Je 22:45 moskovského času, sedím si v izbe s dvomi kamoškami a som celá nažhavená,že nám pred chvíľou zapli kúrenie. Dnes bolo okolo 7°C (pocitovo -2...(moje pocity= mínus sto) 

Škoda,že som Vám nestihla pofotiť starú izbu. Vyzerala asi tak,že som sa potrebovala ožrať,aby som tam vôbec mohla zaspať. Bola rožná,okno sa nedalo zavrieť a bola tam brutálna kemra. Samozrejme šváby,pleseň,hrdzavá voda, špina a posteľ bola taká,že keby si sadnem do stredu,tak by ma z dvoch strán vcuclo vydávala krásne zvuky,keď som sa v noci chcela otočiť z 1 strany na druhú.

Na druhý deň nás potom presťahovali.kokooos.no hotový Hilton táto nová! nebyť tejto prvej skúsenosti,tak si to možno tak nevážim. Aj keď bývať tu celý rok by som teda nechcela a to som prežila aj hnusné atriáky.

Mesto je krásne, luxusné, veľkolepé, gigantické a vôbec nie tak drahé ako som očakávala. Napríklad večerali sme normálne,že hneď pri Kremli a platila som okolo 15€ v prepočte a to som mala aj dezert. 
Určite každému odporúčam Moskvu navštíviť, architektúra mi ihneď učarovala.

Ale ak mám byť úprimná, Sibír sa mi akosi pozdávala viac. Ľudia boli milší, prívetivejší, bolo to tam viac "domáckejšie" a viac ruské ofšem( a.k.a viac mindfuckov -Умом Россию не понять-napr. ako nám zámku opravoval sám riaditeľ intráku v obleku (resp. vyrezával nožom) a potom mi na izbu poslal ruskú telku; Obamova hlava namiesto terčov pri hode sekerou; typické ruské súťaže na oslavách-niesť bandasky s vodou, píliť drevo a pod; knižný trh s knižkami zadarmo!; Leninova izba v starej pekárni v prdeli na sibírskej dedine; tank na detskom ihrisku a pod...)

Čo ma sere je organizácia,ktorá je úplne napiču,chaos,neporiadok. celé zle. V tomto neznášam ich mentalitu.Volačo bude, všetko na poslednú chvíľu....vytáča ma to. A aj dosť málo hovorím po rusky oproti Tomsku, dali nás do jednej skupiny okolo 20 ľudí,čo je podľa môjho názoru dosť veľká blbosť.
 Aj na intráku sú väčšinou zahraniční študenti,ktorí nie vždy hovoria dobre po rusky. Dostali sme sa napr. na izbovicu ku Kubáncom (Kubánci! wtf. z tepla sem. ani by ma nehlo ), kt. sú strašne zlatí a priateľskí. A všetci do jedného tancujú s obrovskou vášňou. Radosť kukať sa.

Asi toľko z mojich prvých dní..o sightseeingu Vám písať predsa nebudem. to prebehlo všetko bežne (aj keď kamoškin záchvat v ruskom kolese bol celkom fasa a diskotéka v Moskve je taká asi ako všade v Rusku až teda na ceny,ktoré boli na Sibíri extrémne nízke.
Mix ruských songov a zahraničného mainstreamu, samé jeby na štekloch, my tri baby trocharky v rifliach ale tak rusi sú rusi a kamoška podostávala nejaké zúfalé čisielka aj tak. (aj keď klubu Právda v Tomsku sa len tak nič nevyrovná(zase Lenin všade) tu je ho menej :/ )

majte sa všetci... bude to ešte zaujímavé.

P.S.-aj tu sú mačky super a rusky opäť raz jeby

 Denník
Komentuj
 fotka
ps102  6. 10. 2015 21:49
Toto ma veľmi baví čítať.
 fotka
orolbielohlavy  6. 10. 2015 22:00
Si bola na sibiri? Srat na ludi a architekturu ako tam vyzera priroda?
 fotka
bebekex  6. 10. 2015 22:10
@Orolbielohlavy mrte veľa stromov už len cestou v lietadle,že wuuut,kam to idem. same stromy (aj 85%) a tiež veľké močaristé územia.
 fotka
orolbielohlavy  6. 10. 2015 22:18
@bebekex 85 % krajiny su lesy hej?
 fotka
orolbielohlavy  6. 10. 2015 22:19
Je tam vela medvedov?
 fotka
bebekex  6. 10. 2015 22:26
@Orolbielohlavy 85% akože tej tomskej oblasti,kde som bola.
Tak jasne,že tam ziju to je mi otazka.
 fotka
sadistrom  7. 10. 2015 12:45
zdieľaj s nami postrehy a zážitky aj naďalej
 fotka
vymyslinick  7. 10. 2015 15:56
Ako sa robí tamto v blogu, že
"hrdzavá voda" a ide na to kliknúť?
Keď si otvorím napísanie nového blogu,
tak to tam nikde nevidím.

A k blogu ... to si na študijnom pobyte?
Zameraný na RJ alebo aj niečo iné?
A na ako dlho?
 fotka
antifunebracka  7. 10. 2015 16:07
tak ja by som do ruska nesiel ani omylom, este by mi nahodou zakazali vratit sa sak aj 15 € za veceru vôbec neni malo ale rozhodne by som chcel pocut ta gavarit pa rusky! btw to je ta sibir
10 
 fotka
bebekex  7. 10. 2015 16:45
@vymyslinick keď označíš nejaký napísaný text,tak sa ti ptm zobrazia možnosti,čo s ním môžeš urobiť (link,kurzíva,podčiarknuť,atď...)

som na 2-mesačnej jazykovej stáži vlastne. ale je to čistý chaos zatiaľ. tak dúfam,že aspoň tá praktická ruština mi na niečo bude,to vyzeralo byť fine.

@antifunebracka prečo by ti to zakazovali? a 15é za večeru dáš aj v centre BA.aj ovela viac. (ď.máš pravdu. opraveno )
11 
 fotka
antifunebracka  7. 10. 2015 20:01
tak lebo rusko je furt taky polototalitarny stat a ja sa viem v centre BA bez problemov najest aj za 5 €, a vydatne 15 mozno v redute
Napíš svoj komentár