Fórum pridal Tvojdedo, 25. 5. 2019 09:26 do kategórie Matematika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vzťahy a vzdelanie

0
Tvojdedo

hrá sa, že má 1 rok

Rozumiete si, alebo viete si predstaviť vzťah s ľuďmi ktorí majú omnoho nižšie vzdelanie od vás? Príklad človek s učňovkou rovná sa vygumovaný Kotlebovec. Alebo aj v tejto skupine sa nájdu ľudia s ktorými máte podobný názor na svet?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Vzťah si s takým človekom predstaviť neviem ale baviť sa nemám problém.
  2. 2
    Sasi2680

26 ročná žena

Prvý krát počujem názor že "človek s ucnovkou sa rovná vygumovany kotlebovec" 0_0
  3. 5
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

poznám ľudí čo majú výšku urobenu a nedokážem s nimi komunikovať o čomkoľvek, alebo vidim ze nie sú schopní riešiť alebo sa zamyslieť nad niečím ... a aj takých čo ledva dokončili strednú a dokážu byť naozaj inšpirujúci a človek si so stretnutia s nimi vie odniesť veľa..výška ukonceneho vzdelania neurčuje rozumovu kvalitu človeka..áno vzdelanie je nadstavba ktorá rozširuje schopnosti a je vyššia pravdepodobnosť ze čím vyššie vzdelanie človek má tak ho bude vedieť aj aplikovať, ale myslím si že ta hlavná ingrediencia ci je človek.rozumny a nakoľko, tak s tým sa rodí a zdokonaľuje počas života všeobecne, nie na základe ukončenia vzdelávacích inštitúcií..

aby som uviedol aj určitý paradox, do kontrastu dám dve ženy ktoré poznám (obe sú príťažlivé fyzicky) jedna z nich má vysokú školu a pohybuje sa v IT, dobre zarába a vedie veľmi aktívny život ale po vzťahové stránke neustále naráža na negatívne zážitky, je povýšenecka a občas sa ľudia v jej spoločnosti cítia menejcenne a neprijemne vďaka tomu ze neustále vyzdvihuje svoje kvality a každého druhého človeka kritizuje za všetko čo nerobí a čím neprispieva k jej ideálu lepšieho sveta...

žena 2. dokoncila nejakú obyčajnú odbornú strednú, nebavila ju a ani sa ničomu takému nevenuje, má priemerný plat a priemernú prácu v ktorej je ale v rámci možností spokojná a hodnoty ma nastavene iným smerom, veľmi dobre rozhľadena a rozhovory s nou sú vždy prijemne a otvorene,v porovnaní s prvou je veľmi empaticka ale aj tak rozumne kritická a inšpiratívna, veľmi nekonfliktna..

ak si dám proste takýchto ľudí do kontrastu tak viem povedať iba o jednej z nich ze je rozumná,aj napriek tomu že ta druhá ma vyššie vzdelanie.. je to iba príklad ale vysvetľuje prečo nepozerám až tak na vzdelanie u ľudí,absolútne ma nezaujíma co majú vyštudovane a čomu sa venujú..zaujíma ma.aki sú ľudia,ako sa správajú a ako myslia
  4. 6
    Exomor

29 ročný muž
    myšlienkovo

to ze mas vysoku skolu neznamena ze si mudrejsi alebo inteligentnejsi (:
  5. 7
    Exomor

29 ročný muž
    myšlienkovo

@melancholik diky, popisal si to aj za mna :) ja to vidim rovnako (:
  6. 8
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

nemam rad taketo generalizovanie a čo sa týka tvojho príkladu tak ja osobne poznám lekára ktorí volil LS aj Kotlebu za prezidenta
  7. 9
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@6 hlavne v slovenskom školstve, kde titul dostane každý blbec, a ide hlavne o to mať papier, nie sa reálne niečo naučiť, s čím sa človek dokáže uplatniť.
    A nedá sa to zovšeobecňovať, že ked má niekto nižšie vzdelanie,tak automaticky volí Kotlebu, jeblé názory môže mať aj človek s vysokou, kedže na získanie toho papiera veľkú genialitu preukázať nemusel.
  8. 10
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

jj ale súhlasím aj s komentami vyššie. Veď aj Kotleba má v strane dosť študovaných a titulovaných ľudí takže s tou generalizáciou opatrne.
  9. 11
    Exomor

29 ročný muž
    myšlienkovo

@riddler presne isto dost ludi pozna niekoho kt akoby nic nevie a aj tak "zazracne" prechadza skusky, pritom mi to pride este zvlastnejsie ze na strednej akoby niekto drel viac a vysoku si odsedi viac menej (:
  10. 12
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Jasné že si viem predstaviť vzťah so šumnou kaderníčkou. :S
  11. 13
    Majky538

25 ročný muž

nie o vzdelani ako o nazoroch a comu sa kto venuje..

@5 povedal by som, ze je na tom dost pravdy, mas skupinu ludi ktora sa stale za niecim nahana, horsie ked to potom davaju tak najavo svojmu okoliu.. a potom ti co si ziju spokojne, maju svoj standard a nic im nechyba..
  12. 14
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

musí mať školu života aspoň
  13. 15
    Lostinthedark

23 ročný chalan
    neoliberálny fašista

Vzdelanosť ≠ inteligencia. Druhá vec je, že každý sám seba považuje za inteligentného a inteligenciu hodnotí podľa kompatibility :D No a tak sa môže stať, že pre istú časť populácie je najinteligentnejší zrovna Miňo Mazurek. A už vôbec by som nebral lekárov ako nejakú záruku inteligencie. Pozrite sa na Petra Liptáka, ako mu to jebe.
  14. 16
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Keď sa majú dvaja ľudia radi a sú jebnutí rovnakým spôsobom... U mňa tá láska nie je taká dôležitá, hlavná je tá jebnutosť... Tak taká banalita ako vzdelanie nie je prekážkou :D
  15. 17
    Aeria

18 ročné dievča

Ofc, ako už bolo napísané, množstvo veľmi vzdelaných ľudí sú idioti voliaci idiotov atp, na druhej strane však vzdelanie pokrýva pravdepodobnosť nejakého záveru. Je faktom, že nejaká zvolená vzorka inteligentných ľudí bude mať v priemere podstatne vyššie vzdelanie, ako vybraná vzorka tých menej inteligentných. Takže korelácia medzi tým je viditeľná, ak by sme sa zamerali na určenú skupinu ľudí podľa inteligencie a ich dosiahnuté vzdelanie, ale je irelevantné to generalizovať naopak, z pohľadu určeného stupňa vzdelania a k nemu prislúchajúcich ľudí.
  16. 18
    Yacopsae

24 ročný chalan
    161>88

Ja som dokončil VŠ nedávno a som rád, že väčšinu z nich už neuvidím, polovica nevedela gramatiku, väčšina mala rasistické poznámky, ĽSNS tam tiež fičala, tak neviem, radšej sa porozprávam s bezdomovcom na lavičke.
  17. 19
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Ja poznam ludi co maju vystudovanu vysku a su vygumovani kotlebovci..
    Dobry si :thumbs:
  18. 20
    Tvojdedo

hrá sa, že má 1 rok

@campino @Sasi2680 lol, neviem prečo ste zobrali ten môj príklad ako môj názor, ale ok.
  19. 21
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

moj frajer na ing phd a ja som nezmaturovala :D :(
  20. 22
    Majmarad

35 ročný ujo

Ten rozdiel je evidentný aj tu na tejto stránke, nie ešte v realite. Vždy som sa stretol u ľudí ktorí mali VŠ s určitým stupňom pohŕdania a doslova (sa dívali cez prsty) na ľudí, ktorí to vzdelanie nemali. Takže vždy to tak bude, kto má viac čohokoľvek tak väčšinou - takých 80% sa povyšuje nad tých, ktorí toho toľko nemajú. Raz darmo vlastníctvo čohokoľvek odhaľuje charakter ľudí - aj keď sa jedná o úspechy či vzdelanie
  21. 23
    Dwarvax

31 ročný muž

@hoperpohroma to ako fakt si nezmaturovala? Lebo tomu sa mi ako uplne nechce verit. :)
  22. 24
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@dwarvax zalezi z ktoreho predmetu :D
  23. 25
    Dwarvax

31 ročný muž

@hoperpohroma :D Takze to bol nepovinny predmet. No to mam za sebou aj ja. :D Z matiky som tesne nepresiel. Ale kedze som si ju dal len tak zo srandy a bola nepovinna.... Who cares. Som si inak hovoril, ze som tu niekde zachytil, ze si bola na VS a to predse nie je mozne aby si nezmaturovala. :)
  24. 26
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@dwarvax ano mas pravdu a oficialne som zmaturovala, ale je mi vtipne hovorit, ze som nezmaturovala :D hlavne pre ten kontrast s frajerom
  25. 27
    Dwarvax

31 ročný muž

@hoperpohroma a co si nedala? ak to nie je tajomstvo. :D
  26. 28
    Annyejnji

21 ročné dievča

Ja napríklad asi neviem.
  27. 29
    Alex458

22 ročné dievča

Vzdelanie a titul sa dnes preceňuje. Poznám xy ľudí s titulmi, s platom nad 4tisíc ale v hlave majú čiernu dieru. A poznám ľudí, ktorí majú len strednú abo tak, robia za 400 mesačne ale rozumiem si s nimi oveľa viac ako s ľudmi s "prestížnou" školou.
  28. 30
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Tak nejak asi hej. Skor nez o inteligenciu ide o styl zivota ale. Inteligentni ludia sa najdu na roznych miestach.
    Ale napriklad co sa tyka inteligencie a nazorov tak viem, ze ludia co studuju urcite skoly maju castejsie rovnake nazory a postoje ako ja nez ludia z inych skol a preto ich vyhladavam, napriklad. Porozpravam sa s kazdym viac menej (no dobre, ked nemusim tak ani nie:D ) ale na kamaratov mam silny filter v ktorom aj toto hra rolu a keby som mala s niekym zacat chodit, tak predpokladam, ze by najprv presiel/presla fazou "kamarat" a teda podliehal/a rovnakym kriteriam.
    Asi to nevirm dobre vysvetlit ale proste...mam prisne filtre na ludi.
  29. 31
    Ssnehulienka

24 ročné dievča
    Dolný Kubín

nie je to o VS alebo proste urovni vzdelania. ako hej ciastocn to o niecom vypoveda, ale tak ja mam vs, priatel nema a nevidim problem ked sme inteligencne na rovnakej urovni
  30. 33
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

pokiaľ sa chcem porozprávať o svojej profesií resp. práci, tak sa o nej asi ťažko porozprávam so zámočníkom alebo automechanikom... na druhej strane zastávam názor, že škola ešte nemusí byť a často ani nie je patent na rozum... podstatnú úlohu zohráva prirodzená inteligencia a to nemusí so vzdelaním súvisieť... poznám ľudí bez maturity, ktorí sú rozumnejší a inteligentnejší ako poniektorí, ktorí majú hoc aj dve VŠ a tituly pred menom aj za menom... (: (hehe) ale napr. môj frajo má síce tiež VŠ ale absolútne diametrálne odlišné zameranie, že už ani viac odlišné byť nemôže (: takže s ním sa tiež nemôžem o svojej profesií resp. práci baviť... max iba v rovine (pre neho) hobby (hehe)
  31. 34
    Antifunebracka

30 ročný muž
    sefcovic birdzu

Najhoršie skúsenosti mám s inžiniermi, to sú často neskutočne vypatlaní, v reálnom živote nepoužiteľná ľudia. A už aj od iných som toto počul
  32. 35
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Áno, je to vidieť najmä na vyjadrovaní, či štýle života. Gymnazisti a VŠ nechodia tak často chlastať a dávať sa dole. Viac im to páli, ovládajú väčšinou viac jazykov, majú väčší rozhľad atď. Akože, neviem si predstaviť, že by som si rozumel s dievčaťom s učňovkou. Akože viem, že existujú aj také, čo si samé vybeali, že nepôjdu na gymnázium ale za remeslo, napr. Kuchárku, cukrárku a chodia do zahraničia a známky na gympel mali. Ale v rámci rovnakých hodnôt, na základe ktorých sa máš s človekom spojiť, to je veľmi veľmi nepravdepodobné.
  33. 36
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@wistingher netreba zovšeobecňovať... poznám dosť a dosť VŠ vzdelaných vypatlancov (hehe) ale... VŠ nechodia tak často chlastať??? (hehe) (: to myslíš akože počas školy resp. štúdia?
  34. 37
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

@salora nemôžeš byť každý týždeň v liehu, keď máš stále školu. Záleží od toho aj akú tiež.
  35. 39
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

Prečo nie,keď sa tá osoba správa slušne,je mi sympatická,máme spoločné záujmy,rozumieme si,tak je úplne jedno aké má vzdelanie,no v dnešnej dobe,je predpoklad,že väčšina ľudí má minimálne to stredoškolské vzdelanie,takže za takýchto okolností,nie je čo riešiť.