.ac.at/2020/01/europe-...

 Blog
Komentuj
 
 fotka
11monika11  1. 5. 2023 08:36
Ja stale nerozumiem tomu hadzaniu vsetkych do jedneho vreca. Kazdy je predsa iny, kazdy zije inak a kazdy ma inu potrebu v nieco verit alebo patrit do nejakej skupinky.
Poznam ateistov, ktori absolutne neriesia, ci existuje nejaky boh, normalne si ziju, nikomu nijako neublizuju, pomahaju inym a spravaju sa tisickrat lepsie ako ktorykolvek veriaci. A nie, nerobia to preto, aby sa dostali do neba alebo pre to, aby sa v buducom zivote ocitli na lepsom mieste. Robia to pre to, lebo im to je prirodzene, lebo ich tak vychovali dalsi dobri ludia.. zatial co veriaci sa spravaju nechutne, vyuzivaju inych, snazia sa ich ovladat a prevratit na svoju stranu a pri vsetkom tomto zle sa stale tvaria, ze to robia v mene boha vies, ked sa na toto pozeras z druhej strany, tak to je naozaj nieco nechutne a potom sa niet co cudovat tomu, ze mladi boha nechcu
Keby sa veriaci naozaj spravali tak ako o sebe hovoria, keby o naozaj zili tak je to pisane, tak ver tomu, ze vacsina ateistov by sa nad bohom zamysleli a pridali by sa. Takto to ale nikto nechce. A to nehovorim ani o tom, co siria media, to stale hovorim len o tom, co vidim vo svojom okoli, veriaci v mojom okoli su vzdy ti ovela horsi ludia a to ja stale hlupo a naivne verim, ze sa mylim a ze oni su ti dobri

Neber, prosim, tento komentar v zlom, lebo tak to vobec nemyslim, hoci to tak moze zniet..

Plus, tvoj blog tiez znie podrazdene a neprijemne, co ludi, ktori sa nad tymto vsetkym len zamyslaju a hladaju nejaku cestu, nakoniec iba odradi skus mozno nabuduce trochu zmenit ton..
 
 fotka
darksider96  1. 5. 2023 13:48
 
 fotka
darksider96  1. 5. 2023 14:07
Čiže komentáre ako @1 nie sú relevantné keďže by sa im dalo predísť po prečítaní blogov v @2 a toho na čo odkazujem. Vlastne všetky moje blogy nejako spolu súvisia, akurát tie blogy v @2 sú o ateizme a teizme.
 
 fotka
darksider96  2. 5. 2023 18:15
A tento blog hovorí skôr o ideológiach ovplyvnených ateizmom.
Napíš svoj komentár