Prečo som do toho vzťahu vhupla aj napriek tomu, že som mala za sebou sériu vzťahov, z ktorých som zbabelo utekala? V čom bol tento iný? Možno to vyznie ako klišé alebo nejaká replika vystrihnutá z tureckej telenovely, ale on ma pozná cez dušu. Pozná ma cez moje básničky, príbehy, správy, ktoré boli koľkokrát dlhšie než zoznam politických kandidátov. Moje predchádzajúce vzťahy vždy začínali tak, že sme sa buď stretli na stanici a mali sme spoločných známych, alebo mu náhoda nahrala do kariet. Lenže tuto a teraz... Povedzme, že po určitej skúsenosti moje sebavedomie dosť utrpelo (teraz sa na tom síce smejem, no vtedy mi do smiechu nebolo . Pripadala som si taká nezaujímavá šedá myš, ktorá okrem gitary nemá čím iným zaujať. Všedná nízka brunetka, ktorá mala minimum kamarátov, nos večne v knihe alebo zapapraná od hliny alebo farieb... No jednoducho, absolútne žiadna výzva ani dobrodružstvo. A zrazu, čáry máry, sa zjavil niekto, koho to zaujímalo.

Nikdy som nikomu nehovorila „ľúbim ťa“. Tieto dve slovíčka pre mňa boli zaklínadlom, ktorého silu som poznala no nevedela ju ani ovládať, ani využiť... A znamenala pre mňa veľa. Takže som sa tejto frázičke vyhýbala jak len to šlo. A pri ňom zo mňa vyletela tak spontánne, až som sa toho zľakla. Po prvej puse a tohto citového prekvapenia som celou cestou premýšľala, že čo som to sakra práve spravila a povedala? Potom prišli obavy, že čo ak z toho zase budem chcieť vycúvať, lebo to nebude pre mňa? Lenže srdiečko drží. Necuklo sebou, občas sa zachveje ale inak nič.

No ale dosť bolo o mne. Teraz trochu opíšem JEHO. Takže... Netuším koľko meria ale som mu po plecia, takže ideálne na to, aby mi dal kedykoľvek pusu na čelo alebo do vlasov. Jeho vlasy sú brčkavé a tmavohnedé, akože nie brčkavé tak strašne moc ale čosi medzi kučeravými a brčkavými. Oči má hnedé ale jedno bledšie a druhé je také tmavšie. Veľa cvičí, takže mám osobného otvárača zaváranín a fliaš. Vždy mi dvíha ego, keď si oblečie tmavé tričko, a ja vidím tie ramená... A si tak hovorím že kurnik, asi fakt nie som šeredka, keď sa do mňa zaľúbil takýto chalanisko. No, ďaleeeej... Má rád rap ale nepohrdne ani kvalitnou rockovou hudbou, zbožňuje kura s ryžou a akýkoľvek koláč, čo upečiem. Vlastne, čokoľvek čo navarím, upečiem... Bez reptania zje a ešte ma vychváli do nebies. Na to, že je chalan z mesta, nikdy nemal problém pomôcť navoziť drevo, opraviť ponorku v studni alebo robiť klobásky... A to ešte nevie, čo ho čaká tento víkend Ale keďže tu už dlhšiu dobu nebol prihlásený, pochybujem, že náhoda dá a on mi ráno napíše, že čo za habaďúru na neho zasa chystám ... Ďaleeej... Netuším ako to robí, či sa vždycky prezlieka a v zálohe má čerstvo opraté tričko, no vždy, fakt prisahám, že vždy, keď sa vráti z roboty a objímem ho... On vonia. A ja netuším, jak to on robí, či to je nejaké kúzlo alebo sa vo výťahu osprchuje... Ale...Proste vonia. Nie je to taká tá prehnaná vôňa voňavky alebo dezodorantu. Môže celý deň kopať jamy, ťahať valce s káblami... Vždy vonia jak aviváž. Ako je to možné... To zostane pre mňa záhadou do konca života. Ďalej... Je veľmi tolerantný. Nie som nejaká rebelka, ani nič podobné ale... Vždy nejako pretrpí moje nálady. Minulé Vianoce so mnou celý deň piekol koláče. CELÝ BOŽI DEŇ. Ráno, ako sme vstali a šli sa najesť, do večera, kedy mi už hrabalo z nekonečného namáčania do čokolády. Mala som chuť vykašľať sa už na to, dokončiť to ráno a riady umyť až na ďalší deň. Ale čo spravil môj pán úžasný? Poslal ma, aby som si šla oddýchnuť, že on to za mňa dokončí. Potom... Napriek tomu, že to je bršo (cháp, keď to nemám hneď, tak to nechcem vôbec), so mnou má Božiu trpezlivosť. Frajerka veľká, keď chodila na strednú, sa rozhodla, že pôjde maturovať z fyziky. Z FYZIKY. Veď čo na tom môže byť ťažké, trochu vzorcov, trochu teórie... Všetko. Všetko na tom bolo ťažké, pretože som v tom nevidela logiku. Chceš ísť na medinu? Maturuj z biológie a chémie. Chceš ísť na techniku? Maturuj z matiky a fyziky. Chceš sa psychicky zložiť a zošedivieť v devätnástich? Poď maturovať z biológie a fyziky, šak čo na tom môže byť, že? 

 Blog
Komentuj
 fotka
ufounek  18. 12. 2020 00:20
Ponorka je hodně složitá věc. Jak z ní koukají ven,když nemá okno... to nechápu.... a jak se opravuje, to už vůbec nechápu
 
 fotka
tequila  28. 4. 2021 16:39
wow, ty si riadne dobre našla
Napíš svoj komentár