Wish we could turn back time to the good old days

28. 12. 2015 Naše prvé rande. Sedeli sme na Dominikánskom námestí v Košiciach a dopíjali druhú fľašu ružového vína. Vonku mrzlo a ja som si (tak ako vždy) zabudla doma rukavice. Vzal ma za ruky a zohrieval mi ich svojim dychom. Po chvíli sa nám stretli pohľady a ja som cítila, že sa vo mne v ten moment čosi pohlo.

5. 1. 2016 Naše druhé rande. Plánovali sme si urobiť výlet na vyhliadkovú vežu v Košiciach, ale keďže bolo dosť chladno, zakotvili sme nakoniec na pive v Dobrých časoch. Mala som vtedy veľkú krízu a on bol celý večer mojou bútľavou vŕbou. Po druhom vypitom pive som ho vyzvala, nech si sadne vedľa mňa a zvyšok večera sedel s hlavou na mojom ramene. Keď sme odchádzali z baru, chytil ma za ruku a vložil si ju do vrecka bundy, aby mi nebolo zima (hej, zasa som nemala rukavice). Takto sme kráčali celú cestu na stanicu.

29. 1. 2016 Opäť Dobré časy. Navrhol mi, či by som sa v ten večer nechcela zoznámiť s jeho kamarátmi. Samozrejme, že som chcela, bola to pre mňa pocta. V očiach sa mu zračila úprimná radosť. Keď dorazili chalani, predstavil ma ako svoju „budúcu priateľku“. V duchu som sa na tom pobavila, obaja sme totiž vedeli, že už dávno jeho priateľkou som. 

Ten istý večer, o pár hodín neskôr. Sedeli sme v osobáku z Košíc do Prešova, držal ma za ruku a takmer celý čas zo mňa nespustil oči. Mali sme namierené ku mne domov, lebo rodičov som mala na nočnej a on súhlasil s tým, že obetuje jednu noc na dozvukoch so spolužiakmi a miesto toho strávi čas so mnou, hoci dobre vedel, že v ten večer k ničomu nedôjde. Uprostred noci sme jedli moje nepodarené rozvarené špagety s morcadellou a trocha podarenejšiu nepečenú piškótovú tortu. Sediac na mojej posteli s pohármi bieleho vína mi v ten večer prvýkrát povedal, že ma ľúbi. Potom sme sa do piatej ráno bozkávali.

13. 2. 2016 Deň pred Valentínom. Rozhodla som sa, že ho prekvapím a prídem ho po vyučovaní počkať pred školu. Nebolo to však jediné prekvapenie, ktoré som pre neho mala v ten deň prichystané. Neskôr pri pive som mu povedala, že je to na mňa celé prirýchlo a na vzťah sa zatiaľ necítim, aj keď som dobre vedela, že na takýto krok späť je už neskoro. Hoci bolo ešte málo hodín, rozhodol sa ísť domov. Celú cestu z mesta na stanicu sme sa nerozprávali. Predtým, než sa jeho vlak pohol zo stanice, poslednýkrát sa na mňa pozrel a smutne sa usmial. Doteraz si pamätám ten pohľad. Mala som pocit, že som to celé strašne posrala. Keď vlak zmizol v diaľke, sadla som si na lavičku a pateticky sa rozrevala.

29. 8. 2016 Deň predtým som sa po takmer troch mesiacoch vrátila z USA. Zdalo sa mi, akoby to bola večnosť, odkedy sme sa naposledy videli, dotýkali, cítili. Dali sme si asi hodinovú prechádzku a zakotvili v Košiciach na Aničke. Navrhol mi, aby som ochutnala Kasteel Rouge a moje chuťové bunky sa zaľúbili. Keď čas pokročil, hoci nechtiac, ale usúdili sme, že je čas ísť. Miesto behu na stanicu ma však po ceste zvalil na zem a dlhú chvíľu sme sa bozkávali v tráve. Keď sme dobehli na nástupište, môj vlak práve odchádzal.

6. 9. 2016 Náš prvý deň v spoločnom byte. Na večeru sme si uvarili sáčkovú polievku, ktorú mi do kufra pribalila moja mamka, aby sme úplne nehladovali. Keď som sa na druhé ráno vedľa neho zobudila, uvedomila som si, že toto je človek, vedľa ktorého sa teraz budem zobúdzať pravidelne. Bolo to dokonalé. V to ráno som mu prvýkrát povedala, že ho milujem. Mala som pocit, že „ľúbim ťa“ v tej chvíli nebolo dostatočné.

19. 12. 2016 Necelý týždeň pred Vianocami. Pre mňa osobne to bolo naše najkrajšie obdobie. V ten deň sme boli na Vianočných trhoch v BA. Kúpili sme si punč a varené víno a po ceste domov jedli pečené gaštany. Doma sme potom pozerali It’s a Wonderful Life, vonku za oknom husto snežilo a ja som nemohla byť šťastnejšia.

22. 4. 2017 Týždeň po Rišových narodeninách. Dohodla som sa s dvoma našimi kamarátmi a spoločnými silami sme pre neho zorganizovali supertajnú narodeninovú oslavu. Upiekla som tortu, pripravila chlebíčky, nakúpila narodeninovú výzdobu a keď sa o pol deviatej večer vrátil z práce, spievajúc „Happy birthday“ sme ho čakali so zapálenými prskávkami v tmavej izbe. Opäť tá úprimná radosť v očiach. Nič viac som vtedy nepotrebovala.

22. 5. 2017 Moje narodeniny. Príjemne omámení ríbezľákom sme ležali v objatí a vtedy mi povedal, že zmenil názor na niečo, v čom sme sa kedysi dávno nepohodli. Vraj so mnou chce ostať, počíta so mnou do budúcnosti a rád by toho so mnou ešte hrozne veľa zažil. Keď som sa ho spýtala, čo ho prinútilo zmeniť názor, povedal, že si uvedomil, že lepšiu, ako som ja, už nenájde.

6. 7. 2017 Letné prázdniny. Vybrali sme sa do mesta, že zájdeme na Ufo, keďže je to povinná jazda každého, kto žije v BA a my sme ju dovtedy ešte nestihli absolvovať. V ten deň bolo strašne horúco a keď sme tam vyšli, prišlo mi strašne zle. Hoci som odmietala ísť dole a pokaziť tým celý zážitok, Rišo trval na svojom. Vzal ma späť dole, zohnal fľašu vody, zavolal taxík a dostal nás bezpečne domov. On to bral ako samozrejmosť, no ja som si vtedy uvedomila, že na tohto človeka s môžem spoľahnúť, nech sa deje čokoľvek.

13. 8. 2017 Dovolenka v Taliansku. Pol jednej ráno. Po náročnom dni som bola unavená ako kôň, no telo sa zo všetkých síl odmietalo podvoliť spánku. Práve mi povedal, že je nešťastný. Vraj chce byť sám. Človek vždy musí tak trochu rátať s tým, že raz to môže prísť. No keď sa to naozaj stane, je to ako facka. Keď zaspal, odišla som do kúpeľne. Uštipla som sa do predlaktia, aby som zistila, či sa mi to náhodou len nesníva. Nesnívalo. Zviezla som sa na dlážku a nahlas sa rozplakala.

.

.

.

You were the shadow to my light.

Did you feel us?

Another star, you fade away.

Afraid our aim is out of sight.

Wanna see us, alive.


Was it all in my fantasy?

Were you only imaginary?


Where are you now?

.

.

.

Mám pocit, akoby dnes umrel malý kúsok zo mňa.

A ja odrazu neviem, ako ďalej...

Zdieľaj článok na facebooku
34 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Anitchka

  24 ročné dievča
  preč

  Co sa deje ze sa zrazu vsetci rozchadzaju?
 2. 2
  Millie

  tvári sa, že má 4 roky
  realita

  To prejde..
 3. 3
  Petuska11111

  20 ročné dievča
  Na pive

  Toto by sa nemalo diať. :( Ja sa vždy cítim zle za tých ľudí, keď sa skončí vzťah/priateľstvo..
 4. 4
  Loveistheanswer

  31 ročný muž

  hm... ach jaj... a s dnešným dátumom by si k tomu napísala čo?
 5. 5
  Nicmanenapada

  28 ročný muž

  Chcelo by to tlačidlo "menej takýchto"
 6. 6
  Lacius

  25 ročný muž
  Castle Black, Jon Snow

  Vsetko dobre Daska. :(
 7. 7
  Narazuvzdornaa

  25 ročná žena
  bridge troll

  @5


  vsetko dobre vam obom (love)

  it's gonna be ok
 8. 8
  Tomkov

  22 ročné dievča

  bože.. :(
 9. 9
  Greyness

  28 ročná žena

  :( smutno mi je z toho.


  haló, birdz vzťahy!čo je to s vami?!!! :(
 10. 10
  Nikkaaa

  hrá sa, že má 2 roky
  vsade

  joooj :(

  fakt nechapem co sa to deje s tymi chlapmi
 11. 11
  Funkyshit91

  28 ročný muž
  Komarno a Bratislava

  iba som prescrolloval, ale poznam...to prejde...pomoze cas... ktory je nekonecny teraz...ale to prejde...vydrz
 12. 12
  Plavam_zivotom

  24 ročné dievča

  Toto je strašne nahovno.
  Desí ma predstava, že každý vzťah sa môže takto rýchlo skončiť.
  Nemusí sa ani nič vážne stať, len jednému človeku čosi prepne v hlave a je koniec.
  Drž sa Dáška ...
 13. 13
  Willbebetter

  tvári sa, že má 5 rokov

  @plavam_zivotom ale nevies co sa stalo, druhu stranu sme nepoculi :)
 14. 14
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Neni to creepy takto si pamätať všetky dátumy? :D
  Ale tak veľa sily prajem, aj keď ja by som tu také veci nepísal :( Bude lepšie.
 15. 15
  Hellium

  28 ročná žena
  garáž v San Piegu už nie

  :(
  Ale no tak, vo vás som verila. Je nejaká šanca,že sa to nejako dá dokopy?
 16. 16
  Plavam_zivotom

  24 ročné dievča

  @antifunebracka možno si píše denník :) a tak si to ani nepamätá, alebo to napísala proste približne.
 17. 17
  Misfit44

  8 ročné dievča

  I feel you..