...aneb strašne ma baví tento svet.
zase

Určite ste si všetci prešli obdobím,kedy ste si spravili plány na prvých 20 písmeniek abecedy a časom sa písmenká začali miešať, narúšať, vypadávať. Vedeli ste,že sa niečo musí zmeniť, že si musíte vybrať smerovanie, pohnúť sa...ale ako?


pocit vyhorenia, stagnácia, žiadna vidina budúcnosti a nestačí sa z toho len tak vyspať. S týmto sa snažím bojovať už nejaký ten piatok. Každý deň mám stresy (možno občas aj zbytočne),ale neviem si pomôcť. 
Bojím sa. Neviem čo mám robiť, kam sa vybrať a nechcem tu ostať,ale nemám dosť talentu, schopností, peňazí ísť niekam inam. 
Bojím sa,že by ma "vydedili". Nechcem si spraviť doma zlé vzťahy,predsa len,rodina je rodina,ale...je to o hlavu. nesadnú nám priority.
Cítim sa ako Čackij z Gribojedovej komédie. Sama proti všetkým, považovaná za blázna.

A dosť!

Včera som sa nechala nabiť ľudskou energiou. Tá príjemná človečina,ktorou som bola obklopená, ich energie. Úplne úžasný pocit, ak stretnete ľudí,ktorí svojou prítomnosťou prinášajú tak veľa.
Keď spolu spomínate, smejete sa,spievate, podporujete sa a vy začnete zase cítiť,že to naozaj bude dobré. Že všetko sa vyrieši, strach treba prekonať a začať krok za krokom.
Ako sme počúvali Okudžavu z gramofónovej platne v starom babičkovskom dome v dedinke,ktorá má ledva 100 obyvateľov, pozrela som sa na tváre okolo mňa a úplne sa zo mňa všetka negativita vytratila. 
Magická všehochuť.
A pritom stačí tak málo...ani nevedia ako mi pomohli.

Občas naozaj keď sa zdá,že ste stratení, ani neviete ako,ale vážne stačí málo- obklopiť sa skvelými ľuďmi. 
Vždy som považovala za zbytočnosť pýtať sa ľudí ako sa majú, lebo veď keby chceli, povedali by mi to sami a väčšina aj tak odfrkne len naučené "Dobre" a ide sa ďalej.
Ale niekedy to vážne poteší, ak o Vás prejavia záujem a nie je to predstierané. Ak Vás niekto počúva a nemusí sa ani snažiť Vám nejako poradiť, iba tam je.
Zase som ožila a prajem každému,kto je teraz v stave podobnom ako som bola ja,aby dovolil ľuďom ho prebudiť. Aby nechal, nech mu vyčistia hlavu, nabijú pozitivitou,ktorú potom môže aj on podať ďalej a môcť vyčariť úsmev na tvári.

Len tak.

Lebo predsa len sme všetci ľudia a ja chcem,aby sa "tí moji okolo mňa" mali fine.
Tak sa ľúbte, budte k sebe milí ...

... a víno.
Víno je tiež super 
a je v ňom dokonca aj pravda.

 Blog
Komentuj
 fotka
antifunebracka  1. 7. 2016 16:13
Akože, ja som si nikdy také plány nerobil, ale aj tak mám s teba radosť!
 fotka
bebekex  1. 7. 2016 17:37
@antifunebracka vies co?plany su totalne nanic.som zistila.a je to tak ok
Napíš svoj komentár